Cel niniejszej strony

當ヱブサイトの目的

Celem istnienia niniejszej strony jest przede wszystkim przekazanie możliwie jak najbardziej rzetelnych i wszechstronnych wiadomości na temat „Czarodziejki z Księżyca”, wliczając informacje o mandze, anime, musicalu, serii live-action, grach, produkcji, etymologii imion itp.

Pochodzenie nazwy strony

ヱブサイト名稱の由來

Strona na jakiś czas zniknęła z internetu, lecz powróciła i w związku z tym uznaliśmy za stosowne nieco zmienić jej nazwę. Również i tym razem jest to nazwa japońska, a zatem należałoby powiedzieć o tym parę słów. Wyraz tsuki w języku japońskim oznacza „księżyc, miesiąc”, no jest partykułą dopełniacza, 彼方 kanata natomiast ma znaczenie „poza”, „po drugiej stronie”, „w oddali”. Nazwę strony na język polski można zatem przetłumaczyć jak „Po drugiej stronie Księżyca” bądź „Daleko poza Księżycem”.

Informacje o obecnej wersji

現行バージョンに關する情報

Tsuki 2.0
Nazwa:
[月の彼方 Tsuki no kanata] 2.0 ~ 再生 Saisei
Pomysł i realizacja:
渾沌の天使 Kaosu no Tenshi, Cain
Zawartość:
渾沌の天使 Kaosu no Tenshi, Cain
Oprawa graficzna:
ThemeNectar [skórka], Marco Albiero [grafika na str. głównej], Cain, 渾沌の天使 Kaosu no Tenshi [inne]
Kodowanie:
WordPress.org [silnik], ThemeNectar [skórka], 渾沌の天使 Kaosu no Tenshi [modyfikacje]
Kod:
HTML 5, CSS 3.0, PHP, MySQL, JavaScript (w tym jQuery)
Silnik:
WordPress
Narzędzia:
Notepad++, Adobe Photoshop CS6 Extended

Redakcja strony

ヱブサイトの管理人者達

Podziękowania

謝辭

Wszelkie podziękowania należą się poniżej wymienionym osobom, które w taki czy inny sposób przyczyniły się do rozwoju „Tsuki no kanata”:

 • 破滅の天使 Hametsu no Tenshi — osoba, która wspólnie z Cainem prowadziła „Dreaming Moon” i której wkład odziedziczyła niniejsza strona.
 • Ćwistak (adres e-mail) — za zdjęcia z wystawy poświęconej „Czarodziejce z Księżyca”.
 • yuhka (strona www) — znawczyni „Sera Myu”, która wzbogaciła stronę o szczegółowe streszczenia większości musicali z lat 90.

Informacje o poprzednich wersjach

從來バージョンに關する情報

Tsuki 1.0
Nazwa:
[月夜見界 Tsukiyomikai] 1.0 ~ Confluence
Pomysł i realizacja:
渾沌の天使 Kaosu no Tenshi, Cain
Zawartość:
渾沌の天使 Kaosu no Tenshi, Cain
Oprawa graficzna:
Cain, 渾沌の天使 Kaosu no Tenshi
Kodowanie:
渾沌の天使 Kaosu no Tenshi
Kod:
XHTML 1.0 Strict, CSS 3.0, PHP, JavaScript (w tym jQuery)
Silnik:
brak
Narzędzia:
Notepad++, Adobe Photoshop CS4 Extended

Historia strony

ヱブサイト沿革

Historia „Dreaming Moon” jest bardzo długa i zawiła. Jej początek miał miejsce na przełomie lat 1999 i 2000. Pomysł narodził się tuż po upadku innej wspaniałej strony poświęconej „Czarodziejce” — „Moon Store”, prowadzonej przez MMX-a. Była to jedna z pierwszych stron, która zainspirowała wiele osób, włącznie ze mną. Początki DM były trudne, bo nie miałem żadnego doświadczenia ani w grafice komputerowej, ani w HTML-u. Z biegiem czasu dołączały do mnie inne osoby, które starały się mi pomóc na tyle, na ile potrafiły. Przy tej okazji przesyłam gorące pozdrowienia dla Brus-Li, Subaru, Taxido, Mamoru, Ćwistaka oraz Hametsu no Tenshi. Z każdą z tych osób miło mi się współpracowało i dobrze wspominam wspólny trud włożony przy prowadzeniu strony. „Dreaming Moon” przechodziła wiele metamorfoz i z każdą nową odsłoną zmieniała swój „klimat”. Starzy weterani zapewne pamiętają, że była zamykana kilkukrotnie z różnych powodów, po czym odradzała się jak feniks z popiołów. Muszę dodać, że DM została wyróżniona na łamach czasopisma „Kawaii”. To był bardzo miły gest ze strony redakcji wyżej wymienionego czasopisma. W chwili obecnej postanowiłem połączyć siły z bardzo sympatyczną osobą, którą jest Kaosu no Tenshi. Cieszę się, że mogłem się z nim tak bardzo zaprzyjaźnić, aby powołać do życia nowy projekt — „Tsukiyomikai” (obecnie „Tsuki no kanata”). Mam nadzieję, że stali bywalcy obu stron ciągle będą odwiedzać naszą wspólną witrynę, którą postaramy się dopieszczać maksymalnie w miarę naszych czasowo ograniczonych możliwości.

„Sailor Moon Universum” otworzyło się na polską scenę „Czarodziejki” pod koniec grudnia 2003 roku. Do momentu zlania się stron była oprócz DM-ki najstarszą stroną, która (w odróżnieniu od DM-ki ;P) do tego przetrwała bez większych fluktuacji. Nadrzędnym celem SMU było przede wszystkim przekazanie fanom jak największej ilości dokładnych informacji w języku polskim na temat uniwersum „Czarodziejki z Księżyca” (skąd też nazwa strony). Mam zamiar ten cel nadal urzeczywistniać — tym razem w ramach wspólnego serwisu. Ze swojej strony pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli mi w prowadzeniu strony.

Formularz kontaktowy

お問い合わせフォーム

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości