1. »
  2. Varia
  3. »
  4. Dyskografia

Uniwersum „Czarodziejki z Księżyca” może się pochwalić iście przebogatą dyskografią. Specjalnie na potrzeby anime, musicalu i serialu live-action zostały skomponowane piosenki i melodie, które tworzą niepowtarzalny klimat tudzież umilają oglądanie odcinków. Pozostaje nam tylko podziwiać ogromną pracę, jaką włożyli kompozytorzy i aktorzy głosowi, by stworzyć tak piękne dzieła.

Muzyka w „Czarodziejce z Księżyca” zaiste jest nieodzownym elementem serii i można o niej długo pisać. Z braku wolnego czasu nie pokuszę się jednak o opisy poszczególnych utworów, choć na taki niewątpliwie zasługuje każdy z nich. Ponieważ owych utworów jest sporo, ograniczę się do zaprezentowania samej dyskografii, co już samo w sobie zajmie sporo miejsca.

Chyba nikogo nie zdziwi, iż lwią część dyskografii stanowią albumy i single, które ukazywały się w Japonii. Niemniej jednak w innych krajach też można znaleźć przeróżne wydania, częstokroć zawierające utwory stworzone specjalnie dla językowej adaptacji anime danego kraju. Szczególnie Niemcy mogą się poszczycić dosyć sporą ilością wydanych krążków. Nie wszystkie kraje (np. Brazylia, Filipiny, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Indonezja, Polska, Portugalia, Rosja, Szwecja), które wyemitowały „Czarodziejkę z Księżyca”, zdobyły się na wydanie osobnych kompilacyj ścieżek dźwiękowych. Jeśli jednak kogoś interesują takie utwory, odsyłam na stronę Sailormusic.net po kolekcję ripów.

Proszę mieć na uwadze, iż tutaj znajdziecie tylko same informacje nt. wydanej dyskografii. Większość kompilacyj jest dostępna do pobrania na stronie Sailor Moon Center.

Niniejszy dział podzielony został na trzy wielkie części:

Oficjalne japońskie
albumy i single

日本公式アルバム・シングル

Wykaz oficjalnych albumów i singli wydanych w Japonii.

Czytaj

Oficjalne zagraniczne
albumy i single

國際公式アルバム・シングル

Wykaz oficjalnych albumów i singli wydanych w różnych krajach.

Czytaj

Nieoficjalne
albumy i single

非公式アルバム・シングル

Wykaz albumów i singli wydanych przez fanów.

Czytaj

Autor

  • 渾沌の天使 Kaosu no Tenshi (opracowanie, tłumaczenie, korekta)