1. »
  2. Postaci
  3. »
  4. Wykaz przedmiotów

W „Czarodziejce z Księżyca” przedmiotem [jap. アイテム aitemu; ang. item] nazywamy każdy obiekt, który posiada magiczne właściwości bądź jakąkolwiek inną funkcjonalność (istotną dla fabuły).

Nie wszystkie przedstawione poniżej nazwy przedmiotów są oficjalne, tj. takie, które pojawiają się w materiale źródłowym. Jako iż nie każdy przedmiot otrzymał nazwę, zastosowano tu nazwy zastępcze. Także należy mieć na uwadze, iż mogą istnieć kilka lub więcej przedmiotów o tej samej oficjalnej nazwie. Często są to przedmioty transformacyjne bądź komunikatory, które wyglądają identycznie poza drobnymi różnicami w kolorze lub elementach zdobiących. Do nazw tego typu przedmiotów dodano imię właściciela.

Niektóre nazwy przedmiotów mają dwa sposoby zapisu: znakami chińskimi lub katakaną. Zapis znakami chińskimi charakterystyczny jest bardziej dla mangi i powinien być czytany nie wg zwyczajowych odczytywań znaków, lecz tak samo jak jego odpowiednik w katakanie, gdyż tak został właśnie podpisany w mandze.

Oprócz samych nazw dodatkowo podane jest, w którym gatunku — mandze, nowym anime, starym anime, musicalu, live-action czy grze fabularnej „Inna historia” — pojawił się dany przedmiot. Znak plusa („+”) oznacza, iż przedmiot pojawia się w danym gatunku. Nieco niżej podana jest nazwa serii (manga i anime), numer rozdziału (stare wydanie mangi / nowe wydanie mangi), numer odcinka (anime i live-action), data występu (musical). Pytajnik („?”) oznacza brak dokładnych informacyj.

Wykaz ów nie uwzględnia przedmiotów, które wystąpiły wyłącznie w grach wideo. Także nie są uwzględniane przedmioty użytkowe i kolekcjonerskie oraz akcesoria, występujące tylko w grze fabularnej „Inna historia”. Ich listę można obejrzeć na stronie z przedmiotami.

Ponieważ w „Czarodziejce z Księżyca” występuje dość znaczna liczba przedmiotów, dział ów rozbito na trzy wielkie części:

Wykaz przedmiotów Wojowniczek

戰士アイテム一覽

Lista nazw przedmiotów Wojowniczek.

Czytaj

Wykaz przedmiotów wrogów

敵アイテム一覽

Lista nazw przedmiotów wrogów.

Czytaj

Wykaz przedmiotów innych postaci

他のアイテム一覽

Lista nazw przedmiotów innych postaci.

Czytaj