1. »
  2. Postaci
  3. »
  4. Wykaz ataków

W „Czarodziejce z Księżyca” atakiem [jap. 必殺技 hissatsu waza; ang. attack] nazywamy każdą moc, która nie jest przemianą. Pod tym terminem rozumuje się przeto zarówno magiczne i fizyczne manewry ofensywne, jak również wszelkie czary defensywne, uzdrawiające, przyzywające, przemieszczające i inne.

Wykrzyknik („!”) przy nazwie ataku wskazuje, iż służy ona również jako inkantacja, którą postać wypowiada podczas jego wykonywania. Brak wykrzyknika zasię oznacza, że nazwa jest po prostu opisem czaru, do którego wykonania nie potrzebna jest żadna inkantacja.

Niektóre nazwy ataków mają dwa sposoby zapisu: znakami chińskimi lub katakaną. Zapis znakami chińskimi charakterystyczny jest wyłącznie dla mangi i powinien być czytany nie wg zwyczajowych odczytywań znaków, lecz tak samo jak jego odpowiednik w katakanie, gdyż tak został właśnie podpisany w mandze.

Gwoli uproszczenia Mamoru Chiba (jako Tuxedo bądź Rycerz Księżycowej Poświaty) zaliczony jest do tej samej grupy co Wojowniczki.

Oprócz samych nazw dodatkowo podane jest, w którym gatunku — mandze, nowym anime, starym anime, musicalu, live-action czy grze fabularnej „Inna historia” — pojawił się dany atak. Znak plusa („+”) oznacza, iż atak pojawia się w danym gatunku. Nieco niżej podana jest nazwa serii (manga i anime), numer rozdziału (stare wydanie mangi / nowe wydanie mangi), numer odcinka (anime i live-action), data występu (musical). Pytajnik („?”) oznacza brak dokładnych informacyj.

Wykaz ów nie uwzględnia ataków Wojowniczek, które wystąpiły wyłącznie w grach wideo, tudzież ataków, wykonywanych przez pomniejszych wrogów: demonów, kardianów, droidów, dajmonów, lemurów, zwierciadlanych paredrów i fagów. Także nie są uwzględniane występujące tylko w grze fabularnej „Inna historia” grupowe ataki Wojowniczek oraz pospolite ataki głównych wrogów z gry fabularnej, tj. takie, które są również wykonywane przez demony. Ich listę można obejrzeć na stronie z technikami.

Ponieważ w „Czarodziejce z Księżyca” występuje dość znaczna liczba ataków, dział ów rozbito na trzy wielkie części:

Wykaz ataków Wojowniczek

戰士必殺技一覽

Lista nazw ataków Wojowniczek.

Czytaj

Wykaz ataków wrogów

敵必殺技一覽

Lista nazw ataków wrogów.

Czytaj

Wykaz ataków innych postaci

他の必殺技一覽

Lista nazw ataków innych postaci.

Czytaj