1. »
 2. Musical
 3. »
 4. Przedstawienia musicalowe
 5. »
 6. Przedstawienia musicalowe — Sailor Moon: — Amour ♡ Eternal —

— Amour ♡ Eternal —

Amour♡Eternalアムール エターナル

Ulotka

Tytuł japoński [kanji-kana]:
ミュージカル 「美少女戦士セーラームーン」 -Amour♡Eternalアムール エターナル
Tytuł japoński [rōmaji]:
Myūjikaru “Bishōjo Senshi Sērā Mūn” — Amour ♡ Eternal [Amūru Etānaru] —
Tytuł angielski:
Musical “Pretty Guardian Sailor Moon” — Amour ♡ Eternal —
Tytuł polski:
Musical „Piękna Strażniczka Czarodziejka z Księżyca” — Amour ♡ Eternal —
Pierwszy występ:
[Tokio], [Fukuoka], [Osaka], [Hokkaido]
Ostatni występ:
[Tokio], [Fukuoka], [Osaka], [Hokkaido]
Liczba występów:
26 (917–942)
業務
Funkcja
担当者
Osoba odpowiedzialna
原作
Dzieło oryginalne
武内 直子 (講談社刊)
Takeuchi Naoko (Kōdansha kan)
脚本・演出
Scenariusz / inscenizacja
平光 琢也
Hiramitsu Takuya
音楽
Muzyka
佐橋 俊彦
Sahashi Toshihiko
作詞
Słowa piosenek
 • リン・ホブデイ
  Lynne Hobday
 • 平光 琢也
  Hiramitsu Takuya
振付
Choreografia
當間 里美
Tōma Satomi
演出補
Pomocnik inscenizatora
三浦 香
Miura Kaori
美術
Dekoracje
角田 知穂
Tsunoda Chiho
音響
Akustyka
中島 聡
Nakajima Satoshi
照明
Oświetlenie
小林 英典
Kobayashi Hidenori
映像
Wideografia
流川 ヒロキ
Arakawa Hiroki
衣裳
Stroje
屋島 裕樹
Okushima Hiroki
ヘアメイク
Stylizacja fryzur
馮 啓孝
Hyō Keikō
歌唱指導
Instruktor wokalny
泉 忠道
Izumi Tadamichi
殺陣指導
Instruktor scen walki
富田 昌則
Tomita Masanori
音楽助手
Asystent kompozytora
倖山 リオ
Kōyama Rio
稽古ピアノ
Ćwiczenie gry na pianinie
戸部 百合亜
Tobe Yuria
舞台監督
Scenografia
今野 健一
Konno Ken’ichi
宣伝美術
Grafika promocyjna
江口 伸二郎
Eguchi Shinjirō
宣伝写真
Fotografia promocyjna
三宅 祐介
Miyake Yūsuke
業務
Funkcja
企業
Firma
協力
Współpraca
 • 一般社団法人 日本2.5次元ミュージカル協会
  Japan 2.5-Dimensional Musical Association
 • サンケイホールブリーゼ
  Sankei Hall Breeze
協賛
Wsparcie
 • (株)ファミリーマート
  FamilyMart (Co.)
 • (株)ファミマ・ドット・コム
  Famima.com (Co.)
主催
Organizowanie
 • ミュージカル
  「美少女戦士セーラームーン」
  製作委員会2016

  Musical
  “Pretty Guardian Sailor Moon”
  Production Committee 2016
 • ネルケプランニング
  Nelke Planning

Zwiastuny

予告編

Przedstawienie Cz. z Księżyca i Innerek

Zwiastun

Przedstawienie się Cz. z Urana i Neptuna

Przedstawienie się Maski Tuxedo

Fabuła

粗筋

Jest to czwarty z nowych musicali, który opowiada historię czwartej serii mangi skupiającej się na walce z Cyrkiem Martwego Księżyca — grupą złoczyńców przybyłych podczas całkowitego zaćmienia Słońca. W musical po raz pierwszy na scenie pojawia się Helios, a także zupełnie nowa obsada Czarodziejskiej Drużyny.

Coś dziwnego dzieje się w jednej chwili podczas całkowitego zaćmienia słońca i nagle do miasta przybywa cyrk. Usagi i jej przyjaciółki biorą udział w castingu. Wkrótce zdają sobie sprawę, że to plan wroga i postanawiają podjąć z nim walkę. Tymczasem Chibi-Usa zaprzyjaźnia się z tajemniczym Pegazem, który żyje w jej snach.

{W przygotowaniu.}

Akt I

第一幕

Akt II

第二幕

Wyjście przed kurtynę

カーテンコール

Dodatkowe numery muzyczne

サービスナンバー

Uwagi i ciekawostki

備考・豆知識

 • Użyte przemiany: Potęgo Kryształu Urana, przemień mnie!; Potęgo Kryształu Neptuna, przemień mnie!; Potęgo Kryształu Saturna, przemień mnie!; Potęgo Kryształu Plutona, przemień mnie!; Księżycowa Wieczności, przemień mnie!.
 • Użyte ataki: Księżycowy Atak Spirali Serc!; Atak Różowych Cukrowych Serc!; Merkuriański Wodny Miraż!; Marsjański Wężowy Ogień!; Jowiszowa Dębowa Ewolucja!; Tuxedo la Smoking Bomber!; Amazońska Mroczna Katastrofa! (Amazońskie Trio), Migoczący Krzyk!; Wenusjański Łańcuch Miłości!; Jowiszowy Kokosowy Cyklon!; Wenusjański Migoczący Łańcuchowy Miecz!; Śmiertelny Krzyk!; Zaskoczenie Glewii Ciszy!; Śmiertelny Silny Bicz! (Tygrysie Oko); Podmuch Kosmicznego Miecza!; Martwy Niebiański Napędzacz! (Jastrzębie Oko), Podmorskie Odbicie!; Martwy Niespodziewany Nóż! (Rybie Oko); Merkuriańska Wodna Rapsodia!; Rozdarcie Tęczowego Księżycowego Serca!; Czarodziejska Teleportacja!; Czarodziejski Atak Planetarny!; Trzęsienie Świata!; Głębokie Zanurzenie!; Marsjański Płomienny Strzelec!; Wenusjański Wstrząs Miłości i Piękna!; Medytacja Czarodziejskiej Mocy Planetarnej!; Wspaniała Księżycowa Medytacja!; Potęga Czarodziejskich Kryształów! (Wojowniczki Układu Słonecznego z wyjątkiem Czarodziejki z Księżyca); Wieczna Potęga Srebrnego Kryształu!; Uzdrawiający Pocałunek Gwiezdnego Światła Miesiąca Miodowego!.
 • Podtytuł niniejszego musicalu pochodzi od francuskiego wyrażenia amour éternel, które oznacza: „wieczna miłość”. Pisownia i wymowa drugiego członu jednakże jest zangielszczona.
 • W niniejszym musicalu role Czarodziejki z Księżyca i Innerek po raz pierwszy zagrają nowe aktorki. Roli Chibi-Usy natomiast tym razem podejmie się wyłącznie aktorka Airi Kanda, w odróżnieniu od poprzednich dwu musicali, gdzie rolę Chibi-Usy zagrała także Kuge Kokoro. Outerki i Maskę Tuxedo zagrają te same aktorki, co w musicalu poprzednim.
 • Pierwotnie w roli Czarodziejki z Merkurego miała wystąpić Hikari Kuroki [jap. 黒木 ひかり Kuroki Hikari], lecz, jak wynika z jej wypowiedzi na Twitterze, zrezygnowała ona z tej roli ze względu na liczne zażalenia, przez które nie chciała narobić kłopotów sobie, reszcie obsady i fanom „Czarodziejki”. Krąży plotka, że powodem wycofania się aktorki podobno były nieprzychylne komentarze niektórych fanów, zdaniem których Hikari Kuroki nie nadaje się do roli Czarodziejki z Merkurego, bowiem swojego czasu pozowała do zdjęć dla męskich magazynów.
 • W postać Królowej Serenity wcieliła się aktorka Yuka Kobayashi, która także odgrywała jedną z członkiń trupy cyrkowej. W oficjalnej liście obsady aktorskiej nie zostało to jednakże w żaden sposób oznaczone.
 • Fabuła musicalu pokrywa się z czwartą serią mangi.

Występ specjalny

特別公演

Skondensowana i przystosowana wersja niniejszego musicalu odbyła się w mieście Houston w stanie Teksas dn. podczas trwania konwentu Anime Matsuri. Był to pierwszy raz, kiedy musical „Czarodziejki” wystawiono w Stanach Zjednoczonych, oraz drugi drugi raz, kiedy wystawiono go poza granicami Japonii (pełne wersje musicalu „— Petite Étrangère —” pokazano w Szanghaju).

Dzień 7 kwietnia ogłoszono „Dniem Czarodziejki z Księżyca” w Houston w celu uczczenia tego wydarzenia. Później tego samego dnia odbył się panel o nazwie „Świat Czarodziejki z Księżyca” poprowadzony przez Fumio Osano, a dn. 8 kwietnia odbyła się sesja pytań i odpowiedzi z obsadą Wojowniczek i Tuxedo. Oba panele były tłumaczone na żywo przez członków ekipy.

Fabuła tej skróconej wersji „— Amour ♡ Eternal —” biegnie tak: Houston zostaje zaatakowany przez Lemury, a w odpowiedzi na to Wojowniczki i Tuxedo natychmiast udają się do miasta, aby go obronić. Przedstawienie odbyło się w języku japońskim, lecz były pokazywane angielskie napisy dla, przeważnie, anglojęzycznych widzów. Poprzedzone było krótkim wstępnym wideo w języku angielskim wprowadzającym fabułę: Lemury kradną sny u mieszkańców miasta i zastępuje je koszmarami, samo miasto zaś zostaje przykryte fioletową mgłą.

W trakcie występu zaśpiewano następujące utwory: 『白月五人娘』 «Shirotsuki 5-nin musume», 『When Destiny Calls』 «When Destiny Calls», 『終結-夢の集まる場所』 «Shūketsu — Yume no atsumaru basho», 『Music of the Spheres』 «Music of the Spheres» i 『恋するSatellite』 «Koi suru Satellite», a jako dodatkowy numer muzyczny aktorki wykonały 『ムーンライト伝説』 «Moonlight densetsu». Dwie znaczące zmiany, których dokonano w tej wersji 『白月五人娘』 «Shirotsuki 5-nin musume» były takie, że Cz. z Księżyca wykonała swoje wersy samojedna, Cz. z Wenus zaś zaśpiewała wszystkie jej przydzielone słowa i jednocześnie pokonała Lemury.

Mała Cz. z Księżyca, Helios i główni członkowie Cyrku Martwego Księżyca nie wzięli udziału w tym widowisku. W role Lemurów wcieliły się te same aktorki co w pełnej wersji musicalu: Risa Kawamura, Yoshimi Hidano, Ayano Nagasawa i Ayumi Sagisaka.

Występ specjalny

Sesja pytań i odpowiedzi

Publikacje

出版物

DVD + bonus
[KIBM-620~621]
Okładka
Więcej info…
Broszura
 
Okładka
Brak

Obsada

キャスト

Wojowniczki w mundurkach

セーラー戰士

野本 ほたる
Nomoto Hotaru

Czarodziejka z Księżyca

月野 うさぎ (セーラームーン)
Tsukino Usagi (Czarodziejka z Księżyca)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura stołeczna Tokio

Należy do Sunaoka Creative Artist Agency [jap. 砂岡事務所 Sunaoka Jimusho]. Grała rolę w wielu różnych sztukach teatralnych, wśród których najważniejsze to: musicale „Momo” [jap. 『モモ』 “Momo”], „POST” oraz przedstawienia „Anne” [jap. 『アンネ』 “Anne”], „Colourful” [jap. 『カラフル』 “Karafuru”]. Oprócz tego wystąpiła również w programie rozrywkowym na kanale TV Tokyo „Shimajirō: Odkrywanie i doświadczanie — to lubię!” [jap. 『はっけんたいけんだいすき!しまじろう』 “Hakken taiken dai-suki! Shimajirō”] i w filmach „Ciągle na chodzie” [jap. 『歩いても歩いても』 “Aruitemo aruitemo”] (reż. 是枝 裕和 Koreeda Hirokazu), „Wyznania” [jap. 『告白』 “Kokuhaku”] (reż. 中島 哲也 Nakashima Tetsuya) i wielu innych tego typu produkcjach.

竹内 夢
Takeuchi Yume

Czarodziejka z Merkurego

水野 亜美 (セーラーマーキュリー)
Mizuno Ami (Czarodziejka z Merkurego)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Hokkaido

Należy do agencji Theatre Academy [jap. テアトルアカデミー Teatoru Akademī]. Brała udział w licznych programach i audycjach na żywo, a, dostawszy się do liceum w stolicy, przeniosła się tam i rozpoczęła karierę artystyczną z prawdziwego zdarzenia. Została półfinalistką konkursu „Diwa Nr 1: decydująca bitwa” [jap. 『No.1歌姫決定戦』 “No. 1 Uta-hime ketteisen”] na kanale Fuji TV (CX), podczas którego zdobyła wysokie oceny od jurorów. Zagrała rolę w przedstawieniu „Karciana bitwa!! Awangarda” [jap. 『カードファイト!!ヴァンガード』 “Kādo Faito!! Vangādo”] jako młodsza siostra głównej postaci. Oprócz tego pojawiła się także w drukowanej reklamie napoju sportowego firmy Ōtsuka Pharmaceutical pt. „Pocari Sweat × Kōshien” [jap. 『ポカリスエット×甲子園』 “Pokari Suetto × Kōshien”].

小林 かれん
Kobayashi Karen

Czarodziejka z Marsa

火野 レイ (セーラーマーズ)
Hino Rei (Czarodziejka z Marsa)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura stołeczna Tokio

Należy do agencji Avilla [jap. アヴィラ Avira]. Zadebiutowała w r. 2011. Jej specjalna umiejętność to balet, którym zaczęła się zajmować będąc w wieku 3 lat. Była modelką promocyjną zespołu wyścigowego ENDLESS w latach 2014 i 2015. Ostatnio pojawiła się w reklamach pt. „youme Town” [jap. 『ゆめタウン』 “Yume Taun”], „Pocari Sweat ~ Edycja piwo ~” [jap. 『ポカリスエット~エール篇~』 “Pokari Suetto ~ Ēru hen ~”] oraz serialu „Zamaskowany jeździec Ghost” [jap. 『仮面ライダーゴースト』 “Kamen Raidā Gōsuto”] na kanale TV Asahi. Niniejszy musical „Czarodziejki z Księżyca” był jej teatralnym i musicalowym debiutem.


Kaede

Czarodziejka z Jowisza

木野 まこと (セーラージュピター)
Kino Makoto (Czarodziejka z Jowisza)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Aichi

Należy do agencji Sense Up [jap. センスアップ Sensu Appu]. Niniejszy musical „Czarodziejki z Księżyca” był jej teatralnym debiutem. Obecnie jako modelka pojawia się w wielu różnych mediach.

長谷川 里桃
Hasegawa Rimo

Czarodziejka z Wenus

愛野 美奈子 (セーラーヴィーナス)
Aino Minako (Czarodziejka z Wenus)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Shizuoka

Należy do agencji Ken-On [jap. 研音 Ken’on]. Występuje w magazynach i różnych występach od r. 2013. Do jej najważniejszych ról należą m.in.: seriale telewizyjne „Nie będę robić tego, co każe mi Kurosaki” [jap. 『黒崎くんの言いなりになんてならない』 “Kurosaki-kun no iinari ni nante naranai”] na kanale TV Tokyo (2015 r.) i „Nasza pani z Parku Hirakata” [jap. 『僕と私の、ひらパー姉さん』 “Boku to watashi no, Hira-Pā nē-san”] na kanale TV Asahi (2016 r.), film kinowy „Nie będę robić tego, co każe mi Kurosaki” [jap. 『黒崎くんの言いなりになんてならない』 “Kurosaki-kun no iinari ni nante naranai”] (2016 r.) tudzież reklama firmy Oki Electric Industry.

汐月 しゅう
Shiotsuki Shū

Czarodziejka z Urana

天王 はるか (セーラーウラヌス)
Ten’ō Haruka (Czarodziejka z Urana)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Fukuoka

W r. 2004 wstąpiła do trupy Gwiazda [jap. 星組 Hoshi-gumi] rewii Takaradzuka, której członkinią była przez 11 lat. Pierwszą swą męską rolę [jap. 男役 otoko-yaku] zagrała w przedstawieniu „Lokaj Mei” [jap. 『メイちゃんの執事』 “Mei-chan no shitsuji”] (w roli 神崎 Kanzaki), później także wystąpiła w „Lancelocie”, „Ocean’s Eleven” i in. Opuściwszy rewię, rozpoczęła działalność aktorską i tancerską w takich przedstawieniach jak: „W odległym czasie i przestrzeni 5: Kronika o Kazahanie” [jap. 『遙かなる時空の中で5 風花記』 “Haruka naru toki no naka de 5 Kazahana-ki”] (w roli 八雲 都 Yakumo Miyako) oraz, jako członkini klubu aktorskiego 演劇女子部 Engeki Joshibu, „Ciąg dalszy: Było ich jedenaścioro: Horyzont na wschodzie, wieczność na zachodzie” [jap. 『続・11人いる!東の地平・西の永遠』 “Shoku / 11-nin iru! Higashi no chihei nishi no towa”].

藤岡 沙也香
Fujioka Sayaka

Czarodziejka z Neptuna

海王 みちる (セーラーネプチューン)
Kaiō Michiru (Czarodziejka z Neptuna)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Ibaraki

Należy do agencji LIBERA. W r. 2006 wstąpiła do rewii Takaradzuka. Pod scenicznym pseudonimem 月野姫花 Tsukino Himeka odgrywała dziewczęce role [jap. 娘役 musume-yaku] w wielu przedstawieniach. Opuściwszy Takaradzukę w r. 2012, kontynuowała działalność aktorki teatralnej. Do najważniejszych przedstawień z okresu Takaradzuki należą m.in.: „Zielony pocałunek” [jap. 『蒼いくちづけ』 “Aoi kuchi-dzuke”], „Zmartwychwstanie” [jap. 『復活』 “Fukkatsu”]. Po opuszczeniu rewii zaczęła występować pod swym prawdziwym imieniem. Do najważniejszych dzieł zaliczyć można: przedstawienia „DAMY Z MARZEŃ” [ang. “DREAM LADIES”], „Sakura — wojny ducha: Malwowa Dywizja ~ Harmonia elegancji ~” [jap. 『サクラ大戦 葵組〜雅なるハーモニー〜』 “Sakura Taisen Aoi-gumi ~ Miyabi naru hāmonī ~”], „OTOGI: rapsodia” [jap. 『OTOGI狂詩曲』 “OTOGI kyōshikyoku”] tudzież serial „Doktor X ~ Chirurżka Michiko Daimon ~” [jap. 『ドクターX〜外科医・大門未知子〜』 “Dokutā X ~ Gekai / Daimon Michiko ~”] na kanale TV Asahi.

石井 美絵子
Ishii Mikako

Czarodziejka z Plutona

冥王 せつな (セーラープルート)
Meiō Setsuna (Czarodziejka z Plutona)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Ibaraki

Zadebiutowała w r. 2008 w magazynie „non.no”. W tymże roku weszła w skład stałej obsady serialu „Sojusznik sprawiedliwości” [jap. 『正義の味方』 “Seigi no mikata”] (NTV). Od tamtego czasu jednocześnie występowała w serialach i filmie „Dziewczyna w słonecznym miejscu” [jap. 『陽だまりの彼女』 “Hi-damari no kanojo”] tudzież upiększała okładki licznych magazynów dla kobiet. Obecnie prowadzi działalność jako wyłączna modelka w magazynie „oggi” (wyd. 小学館 Shōgakukan). Począwszy od musicalu z „Czarodziejki z Księżyca”, zagrała również w musicalach „Alicja w Krainie Serc” [jap. 『ハートの国のアリス』 “Hāto no kuni no Arisu”] i „Przełomowa rozprawa 2 ~ Żegnaj, przełomie ~” [jap. 『逆転裁判2〜さらば、逆転〜』 “Gyakuten saiban 2 ~ Saraba, gyakuten ~”].

高橋 果鈴
Takahashi Karin

Czarodziejka z Saturna

土萠 ほたる (セーラーサターン)
Tomoe Hotaru (Czarodziejka z Saturna)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Chiba

Należy do dziewczęcego zespołu wokalno-tanecznego Prizmmy☆, który prowadzi również działalność w krajach Azji Południowo-Wschodniej z motywem przewodnim „DigitaReal”. Zagrała również w takich przedstawieniach jak „Dobranoc, Kubo Rozpruwaczu” [jap. 『おやすみジャック・ザ・リッパー』 “O-yasumi Jakku za Rippā”] w roli jednej z Sióstr Czerwonych Kapturków [jap. 赤ずきん Aka-zukin] i „Prawdę mówiąc, jestem…” [jap. 『実は私は』 “Jitsu wa watashi wa”] w roli 黄龍院 凜 Kiryūin Rin.

神田 愛莉
Kanda Airi

Mała Czarodziejka z Księżyca

ちびうさ (セーラーちびムーン)
Chibi-Usa (Mała Czarodziejka z Księżyca)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura stołeczna Tokio

Należy do agencji Jobby Kids [jap. ジョビィキッズ Jobī Kizzu]. Jej specjalna umiejętność to balet, którego naukę rozpoczęła będąc w wieku 3 lat. Obecnie występuje jako dziecięca aktorka w licznych przedstawieniach teatralnych i reklamach telewizyjnych. Do ważniejszych ról należą m.in.: serial „Pani Saitō²” [jap. 『斉藤さん²』 “Saitō-san²”], reklama salonu piękności たかの友梨 Takano Yuri, spektakl „Don Dracula” (w roli Chocoli), musical „Czopi i księżniczka” [jap. 『リボンの騎士』 “Ribon no kishi”] (w roli aniołka Tink). W niniejszym musicalu „Czarodziejki z Księżyca” kontynuuje odgrywanie roli Chibi-Usy.

Inne postaci

他の人物

大和 悠河
Yamato Yūga

Maska Tuxedo

地場 衛 (タキシード仮面)
Chiba Mamoru (Maska Tuxedo)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura stołeczna Tokio

Była czołowa gwiazda ról męskich [jap. 男役 otoko-yaku] w składzie trupy Kosmos [jap. 宙組 Sora-gumi] rewii Takaradzuka. Oczarowała fanów swym wybitnym gwiazdorstwem, naturalną ekstrawagancją tudzież promiennym uśmiechem. Opuściwszy rewię, zaczęła odgrywać główne żeńskie role w licznych przedstawieniach jak np. brodwayowski musical „Chicago” (jako Roxy Heart), który odbył się w Nowym Jorku. Zdobyła ogromny poklask, zagrawszy po raz pierwszy jako czołowa gwiazda w „Lekkim śniegu” [jap. 『細雪』 “Sasameyuki”] produkcji studia filmowego Tōhō tudzież występując jako kolejna czołowa gwiazda ról męskich po 越路 吹雪 Koshiji Fubuki w japońskich sztukach wystawianych przez nową szkołę teatralną Shōchiku [jap. 松竹新派 Shōchiku shimpa] o 128-letniej historii. Chociaż odznaczyła się jako wybitna aktorka ról kobiecych, odkąd zaczęła grać Maskę Tuxedo w r. 2013, wywołała sensację i podziw wśród widzów swym pełnym estetyki odgrywaniem męskiej roli przewyższającym nawet Takaradzukę tudzież okazałym posługiwaniem się peleryną. Występując w licznych programach telewizyjnych i mediach publikowanych tudzież prowadząc wszechstronną działalność demonstruje pełnię swego powabu. Posiada głęboką wiedzę w dziedzinie opery; regularnie organizuje kawiarenki operowe. Świetnie zna także serię komiksów „SNOOPY”; w chwili obecnej pojawia się w magazynowych książkach [jap. ムック mukku] „SNOOPY” wyd. 学研 Gakken. Jej działalność nie zna granic.

平山 ひかる
Hirayama Hikaru

Helios

エリオス
Helios

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura stołeczna Tokio

W wieku 3 lat rozpoczęła naukę tańca. Zdobyła pierwszą nagrodę jako tancerka solowa w konkursie tańca w stylu ulicznym [jap. ストリート系 sutorīto-kei]. W r. 2013 była tancerką aktową w grupie a-nation TRF, natomiast w r. 2015 wystąpiła w spektaklu na żywo „Naruto” [jap. 『NARUTO-ナルト-』 “NARUTO — Naruto —”]. Jej zmysł tańca ulicznego ukształtował w niej współczesny pogląd na świat i styl życia. Obecnie robi pokazy tańca współczesnego.

小林 由佳
Kobayashi Yuka

クィーン・セレニティ
Królowa Serenity

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura stołeczna Tokio

Jest zatrudniona w zespole tańcu akrobatycznego G-Rockets. Poczęła się zajmować gimnastyką sportową od wieku 6 latu i brała udział w licznych ogólnojapońskich zawodach międzyszkolnych. Spośród najważniejszych utworów można wymienić: przedstawienia „To jest posterunek policji przed Parkiem Kameari w okręgu Katsushika” [jap. 『こちら葛飾区亀有公園前派出所』 “Kochira Katsushika-ku Kameari Kōen mae hashutsujo”] (w roli 麻里愛 Marie), „Wielka ryba” [jap. 『ビッグ・フィッシュ』 “Biggu fisshu”], „DANCE EARTH PROJECT ‚Changes’”, musical „RENT” (w roli pani Cohen), serię musicali w reżyserii grupy 地球ゴージャス Chikyū Gōjasu: „Spadające na ziemię gwiezdne łzy” [jap. 『星の大地に降る涙』 “Hoshi no taichi ni furu namida”] (cz. 10), „Piraci Siedmiu Mórz” [jap. 『海盗セブン』 “Kaitō sebun”] (cz. 12), „Skrzydła Kuzariany” [jap. 『クザリアーナの翼』 “Kuzariāna no tsubasa”] (cz. 13), „The Love Bugs” (cz. 14), tournée grupy wokalno-tanecznej EXILE.

Cyrk Martwego Księżyca

デッド・ムーン・サーカス

大月 さゆ
Ōtsuki Sayu

Królowa Nehellenia

女王ネヘレニア
Królowa Nehellenia

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Ishikawa

Począwszy od r. 2003 przez 10 lat należała do rewii Takaradzuka. Do najważniejszych przedstawień z tego okresu, w których wystąpiła, należą m.in.: „Kronika Srebrnej Róży” [jap. 『シルバー・ローズ・クロニクル』 “Shirubā Rōzu Kuronikuru”] i „Elżbieta”, natomiast po opuszczeniu Takaradzuki zagrała w: „SZALONYM TAŃCU 2” [ang. “DANCIN’ CRAZY 2”], „Rudolfie: Ostatnim pocałunku” [jap. 『ルドルフ ザ・ラストキス』 “Rudorufu za rasuto kisu”], „Balada Para Un Loco” [jap. 『ロコへのバラード』 “Roko he no barādo”] i „Pieśń miłosna dla anioła” [jap. 『天使にラブ・ソングを』 “Tenshi ni rabu songu wo”].

坂井 香奈美
Sakai Kanami

Zirconia

ジルコニア
Zirconia

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Fukuoka

W r. 2005 wstąpiła do trupy Ryūzanji * Company [jap. 流山児★事務所 Ryūzanji * Jimusho]. Utalentowana aktorka, która ma coś w sobie wyjątkowego. Swe najważniejsze role zagrała w: „Urinetown” [jap. 『ユーリンタウン』 “Yūrintaun”], „Upiór Oiwa” [jap. 『お岩幽霊』 “Oiwa yūrei”], „Hanafuda Denki” [jap. 『花札伝綺』 “Hanafuda Denki”], „Chanbara” [jap. 『チャンバラ』 “Chanbara”] i „Wędrówka na Zachód” [jap. 『西遊記』 “Seiyūki”]. Z kolei od r. 2015 znajduje się w składzie zespołu filmotwórczego trupy aktorskiej SET, gdzie pracowała nad takimi filmami jak: „Nienawistne kobiety” [jap. 『嫌な女』 “Iya na onna”] (NHK) czy też „Naczelnik I Oddziału Śledczego” [jap. 『捜査一課長』 “Sōsa ichikachō”] (EX).

安藤 千尋
Andō Chihiro

Tygrysie Oko (Amazońskie Trio)

タイガーズ・アイ (アマゾン・トリオ)
Tygrysie Oko (Amazońskie Trio)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Fukushima

Do jej umiejętności specjalnych należą japoński taniec i kaligrafia. Wstąpił do rewii Takaradzuka w r. 2008, gdzie pod pseudonimem artystycznym 飛河蘭 Hyūga Ran zagrała w licznych utworach, do najważniejszych z których należą: „Romeo i Julia”, „Południowy Pacyfik” [jap. 『南太平洋』 “Nantaiheiyō”], „Alcázar: Zamek królewski” [jap. 『アルカサル王城』 “Arukasaru ōjō”]. Z Takaradzuki odeszła w listopadzie 2015 r. wraz z przedstawieniem „CHŁOPCY i LALKI” [ang. “GUYS & DOLLS”]. Obecnie kontynuuje działalność aktorki teatralnej.

立道 梨緒奈
Tatemichi Riona

Jastrzębie Oko (Amazońskie Trio)

ホークス・アイ (アマゾン・トリオ)
Jastrzębie Oko (Amazońskie Trio)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Saitama

Od wieku 2 lat zaczęła się uczyć różnych gatunków tańca. Pojawiała się w różnych wydarzeniach tanecznych, ma na koncie liczne wygrane w konkursach. Obecnie pracuje jako choreograf. Zagrała rolę Rubeusa w musicalu „Petite Étrangère”, a także w następujących przedstawieniach: „Morska wędrówka” [jap. 『碧のヴォヤージュ』 “Ao no voyāju”], „Requiem”, „Teoria zapomnienia” [jap. 『忘却論』 “Bōkyakuron”] wystawionych przez trupę Shingidan Mumei Classics [jap. 進戯団夢命クラシックス Shingidan Mumei Kurashikkusu]; „Koledzy! ~ Po drugiej stronie kineskopu ~” [jap. 『メイツ!~ブラウン管の向こうへ~』 “Meitsu! ~ Buraun-kan no mukou he ~”], „Dziesięciu śmiałków Sanady: Prolog ~ Asasyni epoki walczących państw ~” [jap. 『真田十勇士・序章~戦国アサシン~』 “Sanada Jū-yūshi / Joshou ~ Sengoku Asashin ~”] (w roli 服部 半蔵 Hattori Hanzō) wystawionych przez trupę Gekidan 6-ban Ceed [jap. 劇団6番シード Gekidan 6-ban Shīdo].

Yumi
Yumi

Rybie Oko (Amazońskie Trio)

フィッシュ・アイ (アマゾン・トリオ)
Rybie Oko (Amazońskie Trio)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Hyōgo

Zadebiutowała w r. 2009 jako członkini grupy Juliet śpiewającej piosenki popowe w stylu shibuyowym [jap. 渋谷系 Shibuya-kei]. Ich piosenka debiutowa „Letnia miłość” [jap. 『ナツラブ』 “Natsu rabu”] oraz drugi z kolei utwór „Zimowa miłość” [jap. 『フユラブ』 “Fuyu rabu”] zajęły pierwsze miejsce w rankingach i zdobyły ogromny poklask wśród nastoletnich dziewcząt. Ma doskonały słuch, który to przydaje się jej także, gdy indywidualnie bierze aktywny udział w musicalach. Jej grupa przekształciła się w duet wokalny, który dn. 20 lipca b. r. wyda album „SIÓDME LATO” [ang. “7th SUMMER”].

デッド・ムーン サーカス団
Trupa Cyrku Martwego Księżyca

小林 由佳
Kobayashi Yuka

川村 理沙
Kawamura Risa

肥田野 好美
Hidano Yoshimi

土井 千笑
Doi Chiemi

長澤 綾乃
Nagasawa Ayano

匂坂 あゆ美
Sagisaka Ayumi

Numery muzyczne

ミュージカル・ナンバー

Akt I

第一幕

Speed of Light
Speed of light
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
乙女の夢
Otome no yume
 • 水野 亜美
  Mizuno Ami
 • 火野 レイ
  Hino Rei
 • 木野 まこと
  Kino Makoto
 • 愛野 美奈子
  Aino Minako
 • ちびうさ
  Chibi-Usa
Viva, Viva デッド・ムーン・サーカス
Viva, Viva: Dead Moon Circus
 • タイガーズ・アイ
  Tygrysie Oko
 • ホークス・アイ
  Jastrzębie Oko
 • フィッシュ・アイ
  Rybie Oko
 • デッド・ムーン サーカス団
  Trupa Cyrku Martwego Księżyca
 • ジルコニア
  Zirconia
 • 月野 うさぎ
  Tsukino Usagi
 • 水野 亜美
  Mizuno Ami
 • 火野 レイ
  Hino Rei
 • 木野 まこと
  Kino Makoto
 • 愛野 美奈子
  Aino Minako
 • ちびうさ
  Chibi-Usa
 • 地場 衛
  Chiba Mamoru
闇の深淵-The Abyss of Darkness
Yami no shin’en — The Abyss of Darkness
女王ネヘレニア
Królowa Nehellenia
脳内お花畑
Nōnai o-hana-batake
 • フィッシュ・アイ
  Rybie Oko
 • デッド・ムーン サーカス団
  Trupa Cyrku Martwego Księżyca
白月五人娘
Shirotsuki 5-nin musume
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーちびムーン
  Mała Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
When Destiny Calls
When Destiny Calls
 • タキシード仮面
  Maska Tuxedo
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
Double Encouragement
Double Encouragement
 • 地場 衛
  Chiba Mamoru
 • 月野 うさぎ
  Tsukino Usagi
 • ちびうさ
  Chibi-Usa
 • エリオス
  Helios
目覚めの時
Mezame no toki
 • 土萌 ほたる
  Tomoe Hotaru
 • 冥王 せつな
  Meiō Setsuna
 • 天王 はるか
  Ten’ō Haruka
 • 海王 みちる
  Kaiō Michiru
Inner Venus
Inner Venus
セーラーヴィーナス
Czarodziejka z Wenus
終結-夢の集まる場所
Shūketsu — Yume no atsumaru basho
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
 • タキシード仮面
  Maska Tuxedo
 • ジルコニア
  Zirconia
 • タイガーズ・アイ
  Tygrysie Oko
 • ホークス・アイ
  Jastrzębie Oko
 • フィッシュ・アイ
  Rybie Oko
 • デッド・ムーン サーカス団
  Trupa Cyrku Martwego Księżyca
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • 地場 衛
  Chiba Mamoru
 • セーラーちびムーン
  Mała Czarodziejka z Księżyca

Akt II

第二幕

恋するSatellite
Koi suru Satellite
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーちびムーン
  Mała Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
エリオスへの想い
Helios he no omoi
タキシード仮面
Maska Tuxedo
Music of the Spheres
Music of the Spheres
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
ネヘレニアの呪い
Nehellenia no noroi
 • 女王ネヘレニア
  Królowa Nehellenia
 • クィーン・セレニティ
  Królowa Serenity
Changing Fate
Changing Fate
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • 女王ネヘレニア
  Królowa Nehellenia
Amour Eternal -Speed of Light-
Amour Eternal — Speed of Light —
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーちびムーン
  Mała Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
愛のStarshine
Ai no Starshine
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーちびムーン
  Mała Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna

Wyjście przed kurtynę

カーテンコール

愛のStarshine
Ai no Starshine

Dodatkowe numery muzyczne

サービスナンバー

Music of the Spheres
Music of the Spheres
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーちびムーン
  Mała Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
参上!!タキシード仮面
Sanjō!! Tuxedo Kamen
タキシード仮面
Maska Tuxedo
ムーンライト伝説
Moonlight densetsu
全員キャスト
Pełna obsada

Statystyka występów

公演実績

Statystyka
Okresy występów Liczba występów Frekwencja Miejsce wystawiania Miejscowość
2016 X 15 — 2016 X 23 14 ? AiiA 2.5 Theater Tokyo
AiiA 2.5 Theater Tokyo
東京
Tōkyō
2016 X 29 — 2016 X 30 3 ? キャナルシティ劇場
Canal City Gekijō
福岡
Fukuoka
2016 XI 4 — 2016 XI 6 5 ? サンケイホールブリーゼ
Sankei Hall Breeze
大阪
Ōsaka
2017 III 11 — 2017 III 12 4 ? 恵庭市民会館
Eniwa Shimin Kaikan
北海道
Hokkaidō

Rozkład występów

公演日程

Rozkład występów
Godz. Dzień
2016
X
15
sb.
2016
X
16
nd.
2016
X
17
pn.
2016
X
18
wt.
2016
X
19
śr.
2016
X
20
czw.
2016
X
21
pt.
2016
X
22
sb.
2016
X
23
nd.
2016
X
29
sb.
2016
X
30
nd.
2016
XI
4
pt.
2016
XI
5
sb.
2016
XI
6
nd.
2017
III
11
sb.
2017
III
12
nd.
12:00
14:00
17:00
18:30
東京
Tōkyō
福岡
Fukuoka
大阪
Ōsaka
北海道
Hokkaidō

Legenda

 • — występ dla wszystkich fanów,
 • — występ dla członków fanklubu Pretty Guardians 2016–2017.

Źródła

Autor

 • 渾沌の天使 Kaosu no Tenshi (tłumaczenie, opracowanie, korekta)