1. »
 2. Musical
 3. »
 4. Przedstawienia musicalowe
 5. »
 6. Przedstawienia musicalowe — Wiosna 1996 r. / Sailor Moon SuperS: Yume Senshi — Ai — Eien ni… Saturn fukkatsu hen!

SuperS (kaiteiban): Yume Senshi — Ai — Eien ni…

SuperS (改訂版) 夢戦士・愛・永遠に…

Ulotka (przód)

Tytuł japoński [kanji-kana]:
1996スプリングスペシャルミュージカル 
美少女戦士セーラームーンSuperS (改訂版) 夢戦士・愛・永遠に… 
サターン復活篇!
Tytuł japoński [rōmaji]:
1996 Supuringu Supesharu Myūjikaru:
Bishōjo Senshi Sērā Mūn Sūpāzu (kaiteiban): Yume Senshi — Ai — Eien ni…:
Satān fukkatsu hen!
Tytuł angielski:
1996 Spring Special Musical:
Pretty Soldier Sailor Moon SuperS (Revision): Dream Warriors — Love — Forever…:
Saturn Revival Chapter!
Tytuł polski:
Wiosenny specjalny musical 1996 r.:
Piękna Wojowniczka Czarodziejka z Księżyca SuperS (wersja poprawiona): Wojowniczki Marzeń — Miłość — Na wieki…:
Rozdział o odrodzeniu Saturna!
Pierwszy występ:
Ostatni występ:
Liczba występów:
15 (191–205)
業務
Funkcja
担当者
Osoba odpowiedzialna
原作
Dzieło oryginalne
武内 直子
Takeuchi Naoko
演出・脚本
Inscenizacja / scenariusz
平光 琢也
Hiramitsu Takuya
音楽監督・作曲・編曲
Nadzór, kompozycja i aranżacja muzyki
小坂 明子
Kosaka Akiko
編曲
Aranżacja muzyki
林 有三
Hayashi Yūzō
作詞
Teksty do muzyki
冬杜 花代子
Fuyumori Kayoko
振付
Choreografia
柳 昭子
Yanagi Akiko
照明
Oświetlenie
勝柴 次朗
Katsushiba Jirō
衣装
Kostiumografia
木鋪 ミヤコ
Kishiku Miyako
舞台美術
Projektowanie dekoracji
大沢 佐智子
Ōsawa Sachiko
アクション指導
Kierownictwo akcją
西本 良次郎
Saigawa Hiromi
ヘアメイク
Stylizacja fryzur
山田 操
Yamada Misao
音響
Akustyka
大坪 正仁
Ōtsuba Masahito
特殊効果
Efekty specjalne
西川 浩三
Saigawa Hiromi
映像処理
Montaż video
雑賀 明也
Saiga Haruya
舞台監督
Scenografia
中山 宣義
Nakayama Noriyoshi
ゼネラルプロデューサー
Producent ogólny
山科 誠
Yamashina Makoto
エグゼクティブプロデューサー
Producent wykonawczy
斉藤 柳太郎
Saitō Ryūtarō
プロデューサー
Producent
 • 前田 三郎
  Maeda Kazuo
 • 佐伯 正春
  Saiki Masaharu
プロダクションスーパーバイザー
Nadzorca produkcji
安部 寧
Abe Yasushi
業務
Funkcja
企業
Firma
企画・製作
Planowanie / produkcja
バンダイミュージカルオフィス
Bandai Musical Office
製作進行
Promocja produkcji
東映動画 (現:東映アニメーション)
Tōei Dōga (obecnie: Tōei Animation)
宣伝・広報
Reklama / PR
東映エージエンシー
Tōei Agency
協力
Współpraca
(株)テレビ朝日ミュージック
TV Asahi Music (Co.)
後援
Wsparcie
(株)講談社月刊なかよし
Kōdansha Gekkan Nakayoshi (Co.)
主催
Sponsoring
 • サンシャイン劇場
  Sunshine Gekijō
 • テレビ朝日
  TV Asahi
提供
Sponsoring programu
(株)バンダイ
Bandai (Co.)

Fabuła

粗筋

Akt I

ACT1

Musical rozpoczyna pojawienie się atakowanego przez bandę Lemurów [レムレス Lemures] animowanego Pegaza [ペガサス Pegasus], który przekazuje Chibi-Usie wiadomość, że piękne sny ludzi znalazły się w niebezpieczeństwie. Nie wahając się ani chwili, postanawia mu pomóc. Ten dziękuje jej w piosence 『ダブルムーンライトロマンス』 «Double moonlight romance». Widzimy również Merkurego, Marsa, Jowisza i Wenus, które odganiają potwory i dołączają do śpiewu.

Pojawia się też Nowa Królowa Serenity i Król Endymion, którzy z trzydziestego wieku wspierają Chibi-Usę oraz Pegaza w tejże piosence.

Gdy wszyscy znikają, Mała Dama uświadamia sobie, że śniła na jawie i zgubiła się gdzieś w lesie, nie wiedząc, co tam robi. Pamięta jedynie, iż poszła z dziewczynami i Mamoru na piknik do lasu i zbłądziła. Znajduje ją Mamoru, który, dzierżąc gumowy młotek, próbuje się także dowiedzieć, gdzie podziała się Usagi. Po chwili pojawia się ona sama, informując, że z siedmiu zestawów 弁当 bentō zostało tylko jedno 御握り o-nigiri. Na widowni możemy usłyszeć głosy pozostałych dziewczyn, które wciągają tam też Usagi i zaczynają śpiewać 『森でたのしく』 «Mori de tanoshiku». Widzimy również tańczące leśne zwierzęta, w tym tzw. królikomałpy [うさぎざる rabbit-monkeys].

Po znalezieniu dobrego miejsca pod piknik na polanie, Usagi próbuje grać na zwłokę, ażeby reszta nie dowiedziała się, iż to ona sama pozjadała owe bentō.

Gdy otwarła torbę, ku jej wielkiemu zdziwieniu okazało się, iż bentō magicznie pojawiło się wewnątrz. W tym momencie słychać trzask bicza Tygrysiego Oka [タイガース・アイ Tiger’s Eye] i na scenę wkracza Trio Amazońskie [アマゾン・トリオ Amazon Trio], które ogłasza, że ofiaruje w prezencie zjedzone wcześniej przez Usę jedzenie. Zaczyna się 『アマゾンからサーカス団がやってきた』 «Amazon kara Circus-dan ga yatte kita».

Ogłaszają o odbywającym się castingu w Cyrku Martwego Księżyca [デッド・ムーン・サーカス Dead Moon Circus], który, jak się nietrudno domyśleć, jest zastawioną przez nich pułapką.

Między słowami pojawia się przerywnik, gdzie źli informują, iż odnajdą posiadacza pięknych snów, a w nich — chowającego się Pegaza, co jako jedyna słyszy Chibi-Usa. Dziewczyny zaś są podekscytowane owym castingiem i postanawiają się tam udać. Rybie Oko [フィッシュ・アイ Fish Eye] natomiast szczególnie zainteresowany jest tym, by w castingu koniecznie wziął udział Mamoru.

Kolejna scena ma miejsce w rzeczonym cyrku, gdzie Trio Amazońskie rozmawia na temat napotkanych przez nich wcześniej dziewczyn. Jastrzębie Oko [ホークス・アイ Hawk’s Eye] przechwala się, że jego przystojnemu wyglądowi nie oprze się żadna kobieta. Między nim a Tygrysim Okiem wywiązuje się sprzeczka. Przerywa ją Rybie Oko, przypominając, że mają odnaleźć posiadacza pięknego snu z uciekinierem. Jastrzębie Oko wyjawia swoje niezainteresowanie dziewczynami, natomiast Tygrysie Oko zaznacza, że jemu w oko wpadła Ami, natomiast Rybiemu Oku — Mamoru, który to fakt przeraża resztę członków Tria. Następnie trójca zastanawia się, dlaczego tylko oni nie mają snów. Kontemplację tę przerywa im Zirconia [ジルコニア Zirconia], która, śpiewając 『Dead Moonの黒い夢』 «Dead Moon no kuroi yume», przypomina im o ich misji tudzież wyjawia swój plan pochwycenia Pegaza, a także zdobycia zwierciadła marzeń, w którym ukrył się był Pegaz.

[Na uwagę zasługują tu pięknie wykonane kostiumy Tria, Zirconii tudzież śliczny, latający Zircon.]

Nagle pojawia się tajemnicza, zakapturzona postać, którą Zirconia przy pomocy Zircona [ジルコン Zircon] wypełnia ciemną energią i każe wykonać powierzoną jej wcześniej misję, którą to jest podążanie za Pegazem w marzeniach, zniszczenie owych pięknych marzeń oraz wzbudzenie nienawiści do ich posiadaczy.

Znikają wszyscy poza tajemniczą postacią, która ukazuje się Chibi-Usie we śnie, próbując złapać Pegaza i ją samą. Intruzce towarzyszą Lemury, lecz na szczęście pojawiają się Neptun, Pluton i Uran. 🙂 Śpiewając 『復活!クライシス許すまじ』 «Fukkatsu! Crisis yurusumaji», pokonują wroga.

[Możemy zobaczyć tu latającą Cz. z Neptuna.]

Wkracza Tuxedo i jest cokolwiek zdziwiony, widząc przebudzone Outerki. Tamte informują, że niemowlę Hotaru gdzieś przepadło, a owa tajemnicza dziewczynka miała podobną do niej energię i nosiła naszyjnik, który Setsuna wcześniej wręczyła Hotaru. Wnioskują, że dziewczynka została pojmana przez wroga, zmuszona dorosnąć i nie jest już sobą, bowiem wymazano jej pamięć. Outerki także oznajmiają o tym, że ich misją jest nieustanna ochrona świata, co wiąże się z pokonaniem Wojowniczki Zniszczenia, bowiem kiedy ta przebudzi się w szeregach wroga, stanie przeciw nim. Mamoru nakazuje im jednak, żeby jak na razie wstrzymały się ze swoimi działaniami, lecz dziękuje im za obronienie jego córki. Te, niezadowolone, przystają na jego polecenie.

Przenosimy się do Cyrku na casting. Przed rozpoczęciem części właściwej castingu widzimy pokaz umiejętności cyrkowych Tria Amazońskiego i Pierrota [ピエロ Pierrot].

Pierwsza szansę dostaje Usagi, jednak jej sztuczka całkowicie się nie udaje. Dalej na scenie pojawia się Mako, której sztuczka z magiczną różdżką wychodzi znacznie lepiej. Kolejna jest na piłce chodząca Ami. Ta również ma więcej szczęścia i przechodzi dalej. Usagi także chce tego spróbować, lecz pod jej ciężarem piłka pęka. Następnie wychodzi Minako, która prezentuje umiejętności baletowe. Również zalicza próbę. Na koniec Rei, przemieniona w Czarodziejkę z Marsa, prezentuje atak Marsjański Płomienny Strzelec!, co Usagi uważa za oszustwo.

Ami, Rei, Mako i Minako są proszone udać się do osobnego pokoju, w którym mają podpisać umowy, lecz przed tym próbują namówić Trio, by oni w jakiś sposób zatrudnili także Usagi, motywując, że wszystkie chcą się trzymać razem.

Dzięki pomocy dziewczyn Usagi dostaje kolejną szansę, lecz już nie jako uczestnik, a jako sprzątaczka. Otrzymuje do tego celu także specjalny mundur. Początkowo zawiedziona, godzi się w końcu na tę rolę i postanawia powierzone jej zadanie wykonać jak najlepiej. Zaczyna sprzątać i śpiewać 『モップホップステップジャンプ』 «Mop, hop, step, jump».

Na scenę wbiega kilku cyrkowców na czele z Jastrzębim Okiem i dręczy wcześniej widzianą tajemniczą dziewczynkę. Usagi staje w jej obronie, jednak ta nie chce jej pomocy. Jastrzębie Oko tłumaczy zaś, że jest to tak naprawdę specjalny trening, mający nauczyć posłuszeństwa. Usa, nieugięta, przegania stręczycieli. Przedstawia się tajemniczej dziewczynie i pyta o jej imię. Ta jednak odpowiada, że nic nie pamięta, i próbuje odejść, lecz Usa mianuje się jej nową przyjaciółką. Zaciekawiona jest także noszonym przez dziewczynkę wisiorkiem. Dziewczynka mówi jej, że jest to jedyna rzecz, którą miała, gdy ją znaleziono. Otwiera go, pokazując, że jest to pozytywka. Następnie zaczyna śpiewać piosenkę 『Miss Dream』 «Miss Dream», w której wyjawia, iż nazywa się „Panna Marzeń” [ミス・ドリーム Miss Dream] — dziewczynką widzącą piękne marzenia ludzi. Składa obietnicę spotkania się z Usą następnego dnia, po czym odchodzi, zostawiając ją samą.

Po chwili na scenę przybywają Rybie Oko i Mamoru, Usagi zaś, korzystając ze swego nowego stanowiska pracownika cyrku, poogląda za nimi. Rybie Oko z nieukrywanym zawiedzeniem pyta go o przyczynę niestawienia się na casting. Cieszy go jednak, że Mamoru postanowił mimo wszystko tutaj przybyć. Ten natomiast, nie zwracając nań zbytniej uwagi, mówi, że przyszedł tu tylko ze względu na Usę, którą kocha ze względu na jej piękne marzenia i zamierza ją poślubić w niedalekiej przyszłości. Rybie Oko usiłuje namówić go do porzucenia Usagi, aby odtąd to Rybie Oko mogłoby go chronić. Usagi wyjawia swą obecność, każąc Rybiemu Oku poszukać sobie kogoś innego. Zawiedziony i nierozumiejący przyczyny, dlaczego Mamoru kocha taką dziewczynę jak Usa, odchodzi, natomiast Mamoru przyłącza się do Usagi.

Późnym wieczorem Tygrysie Oko z marnym skutkiem próbuje adorować Ami, lecz ta go zupełnie ignoruje. Zazdrosne dziewczyny tymczasem przyglądają się całej sytuacji. Ami zwierza się mu ze swojego marzenia zostać lekarzem. Tygrysie Oko oznajmia, że pragnie bliżej poznać jej piękne sny, oraz wyjawia swą prawdziwą tożsamość. Gdy Ami zostaje zaatakowana, dziewczyny próbują się przemienić, lecz Lemury biorą je w niewolę. Na scenę przybywa reszta członków Tria i wszyscy wspólnie oglądają marzenia dziewczyn, lecz nie znajdują w żadnym z nich Pegaza. Postanawiają wyeliminować Wojowniczki przy pomocy Lemurów — taką bowiem powierzono im misję. Przeszkadza im w tym Zirconia, która w związku z dziewczynami ma inne plany. Pojawia się wówczas tajemnicza postać, która wyczuwa niesamowitą energię płynącą od wojowniczek. Gdy Zirconia wydaje jej rozkaz, ta waha się, jednak po chwili używa swych mocy na Ami i zmienia ją w swojego poplecznika. Śpiewa 『いい子はやめた』 «Ii ko wa yameta». Na znak, że ma dość bycia miłą dziewczynką i że przystała do wroga, zakłada kurtkę ze znakiem Martwego Księżyca na plecach. Pozostałe wojowniczki również zostają zaciągnięte w szeregi wroga. Zirconia rozkazuje wszystkim znalezienie oraz zniszczenie Pegaza, zdobycie Złotego Kryształu, by mogli pozbawić świat pięknych marzeń.

Wracamy do Usagi i Mamoru. Mamoru zadaje jej pytanie, co by zrobiła w przypadku jego nagłego zniknięcia. Zaskoczona pytaniem, nie wie na początku, co odpowiedzieć. Stwierdza potem, że po prostu dla niej wszystko przestałoby mieć jakiekolwiek znaczenie. Uspokaja ją, iż ich miłość trwać będzie po wieki, nawet gdyby zniknął. Podczas gdy oni śpiewają o miłości, członkowie Cyrku Martwego Księżyca śpiewają o swym zamiarze obalenia Białego Księżyca, a Outerki śpiewają o swojej misji ochrony Ziemi (『トリプルドリームス «Triple dreams»).

[Tu na uwagę zasługuje pięknie wykonana animacja Pegaza. Najpierw w formie hologramu, a potem w takiej postaci, jakiego mieliśmy okazję zobaczyć w anime (dosłownie).

W sumie nie jest to nic specjalnego, jednak robi wrażenie. Zapewne na żywo jeszcze bardziej, niż na ekranie.]

Pojawia się Chibi-Usa, która prosi tajemniczą dziewczynkę przestać zadawać ból Pegazowi. Gdy ten ukazuje się na scenie, nie może nic zrobić, bowiem Miss Dream nie chce słuchać błagań Chibi-Usy i ostatecznie udaje jej się sprawić, żeby Pegaz zniknął.

Akt II

ACT2

Podczas utworu 『ウサギサーカス Show Time』 «Usagi Circus Show Time» Usagi zostaje wniesiona na rękach Tygrysiego Oka i Jastrzębiego Oka i wszyscy zapowiadają przedstawienie Cyrku pt. „Usagi Rabbit Show”. Kolejno widzimy bohaterów wykonujących magiczne sztuczki, jazdę na unicyklu bądź taniec na piłce. Pojawia się nawet Setsuna ubrana w skąpy garnitur. Następnie Tygrysie Oko prezentuje sztuczki z biczem czy break dance. Kolejne na scenę wychodzą Rei i Mako, których sztuczka to przecinanie ciała na pół. W ramach końcowego występu Usagi ma zeskoczyć z krawędzi schodka. Przygotowuje się do skoku w ciemność i, zgromadziwszy wszystkie pokłady swej odwagi, skacze ku ciemności.

[Ciekawa scena ma miejsce z udziałem Tygrysiego Oka, który jako pierwszy w historii schodzi do gości zebranych przy scenie, by wyjawić swój plan i przekazać zarazem, że cała publiczność jest już w rękach Cyrku, jednocześnie rozkazując Pierrotowi zapieczętowanie wyjścia. Wyjaśnia także, iż odtąd widzowie i Innerki dołączą do Cyrku Martwego Księżyca tudzież pomogą w rozprzestrzenianiu koszmarów w świecie.]

Okazuje się, że cały występ był tylko snem Usagi, która budzi się z wielkim wrzaskiem. Uspokaja się, zdając sobie sprawę, że był to tylko koszmar. Obok niej pojawiają się także odmienione Ami, Rei, Mako i Minako, aby sprawdzić, jak sobie radzi ze sprzątaniem. W iście wredny sposób oznajmiają, iż mają już dość jej samej, bycia Wojowniczkami o sprawiedliwość tudzież pragną odtąd być bardziej beztroskie, po czym odchodzą. Usagi jednak nie daje za wygraną — nawet jeśli nie chcą już jej chronić jako Wojowniczki, to nie pozwoli rozpaść się ich przyjaźni. W piosence 『思い出してあなたを』 «Omoidashite anata wo» udaje się jej przywrócić im ich prawdziwą tożsamość jako przyjaciółek, Wojowniczek i księżniczek planet. Po zdjęciu kurtek i magicznych mocy wszystkie wracają do siebie.

[W tle możemy zobaczyć Królową Serenity wspierającą Usagi w próbie oczyszczenia dziewczyn.]

Pojawia się tajemnicza dziewczyna, która dzięki księżycowemu światłu mogła usłyszeć piosenkę Usagi. Gdy dziewczyny orientują się, że ta ona ich wcześniej zaatakowała, starają się z nią walczyć, jednak Usa staje w jej obronie. Mamoru twierdzi, że jej pamięć została wymazana przez wroga w celu podbicia świata, ich cyrk zaś to tylko przykrywka. Na scenę wchodzą Neptun, Uran i Pluton i wyjaśniają, że ową dziewczynką jest tak naprawdę Hotaru, w której snach wróg stworzył czarną dziurę, dlatego nie pamięta, kim jest. Uran i Neptun oznajmiają o swym zamiarze zniszczenia jej, bowiem jako przebudzona Czarodziejka z Saturna będzie stwarzać ogromne zagrożenie, z kolei Pluton stara się przywrócić Hotaru pamięć. Przestraszona i zdezorientowany, Panna Marzeń uwalnia swoją moc i zadaje wszystkim uderzenie, a przez chwilę jej forma jest pokrywa się z sylwetką Czarodziejki z Saturna. Dziewczyny próbują zbliżyć się do niej, ale nie radzą sobie z mocą Saturna. Zanim jednak Uranowi udało się zaatakować Hotaru, pojawiają się Chibi-Usa, przywołuje Pegaza za pomocą Kryształowego Karylionu i razem z nim i Mamoru udaje się do owej czarnej dziury, by, pomimo zagrożenia, jaki to działanie ze sobą niesie, przywrócić Hotaru jej piękne marzenia, a wraz nimi i jej pamięć.

Od razu w chwili ich wkroczenia do czarnej dziury nadlatuje Zirconia i, uradowana z faktu, że Pegaz z własnej woli znalazł się w czarnej dziurze. Ogłasza im wszystkim o porzuceniu jakiejkolwiek nadziei na wydostanie się z tego miejsca. Następnie próbuje przebudzić Hotaru, w czym przeszkadza jej Usagi. Pojawia się wówczas Trio i staje do walki z Outerkami. Usagi i Innerki zaś zostają przez Zirconię poszczute Lemurami. Podczas śpiewania 『ソーラーミラクルメイクアップ』 «Solar Miracle Make-up» przemieniają się w Wojowniczki. Czarodziejki atakują Atakiem Mocy Planetarnych i pokonują falę potworów, jednakże wg Zirconii jest już za późno. Wróg porywa Hotaru i odlatuje. Dziewczyny postanawiają przenieść się do snu Hotaru. Jako że nie towarzyszy im Pegaz, muszą znaleźć inny sposób na to i Ami proponuje skupić się na marzeniu dziewczyny i zjednoczeniu ich mocy.

W oddali słychać głos Mamoru wołającego Chibi-Usę. Po chwili widzimy ją, szlochającą z powodu zagubienia się w czarnej dziurze. Wkrótce potem pojawia się Trio z Zirconią. Ze zdumieniem oglądają marzenie tak mocno przepełnione ciemnością tudzież radują się przyszłą wizją świata pogrążonego w ciemności. Obawiają się tylko tego, aby ludzie z Białego Księżyca nie przeniknęli do tego miejsca. Planują zwabić Chibi-Usę i przeciągnąć na swoją stronę. Widząc, że dziewczę stawia opór, postanawiają po prostu ją zabić. W tym przeszkadzają im nagle pojawiające się Wojowniczki, co prawda, bez Usagi, która po drodze gdzieś zabłądziła. Zirconia pokazuje im schwytanego Pegaza. Oferuje mu w zamian za życie Wojowniczek oddać Złoty Kryształ, lecz Pegaz twierdzi, że cokolwiek zrobi, nie uda jej się przezwyciężyć czystości Wojowniczek. Za chwilę pojawia się Tuxedo wykonujący 『タキシードロイヤル』 «Tuxedo loyal» i staje do walki z Tygrysim Okiem. Dzięki swemu atakowi, Tuxedo la Smoking Bomber!, uwalnia Pegaza.

Daje to szansę Chibi-Usie i wreszcie przybyłej na pole bitwy Usagi na przemianę w Super Czarodziejki.

[Pokazana zostaje przemiana dziewczyn.]

W tle zaobserwować można zwierciadło. Zirconia nagle mdleje z powodu bólu w klatce piersiowej, słyszymy tajemniczy głos i pojawia się tajemniczy cień. Jest to Królowa Nehellenia [女王ネヘレニア Queen Nehellenia], nazywająca siebie władczynią Czarnego Księżyca. Cieszy się z szansy spotkania się z dorosłą księżniczką Białego Księżyca i jej strażniczkami. Oskarża je wszystkie o spowodowanie ogromnych cierpień jej i jej klanowi Martwego Księżyca w przeszłości oraz zapieczętowanie ich w ciemności. Oznajmia, że nie będą nigdy w stanie zrozumieć bólu ciągłego przebywania w cieniu, podczas gdy one cieszyły się światłem. Pragnie zemsty się na Czarodziejce z Księżyca za to, co onegdaj Nehellenii zrobiła jej matka, Królowa Serenity.

Przy pomocy Panny Marzeń Nehellenia atakuje Wojowniczki. Mamoru próbuje uświadomić Nehellenii przyczynę jej zapieczętowania. Rozumie, że ciemna moc Panny Snów to w rzeczywistości smutek Nehellenii. Stara się własnoręcznie ochronić Usagi, lecz nie jest wystarczająco silny. Próbując ocalić swoje marzenie bycia z ukochaną, zostaje wielokrotnie porażony przez Pannę Marzeń. Ostatkiem sił udaje mu się objąć Pannę Marzeń i tym samym przywrócić ją do normalnej siebie oraz uratować Usagi. Jednakże z powodu ogromu zadanych ran pada na ziemię. Zdruzgotana Czarodziejka z Księżyca staje u jego boku, a ten uspokaja ją, że ich miłość będzie trwać zawsze bez względu na to, co się stanie, na co ona odpowiada, iż to nie ma znaczenia, jeśli nie mogą być razem. Przypomina jej o obecności jej przyjaciółek tudzież dziękuje wszystkim za wszystko, co zrobili, a jego ostatnim życzeniem jest odrodzenie się jako Mamoru, by być u boku Usagi.

Ukontentowana Zirconia nasyła najsilniejszego Lemura na Usagi, lecz Trio kwestionuje jej rozkazy i samo zostaje zaatakowane. Lemur pokonuje Wojowniczki i Trio, a Czarodziejka z Księżyca staje w ich obronie. Zirconia zabija Trio, wzywa Nehellenię, lecz zamiast niej na scenie pojawia się Czarodziejka z Saturna wykonująca piosenkę 『To a Brand-new World』 «To a Brand-new World» i wskrzesza Tuxedo, uwalnia dusze Tria tudzież przebudza pokonane Wojowniczki. Następnie dziękuje Czarodziejce z Księżyca i rozkazuje Zirconii wynieść się z jej snów.

Nehellenia uwalania się ze zwierciadła i poraża wszystkie wojowniczki swoim urokiem czarnej dziury snu. Wszyscy próbują zmagać się z nim, lecz ku uciesze Nehellenii okazują się niewystarczająco silne.

Usagi prosi Mamoru o dodanie jej sił. Staje twarzą w twarz z Nehellenią, lecz zła królowa ją poraża i Czarodziejka z Księżyca pada na ziemię. Wojowniczki błagają ją o przebudzenie się, mówiąc, że to tylko jej sen i że nie mogą bez niej dalej żyć. Używają swoich zaklęć przemiany, by przebudzić Czarodziejkę z Księżyca, jednak się to nie udaje.

Mars prosi o pomoc publiczność, żeby ta wspólnie z Wojowniczkami zawołała Usagi po imieniu. Po chwili wszyscy krzyczą: „Czarodziejko z Księżyca”, a na piersi Mamoru lśni Złoty Kryształ, pojawia się legendarny Święty Graal i Usagi powraca do życia. Dzięki kielichowi zmienia się Wieczną Czarodziejkę z Księżyca, po czym dziękuje wszystkim zebranym za pomoc. Oznajmia Nehellenii, że ta srogo zapłaci za swe czyny, na co królowa nasyła na Wojowniczki wszystkie swoje Lemury.

[Nehellenia oznajmia, że jest to ostatnia scena dziewczyn. :)]

Wojowniczki śpiewają 『ラ・ムーン』 «La Moon» i rozpoczyna się walka z Cyrkiem i Nehellenią.

[Pokazanych jest tu kilka scen lotu. Jako pierwsza jest Usagi, kiedy śni jej się, że występuje w cyrku, potem Nehellenia, Wieczna Czarodziejka z Księżyca, Czarodziejka z Neptuna, Czarodziejka z Merkury dzierżąca harfę czy Czarodziejka z Jowisza, kwiatki do swojego ataku…]

Nehellenia przemienia się w starą kobietę, po czym atakuje Czarodziejkę z Księżyca, twierdząc, że planeta dostanie się w jej ręce. Czarodziejka, używając Uzdrawiającego Pocałunku Gwiezdnego Światła Miesiąca Miodowego!, pokonuje ją.

Wszyscy z zadowoleniem wpatrują się w przyszłość, pojawia się Pegaz, Mamoru zauważa, iż nadal czuje ciepło w klatce piersiowej, tak jakby wewnątrz jego serca zrodziła się nowa gwiazda, co Usagi komentuje tym, iż każdy nosi gwiazdę w swoim sercu. Słyszymy 『Over the Moon』 «Over the Moon», Usagi wspomina Królową Serenity, mówiącą jej kiedyś, że dopokąd gwiazda ta się świeci, dopotąd nie nastanie ciemność. W końcowym monologu dodaje wszystkim otuchy, by nigdy nie tracili blasku swych gwiazd. Następnie widzimy hologram Nowej Królowej Serenity.

[W tym wykonaniu 『Over the Moon』 «Over the Moon» można usłyszeć wszystkie wojowniczki w wersji a cappella. Tzn. częściowo. Oryginalny, wykonywany jest przez Sanae Kimurę.]

Pegaz odchodzi.

Koniec.

Wyjście przed kurtynę

カーテンコール

Podczas wyjścia przed kurtynę [ang. curtain call] słychać 『ラ・ソウルジャー』 «La Soldier» w wykonaniu wszystkich Wojowniczek oraz 『ウサギサーカス Show Time』 «Usagi Circus Show Time» w wykonaniu całej obsady.

Dodatkowy numer muzyczny

サービスナンバー

Dalej Wojowniczki śpiewają utwór 『ラ・ムーン』 «La Moon», a w tle widzimy pozostałych aktorów tańczących wraz z Wojowniczkami.

Uwagi i ciekawostki

備考・豆知識

 • Użyte przemiany: Potęgo Księżycowego Kryształu, przemień mnie!; Potęgo Kryształu Merkurego, przemień mnie!; Potęgo Kryształu Marsa, przemień mnie!; Potęgo Kryształu Jowisza, przemień mnie!; Potęgo Kryształu Wenus, przemień mnie!; Potęgo Księżycowego Przesilenia, przemień mnie! (Księżyc i Mały Księżyc); Księżycowa Wieczności, przemień mnie!.
 • Użyte ataki: Śmiertelny Krzyk!; Trzęsienie Świata!; Głębokie Zanurzenie!; Płonąca Mandala!; Migoczący Krzyk!; Czarodziejski Atak Planetarny!; Czarodziejska Teleportacja!; Tuxedo la Smoking Bomber!; Potęgo Księżycowego Przesilenia!; Potęgo Przesilenia Merkurego!; Potęgo Przesilenia Marsa!; Potęgo Przesilenia Jowisza!; Potęgo Przesilenia Wenus!; Potęgo Przesilenia Urana!; Potęgo Przesilenia Neptuna!; Potęgo Przesilenia Plutona!; Potęgo Przesilenia Saturna!; Potęgo Księżycowego Przesilenia! (Mała Czarodziejka z Księżyca); Podmuch Kosmicznego Miecza!; Podmorskie Odbicie!; Tajfun Chronosa!; Merkuriańska Wodna Rapsodia!; Marsjański Płomienny Strzelec!; Jowiszowa Dębowa Ewolucja!; Wenusjański Wstrząs Miłości i Piękna!; Uzdrawiający Pocałunek Gwiezdnego Światła Miesiąca Miodowego!.
 • Pierwszy występ: Hikari Ono.
 • Jedyny występ: Takako Inayoshi (Kiwako Kanō).
 • Ostatni występ: Chidzuru Soya i Miyuki Fuji.
 • W musicalu tym do roli Rei Hino / Czarodziejki z Marsa powraca Misako Kotani.
 • Kaori Ishikawa zagrała w tym musicalu jednego z Lemurów i Królową Nehellenię, lecz w oficjalnej liście obsady wymieniona jest tylko ta pierwsza rola.
 • Jest to pierwsze pojawienie się Czarodziejki z Saturna, a także Wiecznej Czarodziejki z Księżyca.
 • W porównaniu do swojego poprzednika w musicalu tym zaszło kilka ważnych zmian w fabule, np. pojawienie się Nehellenii.
 • Nikt dokładnie nie wie, kto podkładał głos Pegazowi w niniejszym musicalu i jego poprzedniku. Wśród fanów krąży plotka, że być może był to Yūta Enomoto, lecz nigdy nie zostało to potwierdzone.
 • Po raz pierwszy numery muzyczne śpiewane były na żywo przynajmniej częściowo. Poprzednio aktorzy poruszali ustawi do uprzednio nagranych utworów.
 • Nowe utwory, których nie było w wersji pierwotnej, a które pojawiają się w wersji poprawionej, to 『To a Brand-new World』 «To a Brand-new World» oraz 『ソーラーミラクルメイクアップ』 «Solar Miracle Make-up».
 • W scenie odbywającej się tuż przed przebudzeniem się Wiecznej Cz. z Księżyca następuje swego rodzaju „przełamanie czwartej ściany”. Kiedy Cz. z Księżyca upada porażona atakiem Królowej Nehellenii, Wojowniczki próbują oddać jej cząstkę swych sił, aby ją przebudzić, ale to nie przynosi żadnego skutku. Wtedy Cz. z Marsa zwraca się do widowni o pomoc, prosząc ją, aby donośnym głosem przywołała Cz. z Księżyca. Widzowie tak też postępują, dzięki czemu Cz. z Księżyca powstaje (a na dodatek przebudza się Złoty Kryształ wewnątrz Tuxedo). Pojawia się Święty Graal, umożliwiając przemianę w Wieczną Cz. z Księżyca.
 • Choć musicale na ogół łączą elementy zarówno ze starego anime, jak i mangi, to niniejsze przedstawienie wydaje się być w dużej mierze oparte na czwartej serii mangi. Zakończenie musicalu, w którym ukazują się Cz. z Saturna i Wieczna Cz. z Księżyca, bardziej bliskie jest kulminacji czwartej serii mangi. Inne elementy z mangi, takie jak Outerki opiekujące się małą Hotaru i Mamoru będący jawnym nosicielem Złotego Kryształu, także pojawiają się w niniejszej odsłonie. Krótka scena tuż przed 『Over the Moon』 «Over the Moon», gdzie Mamoru mówi, iże czuje ciepło w piersi, a Usagi odpowiada mu, że każdy z nas ma gwiazdę w sobie, jest niemalże dosłowną adaptacją końcowej sceny mangowej czwartej serii.
 • Jest to pierwsza wersja poprawiona musicalu nagrana na VHS i DVD.

Publikacje i powiązane przedstawienia

出版物と關連公演

Kolekcja musicalowa: Spotkanie z fanami
[1996 01 28]
VHS
[YYV-0045]
Okładka
Więcej info…
DVD
[BCBK-1856]
Okładka
Więcej info…
Paczka DVD: Anza-Moon 1
[BCBK-1779]
Okładka
Więcej info…
Broszura
 
Okładka
Brak

Obsada

キャスト

月野 うさぎ (セーラームーン/プリンセス・セレニティ)
Tsukino Usagi (Czarodziejka z Księżyca / Księżniczka Serenity)
大山 アンザ
Ōyama Anza
水野 亜美 (セーラーマーキュリー)
Mizuno Ami (Czarodziejka z Merkurego)
森野 文子
Morino Ayako
火野 レイ (セーラーマーズ)
Hino Rei (Czarodziejka z Marsa)
小谷 みさこ
Kotani Misako
木野 まこと (セーラージュピター)
Kino Makoto (Czarodziejka z Jowisza)
稲吉 貴子
Inayoshi Takako
愛野 美奈子 (セーラーヴィーナス)
Aino Minako (Czarodziejka z Wenus)
征矢 千鶴
Soya Chidzuru
天王 はるか (セーラーウラヌス)
Ten’ō Haruka (Czarodziejka z Urana)
木村 早苗
Kimura Sanae
海王 みちる (セーラーネプチューン)
Kaiō Michiru (Czarodziejka z Neptuna)
藤 みゆ希
Fuji Miyuki
冥王 せつな (セーラープルート)
Meiō Setsuna (Czarodziejka z Plutona)
斉藤 レイ
Saitō Rei
土萠 ほたる (セーラーサターン/ミス・ドリーム)
Tomoe Hotaru (Czarodziejka z Saturna / Panna Marzeń)
武田 恵子
Takeda Keiko
ちびうさ (セーラーちびムーン)
Chibi-Usa (Mała Czarodziejka z Księżyca)
白井 珠希ディア
Shirai Tamaki Dia
地場 衛 (タキシード仮面/プリンス・エンディミオン)
Chiba Mamoru (Maska Tuxedo / Książę Endymion)
望月 祐多
Mochidzuki Yūta
エリオス・ペガサス [声]
Helios / Pegaz [głos]
榎本 雄太 (?)
Enomoto Yūta (?)
女王ネヘレニア
Królowa Nehellenia
石川 香
Ishikawa Kaori
霊魂導師ジルコニア
Przewodniczka Dusz Zirconia
井関 佳子
Iseki Keiko
タイガース・アイ (アマゾン軍団/アマゾン・トリオ)
Tygrysie Oko (Amazoński Oddział Wojskowy / Amazońskie Trio)
笠原 竜司
Kasahara Ryūji
ホークス・アイ (アマゾン軍団/アマゾン・トリオ)
Jastrzębie Oko (Amazoński Oddział Wojskowy / Amazońskie Trio)
小野 妃香里
Ono Hikari
フィッシュ・アイ (アマゾン軍団/アマゾン・トリオ)
Rybie Oko (Amazoński Oddział Wojskowy / Amazońskie Trio)
木村 多江
Kimura Tae
デッドムーンサーカス団/レムレス
Trupa Cyrku Martwego Księżyca / Lemury
 • 石川 香
  Ishikawa Kaori
 • 松本 裕子
  Matsumoto Yūko
 • 遠藤 あど
  Endō Ado
 • 村田 由美
  Murata Yumi
 • 芝崎 朝子
  Shibazaki Asako
 • 青木 哲也
  Aoki Tetsuya
 • 幸 亜矢子
  Kō Ayako

Numery muzyczne

ミュージカル・ナンバー

Akt I

ACT1

ダブルムーンライトロマンス
Double moonlight romance
 • ペガサス
  Pegaz
 • ちびうさ
  Chibi-Usa
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • プリンセス・セレニティ
  Księżniczka Serenity
 • プリンス・エンディミオン
  Książę Endymion
森でたのしく
Mori de tanoshiku
 • 月野 うさぎ
  Tsukino Usagi
 • 水野 亜美
  Mizuno Ami
 • 火野 レイ
  Hino Rei
 • 木野 まこと
  Kino Makoto
 • 愛野 美奈子
  Aino Minako
 • ちびうさ
  Chibi-Usa
 • 地場 衛
  Chiba Mamoru
アマゾンからサーカス団がやってきた
Amazon kara Circus-dan ga yatte kita
 • タイガース・アイ
  Tygrysie Oko
 • ホークス・アイ
  Jastrzębie Oko
 • フィッシュ・アイ
  Rybie Oko
Dead Moonの黒い夢
Dead Moon no kuroi yume
 • 霊魂導師ジルコニア
  Przewodniczka Dusz Zirconia
 • タイガース・アイ
  Tygrysie Oko
 • ホークス・アイ
  Jastrzębie Oko
 • フィッシュ・アイ
  Rybie Oko
 • レムレス
  Lemury
復活!クライシス許すまじ
Fukkatsu! Crisis yurusumaji
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
モップホップステップジャンプ
Mop, hop, step, jump
月野 うさぎ
Tsukino Usagi
Miss Dream
Miss Dream
土萠 ほたる/ミス・ドリーム
Tomoe Hotaru / Panna Marzeń
いい子はやめた
Ii ko wa yameta
水野 亜美
Mizuno Ami
トリプルドリームス
Triple dreams
 • 月野 うさぎ
  Tsukino Usagi
 • 地場 衛
  Chiba Mamoru
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • タイガース・アイ
  Tygrysie Oko
 • ホークス・アイ
  Jastrzębie Oko
 • フィッシュ・アイ
  Rybie Oko

Akt II

ACT2

ウサギサーカス Show Time
Usagi Circus Show Time
全員キャスト
Pełna obsada
思い出してあなたを
Omoidashite anata wo
月野 うさぎ
Tsukino Usagi
ソーラーミラクルメイクアップ
Solar Miracle Make-up
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
タキシードロイヤル (タキシード仮面のテーマ)
Tuxedo loyal (Tuxedo Kamen no theme)
タキシード仮面
Maska Tuxedo
To a Brand-new World (セーラーサターンのテーマ)
To a Brand-new World (Sailor Saturn no theme)
セーラーサターン
Czarodziejka z Saturna
ラ・ムーン La Moon
La Moon
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
Over the Moon
Over the Moon
 • クイン・セレニティ
  Królowa Serenity
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna

Wyjście przed kurtynę

カーテンコール

ラ・ソウルジャー La Soldier
La Soldier
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
ウサギサーカス Show Time
Usagi Circus Show Time
全員キャスト
Pełna obsada

Dodatkowy numer muzyczny

サービスナンバー

ラ・ムーン La Moon
La Moon
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna

Statystyka występów

公演実績

Statystyka
Okresy występów Liczba występów Frekwencja Miejsce wystawiania Miejscowość
1996 III 24 — 1996 III 31 15 11061 サンシャイン劇場
Sunshine Gekijō
東京
Tōkyō

Rozkład występów

公演日程

Rozkład występów
Godz. Dzień
1996
III 24
nd.
1996
III 25
pn.
1996
III 26
wt.
1996
III 27
śr.
1996
III 28
czw.
1996
III 29
pt.
1996
III 30
sb.
1996
III 31
nd.
11:00
15:00

Źródła

Autorzy

 • Yuhka (streszczenie fabuły)
 • 渾沌の天使 Kaosu no Tenshi (tłumaczenie, opracowanie, korekta)