1. »
 2. Musical
 3. »
 4. Przedstawienia musicalowe
 5. »
 6. Przedstawienia musicalowe — Sailor Moon: — Le Mouvement Final —

— Le Mouvement Final —

Le Mouvement Finalル ムヴマン フィナール

Ulotka

Tytuł japoński [kanji-kana]:
ミュージカル 「美少女戦士セーラームーン」 -Le Mouvement Finalル ムヴマン フィナール
Tytuł japoński [rōmaji]:
Myūjikaru “Bishōjo Senshi Sērā Mūn” — Le Mouvement Final [Ru Muvuman Fināru] —
Tytuł angielski:
Musical “Pretty Guardian Sailor Moon” — Le Mouvement Final —
Tytuł polski:
Musical „Piękna Strażniczka Czarodziejka z Księżyca” — Le Mouvement Final —
Pierwszy występ:
[Tokio], [Aichi], [Osaka]
Ostatni występ:
[Tokio], [Aichi], [Osaka]
Liczba występów:
25 (943–967)
業務
Funkcja
担当者
Osoba odpowiedzialna
原作
Dzieło oryginalne
武内 直子 (講談社刊)
Takeuchi Naoko (Kōdansha kan)
脚本・演出
Scenariusz / inscenizacja
平光 琢也
Hiramitsu Takuya
音楽
Muzyka
佐橋 俊彦
Sahashi Toshihiko
作詞
Słowa piosenek
 • リン・ホブデイ
  Lynne Hobday
 • 平光 琢也
  Hiramitsu Takuya
振付
Choreografia
當間 里美
Tōma Satomi
美術
Dekoracje
角田 知穂
Tsunoda Chiho
音響
Akustyka
 • 森谷 公一
  Moriya Kōichi
 • 中島 聡
  Nakajima Satoshi
照明
Oświetlenie
小林 英典
Kobayashi Hidenori
映像
Wideografia
流川 ヒロキ
Arakawa Hiroki
衣裳
Stroje
屋島 裕樹
Okushima Hiroki
ヘアメイク
Stylizacja fryzur
 • 馮 啓孝
  Hyō Keikō
 • 井村 祥子
  Imura Shōko
歌唱指導
Instruktor wokalny
泉 忠道
Izumi Tadamichi
殺陣指導
Instruktor scen walki
富田 昌則
Tomita Masanori
音楽助手
Asystent kompozytora
戸部 百合亜
Tobe Yuria
演出助手
Asystent inscenizatora
スギザキ サトミ
Sugizaki Satomi
稽古ピアノ
Ćwiczenie gry na pianinie
安元 汐里
Yasumoto Shiori
舞台監督
Scenografia
今野 健一
Konno Ken’ichi
宣伝美術
Grafika promocyjna
江口 伸二郎
Eguchi Shinjirō
宣伝写真
Fotografia promocyjna
三宅 祐介
Miyake Yūsuke
業務
Funkcja
企業
Firma
協力
Współpraca
一般社団法人 日本2.5次元ミュージカル協会
Japan 2.5-Dimensional Musical Association
協賛
Wsparcie
 • (株)ファミリーマート
  FamilyMart (Co.)
 • (株)ファミマ・ドット・コム
  Famima.com (Co.)
主催
Organizowanie
 • ミュージカル
  「美少女戦士セーラームーン」
  製作委員会2017

  Musical
  “Pretty Guardian Sailor Moon”
  Production Committee 2017
 • ネルケプランニング
  Nelke Planning

Zwiastuny

予告編

Zwiastun 1

Zwiastun 2

Przedstawienie się Gwiezdnych Czarodziejek

Fabuła

粗筋

Piąty z nowych musicali, który opowiada historię piątej serii mangi skupiającej się na walce z Galactiką Cieni — zespołem złoczyńców składającym się z Wojowniczek w mundurkach z innych układów planetarnych, za którymi zdaje się czaić jeszcze potężniejsza i o wiele bardziej złowroga istota. Jest to też pierwszy musical, w którym pojawia się Czarodziejka Kosmosu.

Podczas występu na festiwalu muzycznym popularnej grupy idoli Trzy Gwiazdy pojawia się wrogo nastawiona Wojowniczka w mundurku w poszukiwaniu tajemniczych gwiezdnych ziaren. Po jednej katastrofie następuje inna, a Czarodziejka z Księżyc staje w obliczu prób i udręk, jakich nigdy dotąd nie doświadczyła…

{W przygotowaniu.}

Akt I

第一幕

Akt II

第二幕

Wyjście przed kurtynę

カーテンコール

Dodatkowe numery muzyczne

サービスナンバー

Uwagi i ciekawostki

備考・豆知識

 • Użyte przemiany: Księżycowe Przesilenie, przemień mnie!; Księżycowa Wieczności, przemień mnie!.
 • Użyte ataki: Galaktyczny Chrzęst! (Czarodziejka Żelazna Mysz); Najpotężniejszy Grzmot!; Marsjański Płomienny Strzelec!; Merkuriańska Wodna Rapsodia!; Wenusjański Wstrząs Miłości i Piękna!; Galaktyczna Kukła! (Czarodziejka Cynowa Kotka); Śmiertelny Krzyk!; Zaskoczenie Glewii Ciszy!; Wspaniała Księżycowa Medytacja!; Łagodne Gwiezdne Łono!; Wrażliwe Gwiezdne Inferno!; Potęga Lambda Kryształu Kosmosu!; Podmuch Kosmicznego Miecza!; Podmorskie Odbicie!; Galaktyczne Tornado! (Czarodziejka Ołowiana Wrona); Głębokie Zanurzenie!; Galaktyczne Tsunami! (Czarodziejka Aluminiowa Syrena); Tajfun Chronosa!; Galaktyczna Inflacja! (Czarodziejka Galaxia); Kosmiczna Turbulencja!; Podwodny Skrzypcowy Przypływ!; Galaktyczna Superstruna! (Czarodziejka Galaxia); Groźny Gwiezdny Laser!; Mrożący Pocałunek Różowych Dam! (Mała Czarodziejka z Księżyca + Czarodziejski Kwartet); Zespolona Zawieja Oliwnego Kwiecia!; Merkuriańska Galaktyczna Wodna Rapsodia!; Jowiszowa Galaktyczna Dębowa Ewolucja!; Marsjański Galaktyczny Płomienny Strzelec!; Wenusjański Wstrząs Galaktycznej Miłości!; Galaktyczny Smoking Bomber!; Galaktyczny Tajfun Chronosa!; Mur Milczenia!; Galaktyczny Kosmiczny Miecz!; Galaktyczny Skrzypcowy Przypływ!; Uzdrawiający Pocałunek Potęgi Srebrnego Kryształu Księżyca!; Potęga Czarodziejskich Kryształów! (Wojowniczki Układu Słonecznego z wyjątkiem obydwu Czarodziejek z Księżyca); Wieczna Potęga Srebrnego Kryształu!.
 • Podtytuł niniejszego musicalu pochodzi od francuskiego wyrażenia le mouvement final, które dosłownie oznacza: „ostatni ruch”, lecz w tym kontekście przybiera sens „aktu ostatecznego” [jap. 最終楽章 saishū rakushō].
 • Fabuła musicalu pokrywa się z piątą serią mangi.
 • Zgodnie z oficjalną zapowiedzią jest to musical zamykający linię fabularną rozpoczętą przez „— La Reconquista —”.
 • W odróżnieniu od dotychczasowych musicali o wystawieniu niniejszego musicalu ogłoszono najpierw nie w Japonii, lecz w Stanach Zjednoczonych podczas konwentu Anime Matsuri, gdzie także odbył się specjalny skrócony pokaz „— Amour ♡ Eternal —” zagrany przez obsadę główną oraz aktorki odgrywające role pomniejszych wrogów.
 • Satomi Ōkubo, aktorka grająca Czarodziejkę z Księżyca w „— La Reconquista —”, „— Petite Étrangère —” i „— Un Nouveau Voyage —”, powraca do obsady w roli Czarodziejki Kosmosu. Jest to też pierwszy raz, kiedy aktorka uprzednio grająca Czarodziejkę z Księżyca powróciła na scenę w innej roli.
 • Riona Tatemichi, która w tym musicalu wciela się w rolę Gwiezdnej Czarodziejki Tworzenia, zagrała postaci Rubeusa w „— Petite Étrangère —” oraz Jastrzębiego Oka w „— Amour ♡ Eternal —”.
 • Aktor głosowy, który wcielił się w postać Chaosu, jest nienazwany. Chodzi plotka, że to mógłby być Ryūji Kasahara. Jeśli to prawda, to uczyniłoby go pierwszym wykonawcą musicali wystawianych przez Bandai (oraz pierwszym męskim wykonawcą w ogóle), który pojawił się musicalach wyprodukowanych przez Nelke Planning.
 • Różne dodatkowe numery muzyczne były wykonywane w różnych dniach występów. Po niektórych występach zaśpiewano 『Eye of the Storm』 «Eye of the Storm» i 『Celestial Born』 «Celestial Born».

Publikacje

出版物

DVD + bonus
[KIBM-683~684]
Okładka
Więcej info…
Broszura
 
Okładka
Brak

Obsada

キャスト

Wojowniczki Układu Słonecznego

太陽系セーラー戰士

野本 ほたる
Nomoto Hotaru

Czarodziejka z Księżyca

月野 うさぎ (セーラームーン)
Tsukino Usagi (Czarodziejka z Księżyca)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura stołeczna Tokio

Należy do Sunaoka Creative Artist Agency [jap. 砂岡事務所 Sunaoka Jimusho]. Grała rolę w wielu różnych sztukach teatralnych, wśród których najważniejsze to: musicale „Momo” [jap. 『モモ』 “Momo”], „POST” oraz przedstawienia „Anne” [jap. 『アンネ』 “Anne”], „Colourful” [jap. 『カラフル』 “Karafuru”]. Oprócz tego wystąpiła również w programie rozrywkowym na kanale TV Tokyo „Shimajirō: Odkrywanie i doświadczanie — to lubię!” [jap. 『はっけんたいけんだいすき!しまじろう』 “Hakken taiken dai-suki! Shimajirō”] i w filmach „Ciągle na chodzie” [jap. 『歩いても歩いても』 “Aruitemo aruitemo”] (reż. 是枝 裕和 Koreeda Hirokazu), „Wyznania” [jap. 『告白』 “Kokuhaku”] (reż. 中島 哲也 Nakashima Tetsuya) i wielu innych tego typu produkcjach.

竹内 夢
Takeuchi Yume

Czarodziejka z Merkurego

水野 亜美 (セーラーマーキュリー)
Mizuno Ami (Czarodziejka z Merkurego)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Hokkaido

Należy do agencji Theatre Academy [jap. テアトルアカデミー Teatoru Akademī]. Brała udział w licznych programach i audycjach na żywo, a, dostawszy się do liceum w stolicy, przeniosła się tam i rozpoczęła karierę artystyczną z prawdziwego zdarzenia. Została półfinalistką konkursu „Diwa Nr 1: decydująca bitwa” [jap. 『No.1歌姫決定戦』 “No. 1 Uta-hime ketteisen”] na kanale Fuji TV (CX), podczas którego zdobyła wysokie oceny od jurorów. Zagrała rolę w przedstawieniu „Karciana bitwa!! Awangarda” [jap. 『カードファイト!!ヴァンガード』 “Kādo Faito!! Vangādo”] jako młodsza siostra głównej postaci. Oprócz tego pojawiła się także w drukowanej reklamie napoju sportowego firmy Ōtsuka Pharmaceutical pt. „Pocari Sweat × Kōshien” [jap. 『ポカリスエット×甲子園』 “Pokari Suetto × Kōshien”].

小林 かれん
Kobayashi Karen

Czarodziejka z Marsa

火野 レイ (セーラーマーズ)
Hino Rei (Czarodziejka z Marsa)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura stołeczna Tokio

Należy do agencji Avilla [jap. アヴィラ Avira]. Zadebiutowała w r. 2011. Jej specjalna umiejętność to balet, którym zaczęła się zajmować będąc w wieku 3 lat. Była modelką promocyjną zespołu wyścigowego ENDLESS w latach 2014 i 2015. Ostatnio pojawiła się w reklamach pt. „youme Town” [jap. 『ゆめタウン』 “Yume Taun”], „Pocari Sweat ~ Edycja piwo ~” [jap. 『ポカリスエット~エール篇~』 “Pokari Suetto ~ Ēru hen ~”] oraz serialu „Zamaskowany jeździec Ghost” [jap. 『仮面ライダーゴースト』 “Kamen Raidā Gōsuto”] na kanale TV Asahi.


Kaede

Czarodziejka z Jowisza

木野 まこと (セーラージュピター)
Kino Makoto (Czarodziejka z Jowisza)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Aichi

Należy do agencji Sense Up [jap. センスアップ Sensu Appu]. Poprzednia odsłona musicalu „Czarodziejki z Księżyca”, „Amour ♡ Eternal”, była jej teatralnym debiutem. Zagrała również rolę w musicalu 3D „Legenda o bohaterach: szlaki zimnej stali” [jap. 『英雄伝説 閃の軌跡』 “Eiyū densetsu: Sen no kiseki”]. Obecnie jako modelka pojawia się w wielu różnych mediach.

長谷川 里桃
Hasegawa Rimo

Czarodziejka z Wenus

愛野 美奈子 (セーラーヴィーナス)
Aino Minako (Czarodziejka z Wenus)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Shizuoka

Należy do agencji Ken-On [jap. 研音 Ken’on]. Występuje w magazynach i różnych występach od r. 2013. Do jej najważniejszych ról należą m.in.: seriale telewizyjne „Nie będę robić tego, co każe mi Kurosaki” [jap. 『黒崎くんの言いなりになんてならない』 “Kurosaki-kun no iinari ni nante naranai”] na kanale TV Tokyo (2015 r.) i „Nasza pani z Parku Hirakata” [jap. 『僕と私の、ひらパー姉さん』 “Boku to watashi no, Hira-Pā nē-san”] na kanale TV Asahi (2016 r.), film kinowy „Cheer * Dan ~ Prawdziwa opowieść o tym, jak uczennice liceum swym tańcem cheerleaderskim podbiły całą Amerykę ~” [jap. 『チア☆ダン〜女子高生がチアダンスで全米制覇しちゃったホントの話〜』 “Chia * Dan ~ Joshi kōsei ga chia dansu de zenbei seiha shichatta honto no hanashi ~”] (2017 r.) tudzież reklama firmy Oki Electric Industry.

汐月 しゅう
Shiotsuki Shū

Czarodziejka z Urana

天王 はるか (セーラーウラヌス)
Ten’ō Haruka (Czarodziejka z Urana)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Fukuoka

W r. 2004 wstąpiła do trupy Gwiazda [jap. 星組 Hoshi-gumi] rewii Takaradzuka, której członkinią była przez 11 lat. Pierwszą swą męską rolę [jap. 男役 otoko-yaku] zagrała w przedstawieniu „Lokaj Mei” [jap. 『メイちゃんの執事』 “Mei-chan no shitsuji”] (w roli 神崎 Kanzaki), później także wystąpiła w „Lancelocie”, „Ocean’s Eleven” i in. Opuściwszy rewię, rozpoczęła działalność aktorską i tancerską w takich przedstawieniach jak: „W odległym czasie i przestrzeni 5: Kronika o Kazahanie” [jap. 『遙かなる時空の中で5 風花記』 “Haruka naru toki no naka de 5 Kazahana-ki”] (w roli 八雲 都 Yakumo Miyako) oraz, jako członkini klubu aktorskiego 演劇女子部 Engeki Joshibu, „Ciąg dalszy: Było ich jedenaścioro: Horyzont na wschodzie, wieczność na zachodzie” [jap. 『続・11人いる!東の地平・西の永遠』 “Shoku / 11-nin iru! Higashi no chihei nishi no towa”].

藤岡 沙也香
Fujioka Sayaka

Czarodziejka z Neptuna

海王 みちる (セーラーネプチューン)
Kaiō Michiru (Czarodziejka z Neptuna)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Ibaraki

Należy do agencji LIBERA. W r. 2006 wstąpiła do rewii Takaradzuka. Pod scenicznym pseudonimem 月野姫花 Tsukino Himeka odgrywała dziewczęce role [jap. 娘役 musume-yaku] w wielu przedstawieniach. Opuściwszy Takaradzukę w r. 2012, kontynuowała działalność aktorki teatralnej. Do najważniejszych przedstawień z okresu Takaradzuki należą m.in.: „Zielony pocałunek” [jap. 『蒼いくちづけ』 “Aoi kuchi-dzuke”], „Zmartwychwstanie” [jap. 『復活』 “Fukkatsu”]. Po opuszczeniu rewii zaczęła występować pod swym prawdziwym imieniem. Do najważniejszych dzieł zaliczyć można: przedstawienia „DAMY Z MARZEŃ” [ang. “DREAM LADIES”], „Sakura — wojny ducha: Malwowa Dywizja ~ Harmonia elegancji ~” [jap. 『サクラ大戦 葵組〜雅なるハーモニー〜』 “Sakura Taisen Aoi-gumi ~ Miyabi naru hāmonī ~”], „OTOGI: rapsodia” [jap. 『OTOGI狂詩曲』 “OTOGI kyōshikyoku”], „Persona 4 U2”, „Legenda o bohaterach: szlaki zimnej stali” [jap. 『英雄伝説 閃の軌跡』 “Eiyū densetsu: Sen no kiseki”] tudzież serial „Doktor X ~ Chirurżka Michiko Daimon ~” [jap. 『ドクターX〜外科医・大門未知子〜』 “Dokutā X ~ Gekai / Daimon Michiko ~”] na kanale TV Asahi.

石井 美絵子
Ishii Mikako

Czarodziejka z Plutona

冥王 せつな (セーラープルート)
Meiō Setsuna (Czarodziejka z Plutona)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Ibaraki

Zadebiutowała w r. 2008 w magazynie „non.no”. W tymże roku weszła w skład stałej obsady serialu „Sojusznik sprawiedliwości” [jap. 『正義の味方』 “Seigi no mikata”] (NTV). Od tamtego czasu jednocześnie występowała w serialach i filmie „Dziewczyna w słonecznym miejscu” [jap. 『陽だまりの彼女』 “Hi-damari no kanojo”] tudzież upiększała okładki licznych magazynów dla kobiet. Obecnie prowadzi działalność jako wyłączna modelka w magazynie „oggi” (wyd. 小学館 Shōgakukan). Począwszy od musicalu z „Czarodziejki z Księżyca”, zagrała również w musicalach „Alicja w Krainie Serc” [jap. 『ハートの国のアリス』 “Hāto no kuni no Arisu”] i „Przełomowa rozprawa 2 ~ Żegnaj, przełomie ~” [jap. 『逆転裁判2〜さらば、逆転〜』 “Gyakuten saiban 2 ~ Saraba, gyakuten ~”].

未来
Mirai

Czarodziejka z Saturna

土萠 ほたる (セーラーサターン)
Tomoe Hotaru (Czarodziejka z Saturna)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Saitama

Należy do agencji Adesso [jap. アデッソ Adesso]. Zadebiutowała w r. 201 w dziecięcym programie „Oha Suta” [jap. 『おはスタ』 “Oha Suta”] na kanale TV Tokyo jako jedna z Oha Girls [jap. おはガール “Oha Gāru”] — tak się nazywają młode dziewczęta występujące w tym programie, co często staje się debiutem aktorskim wielu z nich. Zagrała również: w przedstawieniach „Tajemnicza zabawa” [jap. 『ふしぎ遊戯』 “Fushigi yūgi”] (w roli 張宿 Chiriko), „Dziecięca zabawka” [jap. 『こどものおもちゃ』 “Kodomo no omocha”] (w roli ひさえ Hisae) (wystawionego z okazji 60-lecia pierwszego wydania magazynu „Ribbon” [jap. 『りぼん』 “Ribon”], w którym ukazywała się manga o tymże tytule) oraz w reklamach gry „Pripara” [jap. 『プリパラ』 “Puripara”] firmy Takaratomy i kart SIM pt. „Rapująca rodzina” [jap. 『ラップ家族』 “Rappu kazoku”] firmy BIGLOBE.

神田 愛莉
Kanda Airi

Mała Czarodziejka z Księżyca

ちびうさ (セーラーちびムーン)
Chibi-Usa (Mała Czarodziejka z Księżyca)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura stołeczna Tokio

Należy do agencji Jobby Kids [jap. ジョビィキッズ Jobī Kizzu]. Jej specjalna umiejętność to balet, którego naukę rozpoczęła będąc w wieku 3 lat. Obecnie występuje jako dziecięca aktorka w licznych przedstawieniach teatralnych i reklamach telewizyjnych. Do ważniejszych ról należą m.in.: serial „Pani Saitō²” [jap. 『斉藤さん²』 “Saitō-san²”], reklama salonu piękności たかの友梨 Takano Yuri, spektakl „Don Dracula” (w roli Chocoli), musical „Czopi i księżniczka” [jap. 『リボンの騎士』 “Ribon no kishi”] (w roli aniołka Tink). W niniejszym musicalu „Czarodziejki z Księżyca” kontynuuje odgrywanie roli Chibi-Usy.

Wojowniczki Układu Kinmoku

キンモク星系セーラー戦士

春川 芽生
Harukawa Meiku

Seiya Kō (Gwiezdna Czarodziejka Walki)

星野 光 (セーラースターファイター)
Seiya Kō (Gwiezdna Czarodziejka Walki)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Osaka

Należy do agencji Stardust Promotion [jap. スターダストプロモーション Sutādasuto Puromōshon]. Zadebiutowała w r. 2009 na łamach magazynu „nicola” i odtąd jako modelka występowała w licznych mediach publikowanych. Ważniejsze dzieła, w których wystąpiła, to m.in.: filmy „Wielkanocny koszmar ~ Śmiercionośny zając wielkanocny ~” [jap. 『イースターナイトメア〜死のイースターバニー〜』 “Īsutā naitomea ~ Shi no īsutā banī ~”], „Gra w Kopciuszka” [jap. 『シンデレラゲーム』 “Shindera gēmu”], „Wilkołacza gra: Ukochani” [jap. 『人狼ゲームラヴァーズ』 “Jinrō gēmu ravāzu”], przedstawienie „Serce to samotny atom” [jap. 『心は孤独なアトム』 “Kokoro wa kodoku na atomu”], serial „Ultraman Ginga S” [jap. 『ウルトラマンギンガS』 “Ultraman Ginga S”].

立道 梨緒奈
Tatemichi Riona

Taiki Kō (Gwiezdna Czarodziejka Tworzenia)

大気 光 (セーラースターメイカー)
Taiki Kō (Gwiezdna Czarodziejka Tworzenia)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Saitama

Należy do agencji Timely Office [jap. タイムリーオフィス Taimurī Ofisu]. W musicalu „Petite Étrangère” z r. 2014 zagrała Szkarłatnego Rubeusa, po czym wcieliła się w rolę Jastrzębiego Oka w „Amour ♡ Eternal” z r. 2016, co czyni niniejsze przedstawienie trzecim czarodziejkowym musicalem, w którym wystąpiła. Jej umiejętność specjalna to taniec, którego naukę poczęła w wieku dwu lat. Odgrywała zarówno męskie, jak i kobiece role w licznych przedstawieniach. W czerwcu r. 2017 zagrała w przedstawieniu „ŚMIAŁKÓW 10” [ang. “BRAVE 10”] w roli 石川 五右衛門 Ishikawa Goemon.

松田 彩希
Matsuda Saki

Yaten Kō (Gwiezdna Czarodziejka Uzdrowienia)

夜天 光 (セーラースターヒーラー)
Yaten Kō (Gwiezdna Czarodziejka Uzdrowienia)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Kanagawa

Należy do agencji Office Inveider [jap. オフィス・インベーダー Ofisu Inbēdā]. Zadebiutowała w r. 2014. Jej umiejętność specjalna to taniec jazzowy. Do ważniejszych ról należą m.in.: przedstawienia „Danganrompa THE STAGE 2016” [jap. 『ダンガンロンパ THE STAGE 2016』 “Danganrompa THE STAGE 2016”] (w roli 朝日奈 葵 Asahina Aoi), „Liceum! Kółko zabawnych fizjognomii” [jap. 『ハイスクール!奇面組』 “Haisukūru! Kimen-gumi”] (w roli 河川 唯 Kawa Yui) oraz film „Tego NIE MA w podręcznikach!” [jap. 『教科書にないッ!』 “Kyōkasho ni nai’!”]. Prowadzi aktywną działalność aktorki teatralnej i filmowej.

岡村 麻未
Okamura Asami

Księżniczka Kakyū (Czarodziejka Kakyū)

火球皇女 (セーラー火球)
Księżniczka Kakyū (Czarodziejka Kakyū)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Aichi

Należy do agencji SUNBEAM. Spośród najważniejszych występów można wymienić m.in.: krajowe tournée koncertowe z okazji 15-lecia Disneylandu w Tokio, przedstawienie „Sen Johna Manjirō” [jap. 『ジョン万次郎の夢』 “Jon Manjirō no yume”] (jako członkini klubu aktorskiego 四季 Shiki), musical „The Odasaku” [jap. 『ザ・オダサク』 “Za Odasaku”] (w reżyserii Kazukio Nishikioriego), koncert piosenkarki Sawady Chikako pt. „Koncert rozbrzmiewający przez życie ~ PODARUNEK dla Ciebie ~” [jap. 『命に響くコンサート〜GIFTをあなたに〜』 “Inochi ni hibiku konsāto ~ GIFT wo anata ni ~”] (w roli 里奈 Rina). Oprócz tego zaśpiewała piosenki nagrane na CD pt. „Wersja ostateczna: Śpiewajmy wszyscy razem! Najlepsze piosenki dziecięce” [jap. 『決定盤 みんなで歌おう!こどもの歌ベスト』 “Ketteiban Minna de utaō! Kodomo no uta besuto”], w reklamie serii gadżetów „Precure: Transformation Pretume” [jap. 『プリキュア変身プリチューム』 “Purikyua Henshin purichūmu”], a także była odpowiedzialna z śpiewanie w różnych reklamach, CD i filmach.

Inne postaci

他の人物

山口 陽愛
Yamaguchi Hinari

Chibi-Chibi [podwójna obsada]

ちびちび [Wキャスト]
Chibi-Chibi [podwójna obsada]

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Saitama

Należy do agencji Jewellery Kids Promotion [jap. ジュエリーキッズプロモーション Juerī Kizzu Puromōshon]. Jej specjalna umiejętność to mówienie po angielsku i taniec. Ważniejsze dzieła, w których wystąpiła, to m.in.: niemusicalowe przedstawienie teatralne „Polny kwiat” [jap. 『野の花』 “No no hana”], musicale „Królewna śniegu” [jap. 『雪のプリンセス』 “Yuki no purinsesu”], „Niedźwiedzia szkoła: Jackie!” [jap. 『くまのがっこうジャッキー!』 “Kuma no gakkō Jakkī!”], „Podarunek dla przyszłości” [jap. 『未来への贈り物』 “Mirai he no okuri-mono”] oraz reklamy pt. „Dziecięce rozmówki po angielsku Aeon Kids 2017: Edycja balet” [jap. 『こども英会話イーオンキッズ2017 ballet篇』 “Kodomo eikawa Īon Kizzu 2017 ballet hen”] i „Hej, uśmiechnij się!” [jap. 『はーい にっこり!』 “Hāi nikkori!”].

新津 ちせ
Niitsu Chise

Chibi-Chibi [podwójna obsada]

ちびちび [Wキャスト]
Chibi-Chibi [podwójna obsada]

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura stołeczna Tokio

Należy do klubu aktorskiego Himawari [jap. ひまわり Himawari]. Jej debiut sceniczny to musical „Miss Saigon”, gdzie zagrała rolę Tama. Ważniejsze dzieła, w których wystąpiła, to m.in.: przedstawienie „Jak wam się podoba” [jap. 『お気に召すまま』 “O-ki ni mesu mama”] (w roli Hymena) (produkcja studia Tōhō), serial „Sklep kancelaryjny Tsubaki ~ Opowieść o sklepie papierniczym z okresu Kamakura ~” [jap. 『ツバキ文具店〜鎌倉代書屋物語〜』 “Tubaki bunguten ~ Kamakura jidai shoya mono-gatari ~”] (w roli 守景 陽菜 Morikage Haruna) (NHK), reklama jajek „Kiyora: sporządzone dla smakoszy” [jap. 『きよらグルメ仕立て』 “Kiyora gurume shitate”] firmy Akita, reklamy firmy Melife oraz reklama sosów dla makaronów „Maze-tsuyu” [jap. 『まぜつゆ』 “Maze-tsuyu”] firmy Mizkan. Zyskała popularność, wystąpiwszy w filmie kinowym „Marzec nadchodzi jak lew” [jap. 『3月のライオン』 “3-gatsu no raion”] z r. 2017 (w roli 川本 モモ Kawamoto Momo), i wszyscy wyczekują jej dalszych występów w przyszłości.

大久保 聡美
Ōkubo Satomi

Czarodziejka Kosmosu

セーラーコスモス
Czarodziejka Kosmosu

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Chiba

Należy do agencji Stardust Promotion [jap. スターダストプロモーション Sutādasuto Puromōshon]. Odgrywała rolę Czarodziejki z Księżyca w musicalach „Czarodziejki z Księżyca” z lat 2013–2015. Do ważniejszych dzieł, w których ostatnio wystąpiła, należą seriale telewizyjne „Love song” [jap. 『ラヴソング』 “Ravu songu”] i „W moim domu nie ma nic” [jap. 『わたしのウチには、なんにもない。』 “Watashi no uchi ni wa, nan ni mo nai.”] (oba z 2016 r.). Zagrała także w wielu licznych przedstawieniach.

大和 悠河
Yamato Yūga

Maska Tuxedo

地場 衛 (タキシード仮面)
Chiba Mamoru (Maska Tuxedo)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura stołeczna Tokio

Była czołowa gwiazda ról męskich [jap. 男役 otoko-yaku] w składzie trupy Kosmos [jap. 宙組 Sora-gumi] rewii Takaradzuka. Oczarowała fanów swym wybitnym gwiazdorstwem, naturalną ekstrawagancją tudzież promiennym uśmiechem. Opuściwszy rewię, zaczęła odgrywać główne żeńskie role w licznych przedstawieniach jak np. brodwayowski musical „Chicago” (jako Roxy Heart), który odbył się w Nowym Jorku. Zdobyła ogromny poklask, zagrawszy po raz pierwszy jako czołowa gwiazda w „Lekkim śniegu” [jap. 『細雪』 “Sasameyuki”] produkcji studia filmowego Tōhō tudzież występując jako kolejna czołowa gwiazda ról męskich po 越路 吹雪 Koshiji Fubuki w japońskich sztukach wystawianych przez nową szkołę teatralną Shōchiku [jap. 松竹新派 Shōchiku shimpa] o 128-letniej historii. Chociaż odznaczyła się jako wybitna aktorka ról kobiecych, odkąd zaczęła grać Maskę Tuxedo w r. 2013, wywołała podziw wśród widzów swym pełnym estetyki odgrywaniem męskiej roli przewyższającym nawet Takaradzukę tudzież okazała się wielką sensacją w Szanghaju, Paryżu i innych zagranicznych scenach. Występując w licznych programach telewizyjnych i mediach publikowanych tudzież prowadząc wszechstronną działalność demonstruje pełnię swego powabu. Posiada głęboką wiedzę w dziedzinie opery; pisze o tym książki i regularnie organizuje kawiarenki operowe. Świetnie zna także serię komiksów „SNOOPY”; w chwili obecnej pojawia się w magazynowych książkach [jap. ムック mukku] „SNOOPY” wyd. 学研 Gakken. Za pośrednictwem Universal Music Japan wydała swój pierwszy album muzyczny pt. „ELOISE”, w którym znalazły się jej dotychczasowe piosenki oraz nowy utwór „Czas na klejnoty” [jap. 『宝石の時間』 “Hōseki no jikan”] i który doczekał się pozytywnych ocen.

Galaktyka Cieni

銀河の影

五十鈴 ココ
Isuzu Coco

Czarodziejka Galaxia

セーラーギャラクシア
Czarodziejka Galaxia

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura stołeczna Tokio

W r. 2003 wstąpiła do rewii Takaradzuka. Aż po r. 2009 występowała w licznych przedstawieniach odgrywając męskie role [jap. 男役 otoko-yaku]. Opuściwszy rewię, zagrała główną rolę w filmie krótkometrażowym pt. „Pusty dom” [ang. “Empty House”] w reżyserii Keia Chikaury, który pokazano w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Jako piosenkarka wzięła udział w koncercie Seoul Girls Collection w Korei. Robi występy solowe w stołecznych klubach z muzyką na żywo [jap. ライブハウス raibu hausu], a także prowadzi działalność pieśniarską [ang. singer-songwriter], tj. prócz śpiewania piosenek zajmuje się również pisaniem do nich słów.

青木 志穂
Aoki Shion

Czarodziejka Żelazna Mysz (Czarodziejki Anima-Mates)

セーラーアイアンマウス (セーラーアニマメイツ)
Czarodziejka Żelazna Mysz (Czarodziejki Anima-Mates)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Aichi

Należy do agencji Bamboo. Do najważniejszych dzieł zaliczyć można: serial historyczny „Strateg Kanbee” [jap. 『軍師官兵衛』 “Gunshi Kanbee”] (2014 r.) (w roli służącej), opera „Meiji Tokyo Renka ~ Czarny kot z mglistego księżyca ~” [jap. 『明治東亰恋伽〜朧月の黒き猫シャ ノワール〜』 “Meiji Tōkyō Renka ~ Oboro-dzuki no sha nowaru ~”] (2016 r.), gdzie zagrała główną bohaterkę 綾月 芽衣 Ayadzuki Mei. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność; wystąpiła m.in. w internetowej reklamie firmy Unicharm (2016 r.), drukowanej reklamie pt. „Seminarium Shinken: Wykłady dla licealistów” [jap. 『進研ゼミ高校講座』 “Shinken zemi kōkō kōza”] firmy Benesse prowadzącej edukację korespondencyjną.

橋垣 美佑
Hashigaki Miyu

Czarodziejka Cynowa Kotka (Czarodziejki Anima-Mates)

セーラーティンにゃんこ (セーラーアニマメイツ)
Czarodziejka Cynowa Kotka (Czarodziejki Anima-Mates)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Kioto

Należy do agencji Claudia. Zadebiutowała w r. 2010. Prowadzi przede wszystkim działalność aktorki teatralnej. Zagrała w licznych przedstawieniach scenicznych, w tym m.in.: przedstawienie „Moi drodzy, jak się miewacie?” [jap. 『拝啓、みなさんお元気ですか?』 “Haikei, minna-san o-genki desu ka?”] (w roli 伊集院薫子 Ijūin Kaoruko), opera motion rock „Life pathfinder 2016 in catastrophe” (w roli Władimira). Wystąpiła także w reklamie sieci barów karaoke Côte d’Azur.

小林 由佳
Kobayashi Yuka

Czarodziejka Aluminiowa Syrena (Czarodziejki Anima-Mates)

セーラーアルーミナムセイレーン (セーラーアニマメイツ)
Czarodziejka Aluminiowa Syrena (Czarodziejki Anima-Mates)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura stołeczna Tokio

Jest zatrudniona w kobiecym zespole tańcu akrobatycznego G-Rockets. Spośród najważniejszych utworów można wymienić: przedstawienia „To jest posterunek policji przed Parkiem Kameari w okręgu Katsushika” [jap. 『こちら葛飾区亀有公園前派出所』 “Kochira Katsushika-ku Kameari Kōen mae hashutsujo”] (w roli 麻里愛 Marie), „Wielka ryba” [jap. 『ビッグ・フィッシュ』 “Biggu fisshu”], musical „RENT” (w roli pani Cohen) oraz serię musicali w reżyserii grupy 地球ゴージャス Chikyū Gōjasu: „Spadające na ziemię gwiezdne łzy” [jap. 『星の大地に降る涙』 “Hoshi no taichi ni furu namida”] (cz. 10), „Piraci Siedmiu Mórz” [jap. 『海盗セブン』 “Kaitō sebun”] (cz. 12), „Skrzydła Kuzariany” [jap. 『クザリアーナの翼』 “Kuzariāna no tsubasa”] (cz. 13), „The Love Bugs” (cz. 14).

悠斗 イリヤ
Yūto Iriya

Czarodziejka Ołowiana Wrona (Czarodziejki Anima-Mates)

セーラーレッドクロウ (セーラーアニマメイツ)
Czarodziejka Ołowiana Wrona (Czarodziejki Anima-Mates)

 • Data urodzenia:
 • Miejsce urodzenia: prefektura Fukuoka

W latach 2008–2015 wchodziła w skład trupy Śnieg [jap. 雪組 Yuki-gumi] rewii Takaradzuka, gdzie odgrywała męskie role [jap. 男役 otoko-yaku] w takich przedstawieniach, jak „Romeo i Julia”, „Róża Wersalu” czy „Lupin III — Idź tropem naszyjnika królowej! —” [jap. 『ルパン三世 ―王妃の首飾りを追え!―』 “Lupin san-se — Ōhi no kubi-kazari wo oe! —”]. Opuściwszy rewię, zaczęła prowadzić działalność skupioną na aktorstwie scenicznym i tańcu. Zagrała m.in. w: przedstawieniu „Wielka scena” [ang. “Grand Stage”] (w roli 蘇皇 唯 Suō Yui), dramacie kosmicznym „Świat naturalny” [jap. i ajnuski 『ウレシパモシリ』 “Ureshipa moshiri”] (jako tancerka).

シャドウ・ギャラクティカ
Cienie Galaktyczne

椎原 夕加里
Shiihara Yukari

肥田野 好美
Hidano Yoshimi

匂坂 あゆ美
Sagisaka Ayumi

長澤 綾乃
Nagasawa Ayano

Numery muzyczne

ミュージカル・ナンバー

Akt I

第一幕

Overture~プロローグ
Overture ~ Prologue

乙女の道
Otome no michi
 • 水野 亜美
  Mizuno Ami
 • 火野 レイ
  Hino Rei
 • 木野 まこと
  Kino Makoto
 • 愛野 美奈子
  Aino Minako
Wandering Stars
Wandering Stars
 • 星野 光
  Seiya Kō
 • 大気 光
  Taiki Kō
 • 夜天 光
  Yaten Kō
Sky of Jewels
Sky of Jewels
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
Dictatorの伝説
Dictator no densetsu
 • セーラーギャラクシア
  Czarodziejka Galaxia
 • シャドウ・ギャラクティカ
  Galaktyczne Cienie
CHIBI CHIBI
CHIBI CHIBI
ちびちび
Chibi-Chibi
Wandering Stars バラード ver.
Wandering Stars: Ballad ver.
星野 光
Seiya Kō
Sailor Make Up!
Sailor Make Up!
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
クロウとセイレーン
Crow to Seiren
 • セーラーレッドクロウ
  Czarodziejka Ołowiana Wrona
 • セーラーアルーミナムセイレーン
  Czarodziejka Aluminiowa Syrena
Scent of War
Scent of War
全員キャスト
Pełna obsada
My Only Love
My Only Love
 • 月野 うさぎ
  Tsukino Usagi
 • 地場 衛
  Chiba Mamoru
 • 星野 光
  Seiya Kō
Celestial Born
Celestial Born
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
最後の希望
Saigo no kibō
火球皇女
Księżniczka Kakyū

Akt II

第二幕

ギャラクシアの野望
Galaxia no yabō
セーラーギャラクシア
Czarodziejka Galaxia
私達は知っている
Watashi-tachi wa shitte iru
 • 水野 亜美
  Mizuno Ami
 • 火野 レイ
  Hino Rei
 • 木野 まこと
  Kino Makoto
 • 愛野 美奈子
  Aino Minako
 • 天王 はるか
  Ten’ō Haruka
 • 海王 みちる
  Kaiō Michiru
 • 冥王 せつな
  Meiō Setsuna
 • 土萌 ほたる
  Tomoe Hotaru
 • 地場 衛
  Chiba Mamoru
決意
Ketsui
 • 星野 光
  Seiya Kō
 • 大気 光
  Taiki Kō
 • 夜天 光
  Yaten Kō
 • 火球皇女
  Księżniczka Kakyū
 • 月野 うさぎ
  Tsukino Usagi
 • ちびちび
  Chibi-Chibi
My Guiding Light
My Guiding Light
 • セーラーちびムーン
  Mała Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
火球の想い
Kakyū no omoi
火球皇女
Księżniczka Kakyū
希望をなくした戦士
Kibō wo nakushita Senshi
タキシード仮面
Maska Tuxedo
対決の時
Taiketsu no toki
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーギャラクシア
  Czarodziejka Galaxia
カオスのテーマ
Chaos no theme
 • コーラス
  Chór
Music of the Spheres
Music of the Spheres
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーちびムーン
  Mała Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
またひとつになれた
Mata hitotsu ni nareta
 • 全員キャスト
  Pełna obsada

Dodatkowe numery muzyczne

サービスナンバー

参上!!タキシード仮面
Sanjō!! Tuxedo Kamen
タキシード仮面
Maska Tuxedo
恋するSatellite
Koi suru Satellite
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーちびムーン
  Mała Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
Speed of Light
Speed of Light
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
When Destiny Calls
When Destiny Calls
キング・エンディミオン
Król Endymon
愛のStarshine
Ai no Starshine
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーちびムーン
  Mała Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
 • セーラースターファイター
  Gwiezdna Czarodziejka Walki
 • セーラースターメイカー
  Gwiezdna Czarodziejka Tworzenia
 • セーラースターヒーラー
  Gwiezdna Czarodziejka Uzdrowienia
ムーンライト伝説
Moonlight densetsu
全員キャスト
Pełna obsada

Statystyka występów

公演実績

Statystyka
Okresy występów Liczba występów Frekwencja Miejsce wystawiania Miejscowość
2017 IX 8 — 2017 IX 18 16 ? AiiA 2.5 Theater Tokyo
AiiA 2.5 Theater Tokyo
東京
Tōkyō
2017 IX 23 — 2017 IX 29 4 ? アイプラザ豊橋
Ai Plaza Toyohashi
愛知
Aichi
2017 IX 29 — 2017 X 1 5 ? 梅田芸術劇場 シアター/ドラマシティ
Umeda Geijutsu Gekijō: Theatre / Drama City
大阪
Ōsaka

Rozkład występów

公演日程

Rozkład występów
Godz. Dzień
2017
IX
8
pt.
2017
IX
9
sb.
2017
IX
10
nd.
2017
IX
11
pn.
2017
IX
12
wt.
2017
IX
13
śr.
2017
IX
14
czw.
2017
IX
15
pt.
2017
IX
16
sb.
2017
IX
17
nd.
2017
IX
18
pn.
2017
IX
23
sb.
2017
IX
24
nd.
2017
IX
29
pt.
2017
IX
30
sb.
2017
X
1
nd.
12:00 ×
13:00 ×
17:00 ×
18:00 ×
東京
Tōkyō
愛知
Aichi
大阪
Ōsaka

Legenda

 • ○ / ● — występ z aktorką Hinari Yamaguchi w roli Chibi-Chibi,
 • ☆ / ★ — występ z aktorką Chise Niitsu w roli Chibi-Chibi,
 • ○ / ☆ — występ dla wszystkich fanów,
 • ● / ★ — występ dla członków fanklubu Pretty Guardians 2016–2017,
 • × — dzień wolny od występów.

Źródła

Autor

 • 渾沌の天使 Kaosu no Tenshi (tłumaczenie, opracowanie, korekta)