1. »
 2. Musical
 3. »
 4. Przedstawienia musicalowe
 5. »
 6. Przedstawienia musicalowe — Wiosna 2002 r. / Sailor Moon: 10th ANNIVERSARY Festival: Ai no Sanctuary

10th ANNIVERSARY Festival: Ai no Sanctuary

「10th ANNIVERSARY Festival」 愛のサンクチュアリ

Ulotka (przód)

Ulotka (tył)

Tytuł japoński [kanji-kana]:
2002スプリングスペシャルミュージカル 
美少女戦士セーラームーン 「10th ANNIVERSARY Festival」 
愛のサンクチュアリー
Tytuł japoński [rōmaji]:
2002 Supuringu Supesharu Myūjikaru:
Bishōjo Senshi Sērā Mūn: “10th ANNIVERSARY Festival”:
Ai no Sankuchuari
Tytuł angielski:
2002 Spring Special Musical:
Pretty Soldier Sailor Moon: “10th ANNIVERSARY Festival”:
Sanctuary of Love
Tytuł polski:
Wiosenny specjalny musical 2002 r.:
Piękna Wojowniczka Czarodziejka z Księżyca: „Festiwal 10-LECIA”:
Sanktuarium miłości
Pierwszy występ:
Ostatni występ:
Liczba występów:
12 (651–662)
業務
Funkcja
担当者
Osoba odpowiedzialna
原作
Dzieło oryginalne
武内 直子
Takeuchi Naoko
脚本・総合演出
Scenariusz / inscenizacja koordynacyjna
斉樹 潤哉
Saiki Jun’ya
音楽監督・作曲・編曲
Nadzór, kompozycja i aranżacja muzyki
小坂 明子
Kosaka Akiko
編曲
Aranżacja muzyki
 • 林 有三
  Hayashi Yūzō
 • 山本 健司
  Yamamoto Kenji
 • 松永 和彦
  Matsunaga Kazuhiko
 • 坂本 昌之
  Sakamoto Masayuki
作詞
Teksty do muzyki
 • 冬杜 花代子
  Fuyumori Kayoko
 • 斉樹 潤哉
  Saiki Jun’ya
振付
Choreografia
柳 昭子
Yanagi Akiko
照明
Oświetlenie
柏倉 淳一
Kashikura Jun’ichi
衣装
Kostiumografia
木鋪 ミヤコ
Kishiku Miyako
舞台美術
Projektowanie dekoracji
中村 知子
Nakamura Kazuko
ヘアメイク
Stylizacja fryzur
林 みゆき
Hayashi Miyuki
音楽コーディネーター
Koordynator muzyki
千葉 健治
Chiba Kenji
音響
Akustyka
水木 邦人
Mizuki Kunito
演出助手
Asystent inscenizatora
駒津 美幸
Komatsu Miyuki
歌唱指導
Kierownictwo wokalne
飯田 緑子
Handa Sakae
振付助手
Asystent choreografa
遠藤 あど
Endō Ado
舞台監督
Scenografia
佐藤 博
Satō Hiroshi
プロダクションマネージャー
Kierownik produkcji
小林 清孝
Kobayashi Kiyotaka
ゼネラルプロデューサー
Producent ogólny
山科 誠
Yamashina Makoto
エグゼクティブプロデューサー
Producent wykonawczy
 • 田中 一行
  Tanaka Ichigyō
 • 加藤 潤
  Katō Atsushi
 • 東 聡
  Adzuma Akira
プロデューサー
Producent
 • 佐伯 正春
  Saiki Masaharu
 • 横山 芳樹
  Yokoyama Yoshiki
 • 川島 誠二郎
  Kawashima Seijirō
 • 竹澤 寿之
  Takezawa Toshiyuki
アシスタントプロデューサー
Producent zrzeszony
田澤 亜紀子
Tasawa Akiko
スーパーバイザー
Kontroler
斉藤 柳太郎
Saitō Ryūtarō
業務
Funkcja
企業
Firma
企画・製作
Planowanie / produkcja
(株)バンダイライブオフィス
Bandai Live Office (Co.)
製作進行
Promocja produkcji
東映アニメーション(株)
Tōei Animation (Co.)
宣伝・広報
Reklama / PR
東映エージエンシー
Tōei Agency
協力
Współpraca
 • サンシャイン劇場
  Sunshine Gekijō
 • 日本コロムビア(株)
  Nippon Columbia (Co.)
 • ぴあ(株)
  Pia (Co.)
宣伝協力
Współpraca przy reklamie
(株)長良プロダクション
Nagara Production (Co.)

Części

區分

Niniejszy musical składa się z dwóch części:

 1. Część I: Przedstawienie musicalowe [jap. 第一部 ミュージカルショー Dai-1-bu: Myūjikaru shō; ang. Part 1: Musical Show]. Właściwy występ musicalowy.
 2. Część II: Pamiątkowy program dyskusyjny i występ na żywo [jap. 第二部 メモリアルトーク&ライブショー Dai-2-bu: Memoriaru tōku & raibu shō; ang. Part 2: Memorial Talk & Live Show]. Specjalny program, w którym pojawiają się wszystkie aktorki, które dotychczas wcielały się w postać Usagi, tudzież inni aktorzy i aktorki, których mogliśmy oglądać przez ostatnie dziesięciolecie. Szczegółową listę uczestników ob. poniżej. Część tę nagrano i wydano wyłącznie na VHS.

Fabuła

粗筋

Specjalnie napisany i wystawiony z okazji dziesięciolecia „Sera Myu” musical ten luźno nawiązuje do kanonu „Czarodziejki z Księżyca”. Pojawia się w nim odniesienie do serii R w postaci Księcia Demanda.

Część I

第一部

Scena I — <Park Azabu Jū-ban>

ACT1 〈麻布十番公園〉

Musical rozpoczyna się piosenką .『Set Me Free~瞳は宇宙そらへ~』 «Set Me Free ~ Hitomi wa sora he» Usagi, Ami, Rei, Mako i Minako wybiegają na scenę w czerwonych kurtkach z wizerunkiem jaguara, gdy po chwili dołączają do nich Haruka, Michiru, Setsuna i Hotaru w kurtkach koloru niebieskiego. O co chodzi z tymi kurtkami? Jest to forma promocji ulubionego zapaśnika, Sensacyjnej Maski Jaguara [センセーショナル・ジャガーマスク Sensational Jaguar Mask]. Tego dnia bowiem odbywa się specjalna walka pomiędzy idolem dziewczyn a Czarnym Skorpionem Syriuszem [ブラック・シリウス・スコーピオン Black Sirius Scorpion]. Gdy okazuje się, że są spóźnione, zastanawiają się gdzie podział się Mamoru z Chibi-Usą. Usagi postanawia poczekać na spóźnialskich, a reszta dziewczyn udaje się do hali sportowej, by nie ominąć szansy dostania autografów.

Na scenę wbiegają Mamorek i Chibi-Usa. Obie dziewczyny chcą go też pocałować (『願えばKiss!』 «Negaeba Kiss!»). Przerywa im to jednak Haruka, która beszta ich za zwłokę w dołączeniu do nich. Mamoru, korzystając z okazji, odchodzi, a za nim podążają Usagi i Chibi-Usa. Haruka śmieje się z nich i także schodzi ze sceny.

Następnie scenę wkracza Mroczny Nibiru [ダーク・ニビル Dark Nibiru] wraz ze swoimi sługami. W utworze 『ダーク・シリウス軍団』 «Dark Sirius Gundan» wyjawiają swój plan pokonania Wojowniczek, zniszczenia Ziemi tudzież odebrania Srebrnego Kryształu, który, według nich, należy się właśnie im. Dążą także do odbudowy swojej planety na naszej.

Scena II — <Azabu Super Dome>

ACT2 〈麻布スーパードーム〉

Rozpoczynają się zawody zapaśnicze. Komentator przedstawia się imieniem Hikaru Kurotsuki [黒月光 Kurotsuki Hikaru], bardzo wczuwa się w swoją rolę i wydaje się być dość popularny, zbierając morze oklasków z widowni. Na scenę wchodzi najpierw Maska Jaguara, prezentując swoją sylwetkę i pozy mające przestraszyć przeciwnika oraz dodając kilka słów do fanów. Następnie pojawia się Mroczny Skorpion prezentując umięśnioną klatę. 😛 Towarzyszy mu jego menadżer, Diablica Miki [デビル・ミキ Devil Miki], która wyśmiewa fanów Maski Jaguara. Do komentatora zaś dołącza Biała Wrona Ado [ホワイト・クロウ・あど White Crow Ado]. Po zakończeniu omówienia całego przedsięwzięcia rozpoczyna się walka.

Wydawać by się mogło, że Jaguar jest na pozycji wygranej, jednak, jak się wkrótce okazuje, Skorpion nie pokazał jeszcze wszystkich swoich umiejętności. Najpierw atakuje przeciwnika ostrym obiektem, potem zaś wykonuje cios poniżej pasa. Gdy dziewczyny zgłaszają sprzeciw przeciw nieczystym zagrywkom, ten schodzi do nich i próbuje zastraszyć, a sam Jaguar atakuje sędzię. Na nieszczęście dla niego, Skorpion wykonuje swój specjalny atak „On-Top-of-the-Mountain”. Komentator robi pauzę i opowiada historię o zniszczeniu onegdaj istniejącej krainy Syriusza na trzeciej planecie Oriona, nazywając to „Tajemnicą Syriusza”. Wracamy do walki. Widzimy pokonanego Jaguara i taniec zwycięstwa Syriusza. Jakby tego było mało, Jaguar dostaje kopniaki od sędziego kalosza, który ewidentnie jest za tym drugim, a następnie sam Skorpion zdejmuje maskę przeciwnikowi i zadaje decydujący cios. Jaguar pada na matę, zmieniając się przy tym w jednego z wrogów. Po chwili Jaguar porywa osobę z publiczności, a dziewczyny dostrzegają krew, gdy na scenę wchodzi służka wroga, pokazując swoje ubranie i twierdząc, że i ona została przez niego zaatakowana. Zaczyna się 『Take out a Sirius Mystery』 «Take out a Sirius Mystery», gdzie dziewczyny próbują wyjaśnić sobie, co się mogło stać, a dołączają do nich wrogowie, którzy zastanawiają się, jak tak niekompetentne osoby mogą być Wojowniczkami.

Wojowniczki znajdują maskę Syriusza, decydują, że powinny wezwać policję, jednak komentator je zatrzymuje. Próbuje przy tym wymusić na nich przemianę. Robi to w dość nietypowy sposób, nabijając się z ich ataków, a gdy te udają, że nie są w stanie pojąć, o co mu chodzi, wyjawia wprost, że wie, iż są one Czarodziejkami. Te się zastanawiają, jak ich tożsamości zostały odkryte, a Usagi oznajmia, że to ciężka praca udawać kogoś głupiego.

Przerywa im jednak krzyk Chibi-Usy, którą goni wróg. Pojawia się Mroczny Nibiru, który napada na dziewczyny i rozkazuje im w końcu się przemienić. Żąda także od Usagi oddania mu Srebrnego Kryształu, który, jak się okazuje, około 600 lat temu należał do niego (a raczej chciał, żeby tak było). Gdy Nibiru przystępuje do ataku na Usagi, na scenie pojawia się Tuxedo i stawia czoło wrogowi, śpiewając 『Tuxedo Versus』 «Tuxedo Versus».

[Dziewczyny w tym czasie zbiegają ze sceny by się przemienić.]

Gdy Tuxedo nie daje sobie rady, na scenę wbiega Czarodziejka z Księżyca. Używa czaru Uzdrawiająca Księżycowa Eskalacja, jednak okazuje się być zbyt słaby i zostaje odbity. Na szczęście przybywają pozostałe wojowniczki i zaczyna się piosenka 『21st Century・恋の戦士じゃいられない』 «21st Century — Koi no Senshi ja irarenai».

Mroczny Nibiru jednakże przywołuje swojego najnowszego sługę — Maskę Jaguara, który pojawia się wraz z nieprzytomną Chibi-Usą. Wojowniczki nie są w stanie go powstrzymać. Nibiru oznajmia, że jest on pod jego wpływem i odtąd nosi imię Mroczny Dogon [ダーク・ドゴン Dark Dogon]. Pojawia się Hikaru, ewidentnie niezadowolony z niedotrzymania warunków umowy między nim a Nibiru, lecz zostaje przez tego ostatniego zignorowany. Nibiru informuje o swym zamiarze udania do przyszłości, do Srebrnego Milenium, porywając przy tym Chibi-Usę i Mamoru. Tuż przed ich zniknięciem, Czarodziejka z Plutona zdejmuje klucz wiszący na łańcuchu wokół jej pasa i rzuca go Chibi-Usie i Mamoru.

Wojowniczki postanawiają ruszyć za nimi i śpiewają 『セーラーWAR!2002』 «Sailor WAR! 2002». Używają Czarodziejskiej Teleportacji do przeniesienia się.

Scena III — <Przed Wrotami Czasu i Przestrzeni>

ACT3 〈時空の扉の前〉

Scenę rozpoczynają Tuxedo i Chibi-Usa. Gdy dowiadują się, że są w przyszłości, Chibi-Usa natychmiast postanawia, że Kryształowy Pałac będzie najlepszym miejscem do schronienia się. Niestety na ich drodze staje wróg (『不吉な風~復活は悲劇の前兆』 «Fukitsu na kaze ~ Fukkatsu wa higeki no zenchō»). Gdy zaczynają walczyć, dołączają do nich przybyłe Saturn, Neptun, Pluton i Uran. Pojawia się Mroczny Nibiru, a następnie pozostałe wojowniczki. Przybywa również Super Czarodziejka z Księżyca i przyszła Mała Czarodziejka z Księżyca. Przystępują do napaści na wroga, lecz ich ataki znów nie odnoszą zamierzonego skutku na wrogów. Czarodziejka z Merkurego uświadamia sobie, że wróg nie znajduje się w tym samym czasie i miejscu, co oni. Niestety to w niczym Wojowniczkom nie pomaga. Pojawia się też Mroczny Dogon, a Mroczny Nibiru zabiera Gwiezdne Ziarna Merkurego, Marsa, Jowisza i Wenus, ostrzegając Usagi, że jeśli chce zobaczyć swoich przyjaciół musi oddać mu Srebrny Kryształ, który odtąd zostanie nowym słońcem dla jego planety i dzięki któremu będą mogli zawładnąć galaktyką. On i jego słudzy znikają. Podążają za nimi Uran i Pluton.

Neptun, Saturn i Tuxedo oświadczają, że i oni muszą udać się na Mrocznego Syriusza, ale Księżyc zatrzymuje ich, pytając, dlaczego mają walczyć. Jest przygnębiona faktem, że wszystkim jej przyjaciołom stała się krzywda i zastanawia się, czy przypadkiem nie byłoby lepiej, gdyby Srebrny Kryształ stał się słońcem Mrocznego Syriusza. Mały Księżyc zgadza się z nią i obie decydują, że powinni pójść tam tylko we dwie. Kiedy próbują wyruszyć, na scenie pojawia się Hikaru i zatrzymuje je.

Opowiada o tym, jak od dziecka słyszał tajemniczy głos nakazujący zniszczyć mu Ziemię. Około dwóch lat wstecz, słyszy inny już głos, należący do Mrocznego Nibiru, który wyjawia mu to, że Ziemia ukradła im ich światło i że ma zamiar odzyskać swe słońce oraz zniszczyć Ziemię, korzystając z mocy Hikaru, który odtąd ma być jego podwładnym. Hikaru mówi także, że powrócił stary głos i błaga Wojowniczki, by te mu powiedziały, na czym polegają jego moce i dlaczego w ogóle słyszy ten głos. Wojowniczki nie znają odpowiedzi na te pytania. W tejże chwili Mroczny Nibiru wydaje Kurotsukiemu ostatni rozkaz wysłania Czarodziejki z Księżyca do ciemności i jest on zmuszony podporządkować się.

Scena IV — <Wrota Czasu i Przestrzeni ~ podprzestrzeń>

ACT4 〈時空の扉~亜空間〉

Widzimy tu błąkającą się w ciemności Czarodziejkę z Księżyca, które znajduje umierające Czarodziejki z Merkurego, Marsa, Jowisza i Wenus, które ostatkiem sił mówią jej, że zawsze będą jej towarzyszyć oraz proszą ją, by ta była silna i walczyła do końca, dla nich (『それぞれの悲歌エレジー «Sore-zore no elegy»). Pojawia się też Pluton, która wspiera swoją księżniczkę. Znajduje ich Uran, która unosząc swój Talizman, Kosmiczny Miecz, prosi Wojowniczkę Czasu, by połączoną mocą jego i Granatowego Berła przeniosła wszystkie do nadal żywych towarzyszy.

Wracamy ponownie do wroga. Gdy pojawia się Nibiru ze swoimi podwładnymi, ogłasza Kurotsukiego zdrajcą. Planuje odebrać życie Kurotsukiemu, który niespodziewanie przemienia się w… Księcia Demanda [プリンス・デマンド Prince Demand]. Nie jest on tym, którego poznać mogliśmy w serii R. Przede wszystkim nie jest on pod wpływem Mędrca, nie nosi przy tym na czole znaku Czarnego Księżyca, nie wspomina także nic o swojej przeszłości. Staje po stronie Wojowniczek i walczy razem z nimi (『New Innocent Demand』 «New Innocent Demand»). Dzięki kombinacji Wspaniałej Księżycowej Medytacji Czarodziejki z Księżyca i Czarodziejskiego Ataku Planetarnego pozostałych Wojowniczek wróg zostaje pokonany.

Demand pomaga następnie przenieść Wojowniczki do teraźniejszości. Wszyscy są szczęśliwi z tego powodu i śpiewają utwór 『Over the Moon』 «Over the Moon». Na scenie niespodziewanie pojawia się podobizna Nowej Królowej Serenity, która informując dziewczyny, że to nie jest koniec ich walki, bowiem Mroczny Syriusz nie został w pełni oczyszczony. Przybywa Mroczny Nibiru, który oznajmia, że, choć jako jedyny pozostał przy życiu, zniszczy Wojowniczki. Przystępuje do ataku, jednak te tym razem są na tyle silne i zdeterminowane, że udaje im się zadać decydujący cios wrogowi (『FIRE』 «FIRE»). Czarodziejka z Księżyca przemienia się w Wieczną Czarodziejkę, a na scenę wkracza uzdrowiona Maska Jaguara i dołącza do bitwy. Obie Czarodziejki z Księżyca przy pomocy Podwójnego Uzdrawiającego Pocałunku Gwiezdnego Światła Miesiąca Miodowego pokonują Mrocznego Nibiru.

Na koniec Czarodziejka z Księżyca oznajmia, że każdy ma w sobie iskierkę światła, dlatego nigdy nie jest pozbawiony gwiazdy, i że wszystkie Wojowniczki cieszą się, że walka została już zakończona (『伝説生誕』 «Densetsu seitan»).

Wyjście przed kurtynę

カーテンコール

Podczas wyjścia przed kurtynę [ang. curtain call] słychać wersję wersję instrumentalną piosenki 『La Fatalité 星戦士』 «La Fatalité Sei Senshi».

Dodatkowy numer muzyczny

サービスナンバー

Na samym końcu Wojowniczki śpiewają utwór 『銀河の聖域サンクチュアリ «Ginga no sanctuary».

Część II

第二部

Podzielone jest on na kilka dni, a w rolę prowadzącego wciela się Yoshiya Yukimura. Jako pomocnicy pojawiają się Hikari Ono i Ryūji Kasahara, wykonując swoje popisowe role i scenki związane z ich postaciami z wcześniejszych produkcji, np. Jastrzębie Oko z musicalów poświęconych serii SS.

Widzimy także gości, aktorki i aktorów znanych z wcześniejszych odsłon.

I tak w dniu 1, który nie był niestety filmowany, pojawia się ANZA wraz z Keiko Hanayamą (Kaolinite z musicalów poświęconych serii S). Wykonują, odpowiednio, 『I Miss You』 «I Miss You» i 『夢魔の踊り』 «Muma no odori».

W dniu 2 pojawia się Miyuki Kanbe, Emi Kuriyama (Jowisz), Mario Tomioka (Saturn), Aya Hosoda (Astarte) i Miki Matsuoka (Lilith Ciemności). Miyuki wykonuje utwór 『An Evil Dream』 «An Evil Dream», a Aya i Miki — 『邂逅~リリスとアスタルテ』 «Kaikō ~ Lilith to Astarte».

Dzień 3 to ANZA, Ayako Morino (Merkury), Sakoto Yoshioka (Kakyū), Momoko Okuyama (Yaten), która ubiera kamizelkę Trzech Gwiazd, a także Hikari Ono. Momoko, Sakoto i Hikari wykonują 『火球王妃とスリーライツ』 «Kakyū Ōhi to Three Lights». Sama Sakoto śpiewa także 『時満ちて 光臨』 «Toki michite Kōrin».

Dzień 4 to Fumina Hara, Nao Inada (Wenus), Kenji Urai (Tuxedo), Mao Mita (Saturn) oraz Midori Ichige (Rybie Oko). Fumina wraz z Kenjim wykonują 『You’re My Jewelry』 «You’re My Jewelry», a Mao — 『ひとすじの光の心~野望の貌』 «Hitosuji no hikari no kokoro ~ Yabō no kao».

Dzień 5 to znów ANZA, wraz z Sanae Kimurą (Uranem), Hiroko Taharą (Neptunem) i Tanami Matsumoto (Galaxią). Tanami wykonuje utwór 『ギャラクシアGorgeous』 «Galaxia Gorgeous» i 『ギャラクシアの独裁』 «Galaxia no dokusai». Pojawiają się na scenie Nao Takagi i Asami Yūka, które robią niespodziankę Sanae i Hiroko. Zachęcone przez ANZĘ wspólnie pokazują ataki Czarodziejek z Neptuna i Urana.

Dzień 6 to ponownie ANZA, a także Ayako Morino (Merkury), Misako Kotani (Mars), Kazuma Inoue (Wulkan Śmierci), Kenji Tominaga, Yoshiya Yukimura, a także Ado Endō. Kazuma, Kenji i Yoshiya wykonują 『暗黒の頌歌ソネット «Ankoku no Sonnet», ANZA zaś 『思い出してあなたを』 «Omoidashite anata wo». Następnie pojawiają się Chieko Kawabe i Megumi Yoshida, które, zachęcone przez ANZĘ, pokazują wspólnie z Ayako i Misako ataki Merkurego i Marsa.

Uwagi i ciekawostki

備考・豆知識

 • Jedyny występ: Kaori Sakata.
 • Ostatni występ: Chieko Kawabe, Ayumi Murata, Ayami Kakiuchi, Noeru Miyazaki, Hikari Ono i Ryūji Kasahara.
 • Jest to jedyny musical, który „korzysta” z innych linij melodycznych, sam nie posiadając własnych oryginalnych utworów. Jednakże piosenki tu użyte mają zmienione słowa w stopniu całkowitym bądź znacznym.
 • Historia jest całkiem nowa, specjalnie napisana na dziesięciolecie musicali. Jedyny znany nam przykład z innych części to postać Demanda. Nie jest on jednak dokładnie wzorowany na swoim pierwowzorze.
 • Musical zostały wydany na DVD oraz specjalnej przedsprzedażowej wersji VHS. Tylko wersja VHS zawiera część drugą (specjalny program dyskusyjny i występ na żywo).

Publikacje i powiązane przedstawienia

出版物と關連公演

VHS
[brak nru]
Okładka
Więcej info…
DVD + bonus
[BCBK-1233]
Okładka
Więcej info…
Broszura
 
Okładka
Brak
Przewodnik
 
Okładka
Brak

Obsada

キャスト

月野 うさぎ (セーラームーン)
Tsukino Usagi (Czarodziejka z Księżyca)
黒木 マリナ
Kuroki Marina
水野 亜美 (セーラーマーキュリー)
Mizuno Ami (Czarodziejka z Merkurego)
河辺 千恵子
Kawabe Chieko
火野 レイ (セーラーマーズ)
Hino Rei (Czarodziejka z Marsa)
吉田 恵
Yoshida Megumi
木野 まこと (セーラージュピター)
Kino Makoto (Czarodziejka z Jowisza)
坂田 香里
Sakata Kaori
愛野 美奈子 (セーラーヴィーナス)
Aino Minako (Czarodziejka z Wenus)
村田 あゆみ
Murata Ayumi
天王 はるか (セーラーウラヌス)
Ten’ō Haruka (Czarodziejka z Urana)
高木 ナオ
Takagi Nao
海王 みちる (セーラーネプチューン)
Kaiō Michiru (Czarodziejka z Neptuna)
朝見 優香
Asami Yūka
冥王 せつな (セーラープルート)
Meiō Setsuna (Czarodziejka z Plutona)
穂坂 優子
Hosaka Yūko
土萠 ほたる (セーラーサターン)
Tomoe Hotaru (Czarodziejka z Saturna)
垣内 彩未
Kakiuchi Ayami
ちびうさ (セーラーちびムーン)
Chibi-Usa (Mała Czarodziejka z Księżyca)
宮崎 のえる
Miyazaki Noeru
地場 衛 (タキシード仮面)
Chiba Mamoru (Maska Tuxedo)
浦井 健治
Urai Kenji
黒月 光/プロレス解説者/プリンス・デマンド
Kurotsuki Hikari / Komentator zapasów zawodowych / Książę Demand
小野 妃香里
Ono Hikari
レフリー (大木伸太郎)
Sędzia (Ōki Shintarō)
幸村 吉也
Yukimura Yoshiya
ダーク・ニビル/ブラック・シリウス・スコーピオン
Mroczny Nibiru / Czarny Skorpion Syriusz
笠原 竜司
Kasahara Ryūji
センセーショナル・ジャガーマスク/ダーク・ドゴン
Sensacyjna Maska Jaguara / Mroczny Dogon
富永 研司
Tominaga Kenji
ダーク・マーヤ/ホワイト・クロウ・あど
Mroczna Maja / Biała Wrona Ado
遠藤 あど
Endō Ado
ダーク・シューメール/デビル・ミキ
Mroczna Sumer / Diablica Miki
河崎 美貴
Kawasaki Miki
ダーク・ラケル
Mroczna Rachela
駒津 美幸
Komatsu Miyuki
ダーク・シャード
Mroczny Odłamek
瀬尾 泰子
Seo Yasuko
ダーク・モノリス
Mroczny Monolit
水主 葉子
Mizushi Yōko
ダーク・セム
Mroczna Sem
市川 あかね
Ichikawa Akane
ダーク・ハム
Mroczna Cham
堀 久美子
Hori Kumiko
ダーク・ヤフェト
Mroczna Jafet
植田 麻里絵
Ueda Marie

Goście

ゲスト

Występ w Kobe

神戸公演

2002 III 24 (niedz.)
 • ANZA
  ANZA
 • 花山 佳子
  Hanayama Keiko

Występy w Tokio

東京公演

2002 III 27 (śr.)
 • 神戸 みゆき
  Kanbe Miyuki
 • 栗山 絵美
  Kuriyama Emi
 • 冨岡 真里央
  Tomioka Mario
 • 松岡 美希
  Matsuoka Miki
 • 細田 阿也
  Hosoda Aya
2002 III 28 (czw.)
 • ANZA
  ANZA
 • 森野 文子
  Morino Ayako
 • 奥山 桃子
  Okuyama Momoko
 • 吉岡 小鼓音
  Yoshioka Sakoto
 • 小野 妃香里
  Ono Hikari
2002 III 29 (pt.)
 • 原 史奈
  Hara Fumina
 • 稲田 奈緒
  Inada Nao
 • 三田 真央
  Mita Mao
 • 市毛 みどり
  Ichige Midori
2002 III 30 (sob.)
 • ANZA
  ANZA
 • 木村 早苗
  Kimura Sanae
 • 田原 裕子
  Tahara Hiroko
 • 松本 圭未
  Matsumoto Tamami
2002 III 31 (niedz.)
 • ANZA
  ANZA
 • 森野 文子
  Morino Ayako
 • 岩名 美紗子
  Kotani Misako
 • 井上 一馬
  Inoue Kazuma
 • 幸村 吉也
  Yukimura Yoshiya

Numery muzyczne

ミュージカル・ナンバー

Część I, sceny I–IV

第一部 ACTS1~4

Set Me Free ~瞳は宇宙そらへ~
Set Me Free ~ Hitomi wa sora he ~
 • 月野 うさぎ
  Tsukino Usagi
 • 水野 亜美
  Mizuno Ami
 • 火野 レイ
  Hino Rei
 • 木野 まこと
  Kino Makoto
 • 愛野 美奈子
  Aino Minako
 • 天王 はるか
  Ten’ō Haruka
 • 海王 みちる
  Kaiō Michiru
 • 冥王 せつな
  Meiō Setsuna
 • 土萠 ほたる
  Tomoe Hotaru
願えばKiss! 【ワルツに恋をのせて】
Negaeba Kiss! [Watlz ni koi wo nosete]
 • 月野 うさぎ
  Tsukino Usagi
 • 地場 衛
  Chiba Mamoru
 • ちびうさ
  Chibi-Usa
ダーク・シリウス軍団 【スターハンター】
Dark Sirius Gundan [Star hunter]
 • ダーク・ニビル
  Mroczny Nibiru
 • ダーク・マーヤ
  Mroczna Maja
 • ダーク・シューメール
  Mroczna Sumer
 • ダーク・ラケル
  Mroczna Rachela
 • ダーク・シャード
  Mroczny Odłamek
 • ダーク・モノリス
  Mroczny Monolit
 • ダーク・セム
  Mroczna Sem
 • ダーク・ハム
  Mroczna Cham
 • ダーク・ヤフェト
  Mroczna Jafet
Take out a Sirius Mystery 【Kick out a Bloody Mystery】
Take out a Sirius Mystery [Kick out a Bloody Mystery]
全員キャスト
Pełna obsada
Tuxedo Versus
Tuxedo Versus
タキシード仮面
Maska Tuxedo
21st Century・恋の戦士じゃいられない
21st Century — Koi no Senshi ja irarenai
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
セーラーWAR!2002
Sailor WAR! 2002
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
不吉な風~復活は悲劇の前兆
Fukitsu na kaze ~ Fukkatsu wa higeki no zenchō
 • ちびうさ
  Chibi-Usa
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
それぞれの悲歌エレジー
Sore-zore no elegy
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
New Innocent Demand
New Innocent Demand
プリンス・デマンド
Książę Demand
Over The Moon
Over The Moon
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
FIRE
FIRE
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
 • セーラーちびムーン
  Mała Czarodziejka z Księżyca
 • タキシード仮面
  Maska Tuxedo
伝説生誕
Densetsu seitan
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna

Część I, wyjście przed kurtynę

第一部 カーテンコール

La Fatalité 星戦士 (カーテンコール)
La Fatalité Sei Senshi (Curtain call)

Część I, dodatkowy numer muzyczny

第一部 サービスナンバー

銀河の聖域サンクチュアリ
Ginga no sanctuary
全員キャスト
Pełna obsada

Część I, ścieżki bonusowe

第一部 ボーナストラック

ベストソングスメドレー
Best songs medley
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
ソーラーミラクルメイクアップ
Solar Miracle Make-up
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
La Soldier
La Soldier
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーちびムーン
  Mała Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna

Część II

第二部

2002 III 24 (niedz.)

I Miss You
I Miss You
ANZA
ANZA
夢魔の踊り
Muma no odori
花山 佳子
Hanayama Keiko

2002 III 27 (śr.)

An Evil Dream
An Evil Dream
神戸 みゆき
Kanbe Miyuki
邂逅~リリスとアスタルテ
Kaikō ~ Lilith to Astarte
 • 松岡 美希
  Matsuoka Miki
 • 細田 阿也
  Hosoda Aya

2002 III 28 (czw.)

時満ちて 光臨
Toki michite Kōrin
吉岡 小鼓音
Yoshioka Sakoto
火球王妃とスリーライツ
Kakyū Ōhi to Three Lights
 • 吉岡 小鼓音
  Yoshioka Sakoto
 • 小野 妃香里
  Ono Hikari
 • 奥山 桃子
  Okuyama Momoko

2002 III 29 (pt.)

ひとすじの光の心~野望の貌
Hitosuji no hikari no kokoro ~ Yabō no kao
三田 真央
Mita Mao
You’re My Jewelry
You’re My Jewelry
 • 原 史奈
  Hara Fumina
 • 浦井 健治
  Urai Kenji

2002 III 30 (sob.)

ギャラクシアGorgeous
Galaxia Gorgeous
松本 圭未
Matsumoto Tamami
ギャラクシアの独裁
Galaxia no dokusai
松本 圭未
Matsumoto Tamami

2002 III 31 (niedz.)

暗黒の頌歌ソネット
Ankoku no sonnet
 • 井上 一馬
  Inoue Kazuma
 • 富永 研司
  Tominaga Kenji
 • 幸村 吉也
  Yukimura Yoshiya
思い出してあなたを
Omoidashite anata wo
ANZA
ANZA

Statystyka występów

公演実績

Statystyka
Okresy występów Liczba występów Frekwencja Miejsce wystawiania Miejscowość
2002 III 24 2 新神戸オリエンタル劇場
Shin Kōbe Oriental Gekijō
神戸
Kōbe
2002 III 27 — 2002 III 31 10 サンシャイン劇場
Sunshine Gekijō
東京
Tōkyō

Rozkład występów

公演日程

Rozkład występów
Godz. Dzień
24
nd.
25
pn.
26
wt.
27
śr.
28
czw.
29
pt.
30
sb.
31
nd.
11:00 × ×
15:00 × ×
神戸
Kōbe
東京
Tōkyō

Legenda

 • — występ,
 • × — dzień wolny od występów.

Źródła

Autorzy

 • Yuhka (streszczenie fabuły)
 • 渾沌の天使 Kaosu no Tenshi (tłumaczenie, opracowanie, korekta)