1. »
 2. Musical
 3. »
 4. Przedstawienia musicalowe
 5. »
 6. Przedstawienia musicalowe — Lato 1994 r. / Sailor Moon S: ~ Usagi — Ai no Senshi he no michi ~

S: ~ Usagi — Ai no Senshi he no michi ~

S ~うさぎ・愛の戦士への道~

Ulotka (przód)

Ulotka (tył)

Tytuł japoński [kanji-kana]:
1994サマースペシャルミュージカル 
美少女戦士セーラームーンS ~うさぎ・愛の戦士への道~
Tytuł japoński [rōmaji]:
1994 Samā Supesharu Myūjikaru:
Bishōjo Senshi Sērā Mūn S: ~ Usagi — Ai no Senshi he no michi ~
Tytuł angielski:
1994 Summer Special Musical:
Pretty Soldier Sailor Moon S: ~ Usagi — On the Path to Become the Soldier of Love ~
Tytuł polski:
Letni specjalny musical 1994 r.:
Piękna Wojowniczka Czarodziejka z Księżyca S: ~ Usagi — Na drodze ku zostaniu Wojowniczką Miłości ~
Pierwszy występ:
Ostatni występ:
Liczba występów:
35 (85–120)
業務
Funkcja
担当者
Osoba odpowiedzialna
原作
Dzieło oryginalne
武内 直子
Takeuchi Naoko
演出・脚色
Inscenizacja / dramatyzacja
平光 琢也
Hiramitsu Takuya
脚本
Scenariusz
富田 祐弘
Tomita Sukehiro
音楽監督・作曲・編曲
Nadzór, kompozycja i aranżacja muzyki
小坂 明子
Kosaka Akiko
編曲
Aranżacja muzyki
林 有三
Hayashi Yūzō
作詞
Teksty do muzyki
冬杜 花代子
Fuyumori Kayoko
振付
Choreografia
柳 昭子
Yanagi Akiko
照明
Oświetlenie
勝柴 次朗
Katsushiba Jirō
衣装
Kostiumografia
木鋪 ミヤコ
Kishiku Miyako
舞台美術
Projektowanie dekoracji
川本 清子
Kawamoto Kiyoko
アクション指導アクション指導
Kierownictwo akcją
山田 一善
Yamada Kazuyoshi
ヘアメイク
Stylizacja fryzur
山田 操
Yamada Misao
音響
Akustyka
古川 学
Kogawa Satoshi
特殊効果
Efekty specjalne
西川 浩三
Saigawa Hiromi
プロダクションマネージャー
Kierownik produkcji
小林 清孝
Kobayashi Kiyotaka
ステージマネージャー
Scenografia
中山 宣義
Nakayama Noriyoshi
ゼネラルプロデューサー
Producent ogólny
山科 誠
Yamashina Makoto
エグゼクティブプロデューサー
Producent wykonawczy
斉藤 柳太郎
Saitō Ryūtarō
チーフプロデューサー
Producent naczelny
井野 浩司
Ino Kōji
プロデューサー
Producent
佐伯 正春
Saiki Masaharu
プロダクションスーパーバイザー
Nadzorca produkcji
安部 寧
Abe Yasushi
業務
Funkcja
企業
Firma
企画・製作
Planowanie / produkcja
バンダイミュージカルオフィス
Bandai Musical Office
製作進行
Promocja produkcji
東映動画 (現:東映アニメーション)
Tōei Dōga (obecnie: Tōei Animation)
宣伝・広報
Reklama / PR
東映エージエンシー
Tōei Agency
協力
Współpraca
 • テレビ朝日「桜っ子クラブ」
  TV Asahi “Sakurakko Club”
 • テレビ朝日ミュージック
  TV Asahi Music
 • 日本コロムビア
  Nippon Columbia
 • ビートクラブ
  Beat Club
 • サンスター(株)
  Sunstar (Co.)
特別協力
Współpraca specjalna
(株)アベニュー
Avenue (Co.)
後援
Wsparcie
講談社月刊なかよし
Kōdansha Gekkan Nakayoshi
主催
Sponsoring
 • 大阪
  Ōsaka
  • (株)バンダイ
   Bandai (Co.)
  • 朝日放送
   Asahi Hōsō
 • 静岡
  Shizuoka
  • (株)バンダイ
   Bandai (Co.)
  • 静岡朝日テレビ
   Shizuoka Asahi TV
 • 仙台
  Sendai
  • (株)バンダイ
   Bandai (Co.)
  • 東日本放送
   Higashi Nippon Hōsō
特別協賛
Wsparcie specjalne
キューピーマヨネーズ
Kewpie Mayonnaise

Fabuła

粗筋

Musical ten w luźny sposób opowiada historię z trzeciej serii anime i mangi. Ponieważ w tym samym czasie w japońskiej telewizji można było oglądać serię S anime, historia Czarnego Księżyca została pominięta, by widz na bieżąco mógł delektować się wszystkimi wersjami „Czarodziejki”.

Po raz pierwszy pojawiają się Chibi-Usa tudzież Czarodziejki z Urana i Neptuna. Pominięte zostają natomiast postaci Czarodziejek z Saturna i Plutona.

Podczas gdy Usagi Tsukino oraz jej przyjaciółki delektują się letnimi feriami i planują swoją przyszłość, niespodziewanie pojawia się nowy wróg w postaci Pogromców Śmierci [デス・バスターズ Death Busters], a także nowe Wojowniczki poszukujące tajemniczych Talizmanów [魔具タリスマン Talismans]. A dla Usagi jest kolejna, niekoniecznie dobra wiadomość… Z trzydziestego wieku postanawia wpaść Chibi-Usa…

Wstęp

Zaczynamy od 『ラ・ソウルジャー』 «La Soldier» w wykonaniu Czarodziejki z Księżyca i Innerek.

Następnie widzimy Czarodziejkę z Księżyca błąkającą się jak nawiedzona. W tle słychać głos Króla Endymiona oznajmia jej o nadciągającej straszliwej klęsce w postaci wszechobecnej ciszy, która pochłonie całe życie na świecie, pozostawiając jedynie pustkę. Zastanawia się, czy Wojowniczki będą w stanie sprostać kolejnemu wyzwaniu, czy silne dotąd serce nie oprze się wrogowi.

Gdy król znika, wszystkie Wojowniczki śpiewają 『ソーラーミラクルメイクアップ』 «Solar Miracle Make-up». Jednocześnie widzimy latające Czarodziejki z Jowisza i Wenus, a na sam koniec Czarodziejkę z Księżyca.

Scena I — Laboratorium Pogromców Śmierci

ACT1 デスバスターズ・実験室

W piosence 『タリスマンを探せ』 «Talisman wo sagase» Kaolinite [カオリナイト Kaolinite], profesor Tomoe [土萠教授 professor Tomoe] wraz z Mannetjes Śmierci [デス・マネッチャーズ Death Mannetjes] i Koszmarami Śmierci [デス・ナイトメア Death Nightmares] wyjaśniają swój plan względem ludzkości. Profesor pokazuje pomyślnie stworzone Jajo Dajmona [ダイモーンの卵 Daimon Egg]. Kiedy ich maszyna wykrywa jedno z czystych serc, w którym może się kryć jeden z Talizmanów niezbędne do niecnego planu Pogromców Śmierci, wysyła je w świat w poszukiwaniu owego serca. Kaolinite rozkazuje natomiast Koszmarom Śmierci śledzić jajo.

Scena II — Park

ACT2 公園

Mamoru i Usagi delektują się randką, pływając na gondoli po jeziorze i śpiewając 『ゴンドラの恋人達』 «Gondola no koibito-tachi», a gdy sprawy zaczynają nabierać rumieńców — w opinii Usagi przynajmniej, — pojawia się niespodziewanie Chbi-Usa. Jak się dowiadujemy, została wysłana przez Nową Królową Serenity i Króla Endymiona z XXX w. uczyć się sztuki bycia Wojowniczką w mundurku, jednak jej bardziej odpowiada towarzystwo Mamoru (『またまたちびうさです』 «Mata-mata Chibi-Usa desu»), który to fakt, łagodnie mówiąc, niekoniecznie zadowala Usagi.

Całe to zajście jednak ustępuje temu, co ma się za chwilę wydarzyć. Z niewiadomej przyczyny cała woda w jeziorze zamarza w okamgnieniu, a w gondolę wchodzi jajo i zmienia się w dajmona o, jakże oryginalnym, imieniu Gondola [ゴンドラー Gondola] i odbiera czyste serce Chibi-Usie. Wkrótce doń dołączają Koszmary Śmierci. W tej chwili jednakże na scenie pojawiają się dwie nieznane Wojowniczki — Czarodziejki z Urana i Neptuna, — które niszczą dajmona i przeganiają Koszmary. Wyjaśniają w piosence 『超美!ウラヌスとネプチューン』 «Chōbi! Uranus to Neptune» także, że w sercu może tkwić Talizman, którego, w ramach ich misji, poszukują. Na szczęście dla Chibi-Usy, jej serce nie okazuje się Talizmanem i zwracają je właścicielce — w przeciwnym wypadku musiałaby się pożegnać ze swym sercem i umrzeć dla dobra sprawy. Dziewczyna pragnie podziękować Czarodziejkom z Urana i Neptuna, lecz te w bardzo opryskliwy sposób ją spławiają. Zwracają też uwagę, że jezioro zaczyna wracać do stanu normalnego. Usa, jak na fajtłapę przystało, wpada do wody.

Scena III

ACT3

Na scenę wbiegają pewni swoich umiejętności Mannetjes. Przekonani są, że potrafią zimitować wszystko i wszystkich, z którego to powodu, ich zdaniem, lepiej się nadają do wypełnienia misji niźli Koszmary Śmierci. W pewnym momencie Gruby Re Śmierci [デスデブレー Death Debu Re], posługując się swoją zdolnością wywąchiwania czystych serc, odnajduje jedno w chramie Hikawa u pewnej niebieskowłosej dziewczyny — Ami.

Scena IV — Chram Hikawa

ACT4 火川神社

W piosence 『Dream 夢は大きく』 «Dream: Yume wa ōkiku» Ami zastanawia się, co zrobić ze swoją przyszłością. Chce studiować medycynę w Niemczech, lecz misja Wojowniczki oraz jej przyjaciółki są też dla niej nie mniej ważne. Na szczęście w jej wyborze pomagają Rei, Mako i Minako, które również od dłuższego czasu targają się podobnymi myślami. Rei pragnie wyjechać do Tybetu na medytację, ale chce też związać swoją przyszłość z muzyką. Makoto natomiast nosi się z wyjazdem do Chin, gdzie miałaby trenować kucharstwo. I, w końcu, Minako została wybrana do narodowej reprezentacji w siatkówce.

Gdy na scenie pojawiają się Usagi, Mamoru oraz Chibi-Usa, dziewczyny są zachwycone tym, że mogą znowu spotkać dziewczynkę, co doprowadza Usagi do szału i zaczyna ona obwinia je za to, że nie przyszły im z pomocą, gdy wróg zaatakował, pomijając zupełnie fakt, iż ona sama powiedziała im wyraźnie trzymać się z dala od jej randki z Mamoru. Rodzi się kłótnia, gdy wtem pojawiają się dwójka Mannetjes przebranych za Fobosa i Dejmosa, która próbuje uprowadzić Ami i zinfiltrować grupę. Wkrótce też przybywają kolejne Mannetjes jako Haruka i Michiru, lecz i oni zostają nakryci przez prawdziwe Michiru i Harukę. Wszyscy zaczynają się szarpać ze wszystkimi. Usagi jednak przez większość czasu zamiast walczyć z wrogiem goni tylko i wyłącznie Chibi-Usę, przez co zostaje zbesztana przez wszystkich, nawet Mamoru. Uniesiona honorem Usagi ucieka, a pozostałe dziewczyny postanawiają udać się do domu.

Chibi-Usa zostaje sama na pewną chwilę przed chramem, zastanawiając się, dlaczego wróg zaatakował właśnie Ami. Nie zauważywszy, wpada w sidła Koszmarów Śmierci. Następnie pojawia się Kaolinite, która zasiewa ziarenko niepewności w sercu dziewczynki (『挑発』 «Chōhatsu») i zwabia ją do siedziby Pogromców Śmierci.

Scena V — Kryjówka w podprzestrzeni

ACT5 亜空間・アジト

Profesor Tomoe jest wyraźnie niezadowolony z efektów pracy zarówno Mannetjes, którzy nie zdołali poradzić sobie ze zwyczajnymi dziewczynami, jak i Kaolinite oraz jej Koszmarów (śpiewających 『夢魔の踊り』 «Muma no odori»), którzy nie mogli zdobyć serca Chibi-Usy. Mannetjes sugerują profesorowi zaatakować Ami, o której wiedzą już, iż jest posiadaczką czystego serca. Kaolinite postanawia wyciągnąć asa z rękawa i przywołuje na scenę Chibi-Usę. Ta pojawia się w postaci Małej Czarodziejki z Księżyca i próbuje zaatakować wroga, lecz zostaje schwytana przez Kaolinite. Na pomoc przybywa Tuxedo, jednak wrogowie ustawiają niewidzialną barierę energetyczną za sobą i ulatniają się w siną dal wraz z pojmaną dziewczynką.

Scena VI — Ścieżka wzdłuż drzew

ACT6 街路樹の小道

Usagi szuka Chibi-Usy, jednak nie może jej nigdzie znaleźć. Nagle pojawiają się Rei, Mako i Minako, oznajmiając jej, że Ami wylatuje do Niemiec studiować medycynę. Nie jest to jednak koniec złych wiadomości. Pozostałe dziewczyny też wyjawiają swoje sekretne marzenia. Usagi, przerażona perspektywą pozostania samą, pyta koleżanki, co zrobiła nie tak, by zasłużyć na tak okrutny los. Przyjaciółki informują ją, że Ami jest teraz na lotnisku i czeka na samolot — nie pożegnała się z Usą osobiście, bowiem czułaby jeszcze większą rozłąkę widząc zapłakaną twarz Usy. Nie mogąc pogodzić się z tym faktem, Usagi ucieka i udaje się na lotnisko.

Scena VII — Lotnisko

ACT7 空港

Usagi wreszcie zjawia się na lotnisku. Nie może jednak znaleźć koleżanki. Z rozpaczy zaczyna poddawać się perspektywie samotności (『旅発ち』 «Tabi-dachi»). Nagle przez komunikator słyszy głos Ami wzywający o pomoc. Jest już jednak za późno — Kaolinite udało się ją dopaść.

Usagi próbuje iść do niej, jednak Koszmary stają jej na drodze. Pojawia się latający Tuxedo i zaczyna walkę z nimi. Wkrótce jednak pojawia się… drugi Tuxedo, potem trzeci, i czwarty, i piąty. Wspólnie śpiewają 『タキシードミッション』 «Tuxedo mission».

Jeden z Tuxedo mówi Usagi o porwaniu Chibi-Usy, lecz cała piątka rozmawia i porusza się identycznie. Zaskoczona Usagi próbuje rozszyfrować, który z nich to jej ukochany.

Kiedy odnajduje jednego głosie i zapachu takim jak Mamoru, ten wierdzi, że jest jednym z sobowtórów i wskazuje na innego, który ma na sobie tzw. bransoletkę obietnicy [jap. ミサンガ misanga; od port. miçanga] identyczną do tej noszonej przez Usagi. Tamten Tuxedo protestuje, lecz inni mocno go obijają i wyrzucają przez okno, ogłaszając go zmarłym, po czym odchodzą.

Zrozpaczona Usagi postanawia odszukać Ami. Znajduje ją leżącą na schodach pozbawioną czystego serca. Usagi przeprasza ją, że nie była w stanie jej ochronić, Ami zaś prosi o przebaczenie za to, że postanowiła wyjechać nawet się nie pożegnawszy. Gdy Ami umiera, pojawiają się Uran i Neptun. Gdy okazuje się, że przybyły za późno, postanawiają udać się do siedziby wroga.

Scena VIII — Świat złudzeń

ACT8 幻想世界

Zdewastowana Usagi nie może pogodzić się z utratą Mamoru i Ami i upada na podłogę szlochając. Głosy Czarodziejki z Plutona i Króla Endymiona przypominają jej, że jest w stanie walczyć o to, co kocha, a jej serce pełne jest nadziei — musi jedynie ugasić swą nienawiść i rozpacz, bowiem prawdziwa jej siła tkwi w miłości. Pluton oferuje jej doprowadzenie do siedziby Pogromców Śmierci, a Usagi przemieniona w Księżniczkę Serenity rusza do walki.

Scena IX — Kryjówka Pogromców Śmierci

ACT9 デスバスターズ・アジト

Profesor święci swój triumf z okazji zdobycia czystego serca Ami. Przywołuje do siebie Mannetjes. Widzi jednak, że nadal są przebrani za Tuxedo i rozkazuje im wyjść z przebrania, co też czynią wszyscy prócz jednego. Ostatnim okazuje się w rzeczywistości prawdziwy Tuxedo, który wcześniej potajemnie włożył bransoletkę Ru Śmierci [デスルー Death Ru]. Tuxedo walczy z nimi, domagając się uwolnienia ich Chibi-Usy i kryształu serca Ami, lecz zmuszony jest się poddać, gdy Kaolinit grozi zabiciem dziewczynki.

Ra Śmierci [デスラー Death Ra], lider Mannetjes, wchodzi na scenę w postaci zapaśnika — jest to jego ulepszona forma. Wtedy też pojawiają się także Czarodziejki z Urana i Neptuna. Rozpoczyna się walka. Tuxedo próbuje pomóc im w walce, lecz brutalna siła Ra okazuje się być niezwyciężona.

Następnie zjawia się Księżniczka Serenity. Próbuje chronić wszystkich zasłaniając ich własnym ciałem tudzież błagając Pogromców Śmierci o zaprzestanie walki. Wrogowie jednak nie mają zamiaru jej słuchać i traktują jej błagania śmiechem. Kontynuują sponiewieranie Tuxedo i Outerek, Kaolinite zaś zaczyna bić Chibi-Usę i omal nie odbiera jej kryształu, gdy pojawiają się Czarodziejki z Jowisza, Wenus i Marsa. Rozpoczyna się ostateczna bitwa.

Czarodziejce z Urana udaje się schwytać kryształ Ami, który okazuje się być tylko zwykłym kryształem bez Talizmanu. Natychmiast odsyła je w dal, by dotarło do prawowitej właścicielki.

Koszmary Śmierci i Mannetjes Śmierci padają jedni po drugich, lecz nagle na scenie pojawia się Kaolinite w nowej potężniejszej formie i atakuje Wojowniczki błyskawicami. Ra Śmierci chwyta Chibi-Usę i ustawiają przed Kaolinite, by ta poraziła dziewczynkę serią błyskawic, Serenity zaś, nie mogąc nic zrobić, wydaje jedynie bezsilny krzyk. Próbuje reanimować porażoną Chibi-Usę, lecz na próżno. Przemienia się w Czarodziejkę z Księżyca i atakuje wrogów, ani myśląc im przebaczyć. Używa czaru Księżycowy Atak Spirali Serc do obrócenia Kaolinite w pył.

Tomoe, widząc niechybną porażkę Pogromców Śmierci — przy życiu ostał się jedynie on i Ra Śmierci, — wyciąga Atomowy Bomber Dajmonów [ダイモーン・アトミック・ボンバー Daimon Atomic Bomber] — specjalne jajo dajmona, które posiada moc jądrową, zdolną do wysadzenia wszystkiego w powietrze. Na szczęście w tym momencie zjawia się ożywiona Czarodziejka z Merkurego i strąca ze sceny wszystkich pozostałych wrogów.

Jednak to nie koniec problemów. Chibi-Usa nie wykazuje żadnych życia. Usagi jest pogrążona w rozpaczy, obwiniając siebie o śmierć dziewczynki. Z oddali słychać głos Tomoe, oznajmiający, iż rozpacz i nienawiść Usagi jedynie przyśpieszy detonację atomowego jaja.

Usagi nie ma siły walczyć, jednak dziewczyny i Mamoru dodają jej otuchy. Mówią jej, o tym, że przybyła tu chronić tych, których kocha. Czarodziejka z Księżyca stopniowo wraca do siebie, przypominając sobie słowa Króla Endymiona. Wtedy też z ukrycia wychodzi profesor Tomoe, wyraźnie zniesmaczony ich gadką o miłości i odwadze.

Czarodziejka z Księżyca prosi przyszłą Królową Serenity o pomoc, a Wojowniczki łączą swe moce, śpiewając 『セーラーWAR!』 «Sailor WAR!». W chwili, gdy jajo dajmona ma już wykluć, Czarodziejka z Księżyca podnosi Księżycowe Berło Spirali Serc i wspólnie z innymi Wojowniczkami Czarodziejskim Atakiem Planetarnym niszczy ową bombę. Gwałtowne rozładowanie oślepiającej energii wypełnia kryjówkę wroga.

Gdy chmura opada, Czarodziejka z Księżyca z ulgą opuszcza berło na widok Chibi-Usy budzącej się do życia. Dziewczynka opowiada o śnie, w którym widziała swą mamę, mówiącą jej, że świetnie sobie radzi. Obie Czarodziejki się obejmują.

Jak się jednak okazuje, wróg nie został do końca pokonany — Pogromcy Śmierci ku własnemu zdziwieniu zostają wskrzeszeni, co się odbyło dzięki atakowi Czarodziejki z Księżyca. Profesor oznajmia Wojowniczkom, że będą żałować tego, iż ich uratowały. Czarodziejka z Księżyca powstaje i odpowiada, że zawsze będą gotowe do następnej walki. Następnie wrogowie znikają ze sceny.

Chibiu-Usa wraca do trzydziestego wieku, a Wojowniczki widzą na krótko ją stojącą z rodzicami i machającą na pożegnanie. Na koniec Wojowniczki wykonują 『ラ・ムール ダ・ムール ムーンライト』 «L’amour D’amour Moonlight».

Koniec.

Wyjście przed kurtynę

カーテンコール

Dalej następuje wyjście aktorów przed kurtynę [ang. curtain call] z piosenką 『ソーラーミラクルメイクアップ』 «Solar Miracle Make-up» w tle.

Dodatkowy numer muzyczny

サービスナンバー

Następnie cała obsada śpiewa 『ラ・ソウルジャー』 «La Soldier».

Uwagi i ciekawostki

備考・豆知識

 • Użyte przemiany: Kosmiczna Potęgo Księżyca, przemień mnie!.
 • Użyte ataki: Czarodziejski Atak Planetarny!; Księżycowy Atak Spirali Serc!; Merkuriański Wodny Miraż!; Marsjański Wężowy Ogień!; Jowiszowy Kokosowy Cyklon!; Błyszcząca Wodna Iluzja!; Wenusjański Migoczący Łańcuchowy Miecz!; Tuxedo la Smoking Bomber!; Trzęsienie Świata!; Głębokie Zanurzenie!. Pokazano również atak Atak Różowych Cukrowych Serc!, lecz Mała Czarodziejka z Księżyca została schwytana, nim ukończyła ten czar.
 • Pierwszy występ: Sanae Kimura, Misako Kotani, Ai Miyakawa, Mao Kawasaki, Ado Endō i Kaori Ishikawa.
 • Jedyny występ: Kahoru Sakamoto.
 • Najważniejszy debiut w historii musicali przypada aktorce Ado Endō, która odtąd wystąpi w każdym następnym musicalu aż do ostatniego musicalu pierwszej ery „Nowa legenda o wyspie Kaguya (wersja poprawiona): FINAŁ MARINAMOON” wystawianego zimą 2005 r., stając się najdłużej grającą aktorką w całej historii „Sera Myu”. Zasłynie też w tym okresie jako instruktorka tańca i choreografka.
 • Do powracających aktorów w rolach wrogów zaliczyć należy Ryūjiego Kasaharę oraz Masakazu Idono, którzy zadebiutowali poprzednią zimą w nienagranym musicalu „— Historia poboczna: Opowieść o odrodzeniu Królestwa Ciemności (wersja poprawiona) —”.
 • Przemiany i ataki zostały wykonane za pomocą różnych efektów scenicznych.
 • Fabuła niniejszego musicalu została oparta na trzeciej serii starego anime, lecz występują w nim także niektóre elementy charakterystyczne tylko dla mangi: Innerki przywołują „Planetarną Potęgę” podczas przemiany (w starym anime pozostają przy „Gwiezdnej Potędze”), Chibi-Usa jest głównym celem wrogów, Uran i Neptun od samego początku wiedzą, że są właścicielkami Talizmanów. Znalazły się też elementy z drugiej serii, takie jak Ami wyruszająca do Niemiec na studia, Chibi-Usa przybywająca do teraźniejszości w podobny sposób jak na początku serii drugiej, a także obecność wątku Cz. z Plutona i Króla Endymiona.
 • Dowiadujemy się, przynajmniej w tym kanonie, że Rei marzy się udoskonalenie swych umiejętności medytacyjnych oraz kariera piosenkarki, Makoto pragnie poznać tajniki przygotowywania potraw w Chinach, Minako zaś chce podróżować po świecie jako członkini reprezentacji siatkówki i wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich. Jedynym kanonem, gdzie Rei rzeczywiście rozwija swoje zdolności medytacyjne to serial live-action, kiedy po pokonaniu Królowej Beryl Rei jedzie do Kioto doskonalić się w sztuce kapłańskiej. Jej marzenie o byciu piosenkarką pochodzi ze starego anime, podobnie jak z marzeniami Makoto i Minako (choć miłość Minako do siatkówki była obecna w mandze „Czarodziejka V”).
 • Po raz pierwszy pojawiają się Czarodziejki z Urana i Neptuna oraz Mała Czarodziejka z Księżyca. Haruka i Michiru przez większość musicalu jednakże występują przemienione w Wojowniczki; w strojach cywilnych widzimy je tylko przez krótki czas.
 • W musicalu również na krótko pojawiła się Czarodziejka z Plutona. Wcieliła się w nią Kanoko, która została pokazana tylko jako sylwetka. Miała przywdziany mundur Czarodziejki z Jowisza i trzymała Granatowe Berło.
 • Tylko w tym musicalu występuje Luna-P, która jako balon z mylaru pojawia się na krótko przed wejściem Chibi-Usy na scenę. Nigdy więcej już nie będzie widziana.
 • Jest to też jedyny musical, w którym możemy zobaczyć jaja dajmonów. (Zostaną jednakże wspomniane, ale nigdy nie pokazane, w musicalu „Akademia Bezkresu ~ Labirynt Mistrzyni ~”).
 • Choć mowa tu o Talizmanach, żaden z nich się nie pojawia fizycznie.

Publikacje i powiązane przedstawienia

出版物と關連公演

VHS
[BES-1131]
Okładka
Więcej info…
DVD
[BCBK-1854]
Okładka
Więcej info…
Paczka DVD: Anza-Moon 1
[BCBK-1779]
Okładka
Więcej info…
Album pamiątkowy 2 (CD)
[COCC-11984]
Okładka
Więcej info…
Broszura
 
Okładka
Brak

Obsada

キャスト

月野 うさぎ (セーラームーン)
Tsukino Usagi (Czarodziejka z Księżyca)
大山 アンザ
Ōyama Anza
水野 亜美 (セーラーマーキュリー)
Mizuno Ami (Czarodziejka z Merkurego)
森野 文子
Morino Ayako
火野 レイ (セーラーマーズ)
Hino Rei (Czarodziejka z Marsa)
岩名 美紗子
Iwana Misako
木野 まこと (セーラージュピター)
Kino Makoto (Czarodziejka z Jowisza)
かのこ
Kanoko
愛野 美奈子 (セーラーヴィーナス)
Aino Minako (Czarodziejka z Wenus)
鈴木 奈々
Suzuki Nana
天王 はるか (セーラーウラヌス)
Ten’ō Haruka (Czarodziejka z Urana)
木村 早苗
Kimura Sanae
海王 みちる (セーラーネプチューン)
Kaiō Michiru (Czarodziejka z Neptuna)
坂本 かほる
Sakamoto Kahoru
ちびうさ [ダブルキャスト]
Chibi-Usa [podwójna obsada]
宮川 愛
Miyakawa Ai
セーラーちびムーン [ダブルキャスト]
Mała Czarodziejka z Księżyca [podwójna obsada]
川崎 真央
Kawasaki Mao
地場 衛 (タキシード仮面)
Chiba Mamoru (Maska Tuxedo)
望月 祐多
Mochidzuki Yūta
土萠 創一 教授
Profesor Tomoe Sōichi
矢島 俊作
Yajima Shunsaku
カオリナイト
Kaolinite
花山 佳子
Hanayama Keiko
デスラー (デス・マネッチャーズ)
Ra Śmierci (Mannetjes Śmierci)
笠原 竜司
Kasahara Ryūji
デスリー (デス・マネッチャーズ)
Ri Śmierci (Mannetjes Śmierci)
井殿 雅和
Idono Masakazu
デスルー (デス・マネッチャーズ)
Ru Śmierci (Mannetjes Śmierci)
尾崎 雅幸
Ozaki Masayuki
デブレー (デス・マネッチャーズ)
Gruby Re (Mannetjes Śmierci)
小和田 貢平
Kowada Kōhei
デス・ナイトメアⅠ
Koszmar Śmierci I
石川 香
Ishikawa Kaori
デス・ナイトメアⅡ
Koszmar Śmierci II
遠藤 あど
Endō Ado
デス・ナイトメアⅢ
Koszmar Śmierci III
松本 裕子
Matsumoto Yūko
デス・ナイトメアⅣ
Koszmar Śmierci IV
池本 衣里
Ikemoto Eri

Numery muzyczne

ミュージカル・ナンバー

Piosenki i melodie wykonywane w tym musicalu zostały zebrane w drugim pamiątkowym albumie musicalowym — «Musical “Bishōjo Senshi Sailor Moon S” memorial ongaku-shū 2: Usagi — Ai no Senshi he no michi».

Sceny I–IX

第一景~第九景

ソーラーミラクルメイクアップ
Solar Miracle Make-up
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
タリスマンを探せ
Talisman wo sagase
 • カオリナイト
  Kaolinite
 • デス・マネッチャーズ
  Mannetjes Śmierci
 • デス・ナイトメア
  Koszmary Śmierci
ゴンドラの恋人達
Gondola no koibito-tachi
 • 月野 うさぎ
  Tsukino Usagi
 • 地場 衛
  Chiba Mamoru
またまたちびうさです
Mata-mata Chibi-Usa desu
ちびうさ
Chibi-Usa
超美!ウラヌスとネプチューン
Chōbi! Uranus to Neptune
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
Dream 夢は大きく
Dream: Yume wa ōkiku
 • 水野 亜美
  Mizuno Ami
 • 火野 レイ
  Hino Rei
 • 木野 まこと
  Kino Makoto
 • 愛野 美奈子
  Aino Minako
挑発
Chōhatsu
 • カオリナイト
  Kaolinite
 • ちびうさ
  Chibi-Usa
夢魔の踊り
Muma no odori
 • カオリナイト
  Kaolinite
 • デス・ナイトメア
  Koszmary Śmierci
旅発ち
Tabi-dachi
 • 月野 うさぎ
  Tsukino Usagi
 • 水野 亜美
  Mizuno Ami
タキシードミッション
Tuxedo mission
 • タキシード仮面
  Maska Tuxedo
 • デス・マネッチャーズ
  Mannetjes Śmierci
セーラーWAR!
Sailor WAR!
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
ラ・ムール ダ・ムール ムーンライト
L’amour D’amour Moonlight
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna

Wyjście przed kurtynę

カーテンコール

ソーラーミラクルメイクアップ
Solar Miracle Make-up
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus

Dodatkowy numer muzyczny

サービスナンバー

ラ・ソウルジャー
La Soldier
全員キャスト
Pełna obsada

Statystyka występów

公演実績

Statystyka
Okresy występów Liczba występów Frekwencja Miejsce wystawiania Miejscowość
1994 VII 26 — 1994 VII 31 11 8192 シアタードラマシティ
Theater Drama City
大阪
Ōsaka
1994 VIII 3 — 1994 VIII 4 4 4830 名古屋市公会堂
Nagoya-shi Kōkiadō
名古屋
Nagoya
1994 VIII 6 — 1994 VIII 7 3 2528 清水市民会館
Shimizu Shimin Kaikan
静岡
Shizuoka
1994 VIII 13 — 1994 VIII 17 10 12760 ゆうぽうと簡易保険ホール
Yūpōto Kan’i Hoken Hall
東京
Tōkyō
1994 VIII 19 — 1994 VIII 20 3 2246 金沢市観光会館
Kanazawa-shi Kankō Kaikan
金沢
Kanazawa
1994 VIII 24 — 1994 VIII 25 4 3377 仙台市民会館
Sendai Shimin Kaikan
仙台
Sendai

Rozkład występów

公演日程

Rozkład występów
Godz. Dzień
1994
VII 26
wt.
1994
VII 27
śr.
1994
VII 28
czw.
1994
VII 29
pt.
1994
VII 30
sb.
1994
VII 31
nd.
1994
VIII 1
pn.
1994
VIII 2
wt.
1994
VIII 3
śr.
1994
VIII 4
czw.
1994
VIII 5
pt.
1994
VIII 6
sb.
1994
VIII 7
nd.
1994
VIII 8
pn.
1994
VIII 9
wt.
1994
VIII 10
śr.
11:30 (brak danych)
15:00
18:00
大阪
Ōsaka
名古屋
Nagoya
静岡
Shizuoka
Rozkład występów (cd.)
Godz. Dzień
1994
VIII 11
czw.
1994
VIII 12
pt.
1994
VIII 13
sb.
1994
VIII 14
nd.
1994
VIII 15
pn.
1994
VIII 16
wt.
1994
VIII 17
śr.
1994
VIII 18
czw.
1994
VIII 19
pt.
1994
VIII 20
sb.
1994
VIII 21
nd.
1994
VIII 22
pn.
1994
VIII 23
wt.
1994
VIII 24
śr.
1994
VIII 25
czw.
1994
VIII 26
pt.
11:30 (brak danych)
15:00
18:00
東京
Tōkyō
金沢
Kanazawa
仙台
Sendai

Źródła

Autorzy

 • Yuhka (streszczenie fabuły)
 • 渾沌の天使 Kaosu no Tenshi (tłumaczenie, opracowanie, korekta)