1. »
 2. Musical
 3. »
 4. Przedstawienia musicalowe
 5. »
 6. Przedstawienia musicalowe — Wiosna 2001 r. / Sailor Moon: Last Dracul saishūshō: Chō wakusei Death Vulcan no fūin

Last Dracul saishūshō

ラスト・ドラクル最終章

Ulotka (przód)

Ulotka (tył)

Tytuł japoński [kanji-kana]:
2001スプリングスペシャルミュージカル 
美少女戦士セーラームーン ラスト・ドラクル最終章 
超惑星デス・バルカンの封印
Tytuł japoński [rōmaji]:
2001 Supuringu Supesharu Myūjikaru:
Bishōjo Senshi Sērā Mūn: Rasuto Dorakuru saishūshō:
Chō wakusei Desu Barukan no fūin
Tytuł angielski:
2001 Spring Special Musical:
Pretty Soldier Sailor Moon: Last Dracul Finale:
The Seal of the Super Planet Death Vulcan
Tytuł polski:
Wiosenny specjalny musical 2001 r.:
Piękna Wojowniczka Czarodziejka z Księżyca: Finał Ostatniego Dracula:
Pieczęć nadplanety Wulkan Śmierci
Pierwszy występ:
Ostatni występ:
Liczba występów:
26 (563–588)
業務
Funkcja
担当者
Osoba odpowiedzialna
原作
Dzieło oryginalne
武内 直子
Takeuchi Naoko
脚本・総合演出
Scenariusz / inscenizacja generalna
斉樹 潤哉
Saiki Jun’ya
音楽監督・作曲・編曲
Nadzór, kompozycja i aranżacja muzyki
小坂 明子
Kosaka Akiko
編曲
Aranżacja muzyki
 • 林 有三
  Hayashi Yūzō
 • 山本 健司
  Yamamoto Kenji
 • 松永 和彦
  Matsunaga Kazuhiko
 • 松武 秀樹
  Matsutake Hideki
 • 高橋 将人
  Takahashi Masato
作詞
Teksty do muzyki
 • 冬杜 花代子
  Fuyumori Kayoko
 • 斉樹 潤哉
  Saiki Jun’ya
振付
Choreografia
柳 昭子
Yanagi Akiko
照明
Oświetlenie
柏倉 淳一
Kashikura Jun’ichi
衣装
Kostiumografia
木鋪 ミヤコ
Kishiku Miyako
舞台美術
Projektowanie dekoracji
中村 知子
Nakamura Kazuko
ヘアメイク
Stylizacja fryzur
林 みゆき
Hayashi Miyuki
音楽コーディネーター
Koordynator muzyki
千葉 健治
Chiba Kenji
音響
Akustyka
水木 邦人
Mizuki Kunito
演出助手
Asystent inscenizatora
安田 麻里
Yasuda Mari
歌唱指導
Kierownictwo wokalne
飯田 緑子
Handa Sakae
アクション指導
Kierownictwo akcją
望月 祐多
Mochidzuki Yūta
振付助手
Asystent choreografa
遠藤 あど
Endō Ado
舞台監督
Scenografia
佐藤 博
Satō Hiroshi
プロダクションマネージャー
Kierownik produkcji
小林 清孝
Kobayashi Kiyotaka
ゼネラルプロデューサー
Producent ogólny
山科 誠
Yamashina Makoto
エグゼクティブプロデューサー
Producent wykonawczy
 • 田中 一行
  Tanaka Ichigyō
 • 加藤 潤
  Katō Atsushi
 • 上野 和典
  Ueno Kazunori
プロデューサー
Producent
 • 佐伯 正春
  Saiki Masaharu
 • 横山 芳樹
  Yokoyama Yoshiki
 • 川島 誠二郎
  Kawashima Seijirō
 • 竹澤 寿之
  Takezawa Toshiyuki
アシスタントプロデューサー
Producent zrzeszony
田澤 亜紀子
Tasawa Akiko
スーパーバイザー
Kontroler
 • 斉藤 柳太郎
  Saitō Ryūtarō
 • 前田 三郎
  Maeda Kazuo
業務
Funkcja
企業
Firma
企画・製作
Planowanie / produkcja
(株)バンダイライブオフィス
Bandai Live Office (Co.)
製作進行
Promocja produkcji
東映アニメーション(株)
Tōei Animation (Co.)
宣伝・広報
Reklama / PR
東映エージエンシー
Tōei Agency
協力
Współpraca
 • (株)テレビ朝日ミュージック
  TV Asahi Music (Co.)
 • 日本コロムビア(株)
  Nippon Columbia (Co.)
 • サンシャイン劇場
  Sunshine Gekijō
後援
Wsparcie
(株)講談社月刊なかよし
Kōdansha Gekkan Nakayoshi (Co.)
主催
Sponsoring
 • 埼玉
  Saitama
  • 戸田市文化会館
   Toda-shi Bunka Kaikan
  • (株)バンダイ
   Bandai (Co.)
 • 東京
  Tōkyō
  • テレビ朝日
   TV Asahi
  • サンシャイン劇場
   Sunshine Gekijō
  • バンダイ(株)
   Bandai (Co.)
 • 名古屋
  Nagoya
  • 名古屋テレビ放送
   Nagoya TV Hōsō
  • キョードー東海
   Kyōdō Tōkai
 • 神戸
  Kōbe
  • (株)バンダイ
   Bandai (Co.)

Części

區分

Niniejszy musical składa się z dwóch części:

 1. Część I: [Przedstawienie musicalowe] [jap. 第1部 [ミュージカルショー] Dai-1-bu [Myūjikaru Shō]; ang. Part 1: [Musical Show]]. Właściwy występ musicalowy.
 2. Część II: Superwystęp rewii musicalowej [jap. 第2部 スーパーレビューミュージカルショー Dai-2-bu Sūpā Rebyū Myūjikaru Shō; ang. Part 2: Super Musical Revue Show]. Specjalny występ, gdzie aktorki i aktorzy wykonują utwory tematyczne postaci. Mamy okazję wrócić do pierwszego stadium, a także do drugiego — za sprawą Ono Hikari, która śpiewa utwór Trzech Gwiazd oraz piosenkę Loof Merrow.

Fabuła

粗筋

Jest to kolejna i zarazem ostatnia odsłona sagi o wampirach. Nie, nie jest to „Zmierzch”, na szczęście.

Część I, akt I

第1部 第一幕

Uwertura <Las Transylwański, ruiny kościoła>

オーバーチュア 〈トランシルバニアの森・教会廃墟跡〉

Musical rozpoczyna Super Czarodziejka z Księżyca słowami „Jestem Usagi Tsukino. Moim marzeniem jest żyć szczęśliwie ze wszystkimi, a także chronić tę piękną planetę”.

Pewnego dnia ma ona straszliwy sen, w którym wróg oznajmia jej, że z każdą jej przemianą w Wojowniczkę nastanie nieszczęście i że, jeśli nie weźmie tego snu na poważnie, to on się spełni. Następnego dnia straszliwe demony napadają na Czarodziejki. Ich moce zostają odbite przez Miecz Samaela [セマエルの剣 Samael Sword], a ich dowódca, Wampirzy Hrabia Dracul [吸血鬼ヴァンパイアドラクル伯爵 Vampire Count Dracul], ginie z rąk swoich własnych sług. Wtedy serca Wojowniczek łączą się w jedno i niszczą Nieumarłego Berserka [アンデッド・ベルセルク Undead Berserk]. Wówczas jednak córka Dracula, Krwawa Wampirzyca Dracul [ブラッディ・ドラクル・ヴァンピール Bloody Dracul Vampir(e)], napada na nie. Jeden po drugim wyłania się wróg, duchy przeszłości, a także mroczni czarodzieje. Twórca nieumarłych, Mroczny Kain [ダーク・カイン Dark Cain], jest ich stwórcą i manipulatorem. Pierwszy zabójca na Ziemi, dopóki ta nie zostanie zniszczona, nie może umrzeć. Tylko po to, by ją zniszczyć i wreszcie zaznać śmierci, rozciąga walkę pomiędzy ludźmi i nieumarłymi. Uwolnieni ze swych pieczęci Hrabia Dracul i jego córka sprzymierzają się z Wojowniczkami, a ciało Shiby Shingetsu Astarte [柴・新月・アスタルテ Shiba Shingetsu Astarte] wywabia Mrocznego Kaina. Niestety Kain posiada najpotężniejszą broń, którą był Wulkan Śmierci [デス・バルカン Death Vulcan] — drugie, demoniczne oblicze gorącej czerwonej planety.

Wojowniczki jednak nie mają zamiaru się poddać i dopóki światło lśni, będą one bronić świata.

Scena I — <Las Transylwański, podupadłe mauzoleum>

ACT1 〈トランシルバニアの森・朽ち果てていく霊廟〉

Słyszymy tajemniczy głos, który mówi nam, że światło przyciąga mrok i może być tylko z niego zrodzone. Świat powinien zostać zniszczony właśnie przez mrok. Pojawia się Mag Saint Germain [マギ・サンジェルマン Magi Saint Germain] i oznajmia, że Ziemia zostanie na wpół zniszczona przez Nieumarłego, którego stworzył Mroczny Kain. Mroczny Kain przyzywa później Wulkana, gdy nagle na scenie pojawia się Wilkołacze Dziecię [人狼の仔 Offspring of the Werewolf]. Gdy próbują ją zabić, wchłania ona ich złą energię, a na pomoc przychodzi Wampirzyca wraz z Hrabią Draculem i Mandrak [マンドレーク Mandrake] i wszyscy stają do walki przeciwko wrogowi. Widzimy też le Fay [ル・フェイ le Fay], która przeszła na stronę wroga. Mroczny Kain pragnie ich pochwycić i atakuje ich ciemną energią, którą mały wilkołak absorbuje i mdleje. Wówczas Wulkan dołącza do walki. Le Fay oznajmia o swoim planie wchłonięcia snów ludzi i zadania im cierpień tudzież, zwracając się do Wampirzycy, oznajmia, że teraz ona będzie cierpieć, po czym znika. Pozostają Mandrak, Wilkołacze Dziecię, Dracul i Wampirzyca. Dowiadujemy się, że Wampirzyca jest w istocie na wpół wampirem i zmaga się ze sobą odnośnie zabicia dziewczynki. Ponieważ nie chce tego robić, udaje się do ojca przekonać go, żeby ten jej nie krzywdził. Na scenie teraz zostają Wilkołacze Dziecię i Mandrak. Opowiada mu ona o tym, że została sama, bowiem jej ojciec zniknął, a matka już nie żyje. Poznajemy jej imię — Levi [レビ Levi]. Mandrak próbuje ją pocieszyć i postanawia zabrać ją w bezpieczne miejsce, które, jak się okazuje, znajduje się w Japonii. Gdy zaczynają planować podróż, niespodziewanie spotykają siostrę Mandraka — Mandrako [マンドレー子 Mandrako]. Następuje pojednanie po latach. Dowiadujemy się o przeszłości obojga.

Scena II — <Azabu, Park Mamianazaka>

ACT2 〈麻布・狸穴坂公園〉

Na scenę wbiega Usagi i zaczyna śpiewać 『Wake Up Shining』 «Wake up Shining», witając się przy tym z dziewczynami, które dołączają się do jej śpiewu. Chwilę potem przychodzą Haruka, Michiru, Setsuna i Hotaru. Ogłaszają o swym planie wyprawy do Monte Carlo, stolicy Monako, gdy na scenie pojawia się Chibi-Usa, oznajmiając, że także pragnie jechać wraz z nimi. Jednakże zdaniem Usagi jest to wycieczka dla dorosłych, dlatego Chibi-Usa nie winna uczestniczyć. Dziewczyny w zamian obiecują je, że przywiozą jakieś prezenty, a jeśli mała ma być taka zaborcza, to lepiej niech wraca do trzydziestego wieku. Nie jest to jednak możliwe. Przerywa im dzwonek, a Usagi, jak to ma w zwyczaju, jest oczywiście spóźniona. Zresztą tak jak Mako, Minako i Ami.

Gdy odchodzą, Mamoru zabiera Chibi-Usę do parku rozrywki, natomiast Haruka, Michiru, Setsuna i Hotaru zastanawiają się, czy aby te zjawiska w Europie nie były wynikiem zawirowań czasu. Setsuna usiłowała otworzyć Wrota Czasu i Przestrzeni, niestety, ilekroć by nie próbowała, nie była w stanie tego uczynić. Haruka, mając na uwadze bezpieczeństwo księżniczki, pragnie udać się do Europy tylko w czwórkę. Gdy Usagi wchodzi na scenę i próbuje powstrzymać Outerki przed samotną wyprawą, zostaje przez Harukę zbesztana.

Po ich odejściu na scenę wbiegają sługi wroga i atakują dziewczyny. Pojawia się również Mag Saint Germain, który nalega, by Usa się przemieniła w Wojowniczkę. Ta jest nieubłagana, ciągle pamiętając, co stało się nie tak dawno i jakie nieszczęście je wtedy spotkało. Mag rzuca zaklęcie na Ami, Rei, Mako i Minako. Następnie Usagi, wypowiadając swoje własne, uwalnia je spod jego mocy. Kiedy pada na ziemię ze zmęczenia, zjawia się Tuxedo i staje do walki z wrogiem. Na ratunek przybywa też Mała Czarodziejka z Księżyca. Oboje usiłują walczyć, lecz zostają przezwyciężeni przez Maga Saint Germaina. Gdy wszyscy skupieni są na walce, na scenę wjeżdża Wampirzyca, ruszając Wojowniczkom z pomocą. Usagi korzysta z okazji, by w tym czasie przemienić się w Czarodziejkę. Gdy atakuje nieznajomego, którym okazuje się być koszmar w postaci Mrocznego Kaina, jej moc zostaje wchłonięta. Na scenie pojawiają się również Roi Malchut [ロイ・マルクト Roi Malkhut], Elyon Jesod [エルヨーン・イエンド Elyon Yesod], Olam Tiferet [オーラム・ティファレト Olam Tiphereth] i le Fay, będące pod wpływem Wulkana Śmierci. Słyszymy także głos jego samego oznajmiający, że już niedługo przybędzie na Ziemię. Wróg przystępuje do ataku na Małego Księżyca i Wenus, ogłaszając, iż wtedy tylko przestanie, jeśli Czarodziejka z Księżyca odda im swoje gwiezdne ziarno. Ta jednak usiłuje wmówić sobie, że wszystko, co tu się dzieje, to tylko zły sen. Wróg nie pozostawia jej złudzeń. Mag pragnie odebrać Srebrny Kryształ, gdy jednak ta się waha, napada na pozostałe Wojowniczki. Wówczas Księżyc postanawia przystać na jego ultimatum. Wulkan Śmierci rozkazuje wszystkie Wojowniczki i Wampirzycę przenieść do mauzoleum w Transylwanii. Czarodziejki zostają rozdzielone. Przemienione na powrót w normalne dziewczyny, starają się zrozumieć, z jakiej przyczyny nie były w stanie ochronić swojej księżniczki. Podejmują próbę przemiany, lecz nie jest to możliwe, ze względu ich uszkodzone gwiezdne ziarna zostały i złe sny, które miały niedawno miejsce. Postanawiają przy pomocy Czarodziejskiego Ataku Planetarnego zmienić orbitę planety, gdy na scenie pojawia się drugie, anielskie oblicze planety Wulkan [バルカン Vulcan]. Zostaje ono zagłuszone przez złego Wulkana, który atakuje dziewczyny i przenosi ich na swoją planetę.

Scena III — <Zamek Dracula>

ACT3 〈ドラクル城〉

Przenosimy się do zamku wampirów. Usagi zastanawia się, czy jest wystarczająco silna i czy pomimo tego, że jest straszliwą beksą i niezdarą, uda jej się pokonać wroga. Choć przez cały czas próbuje i próbuje, nie może wydobyć prawdziwego blasku z Księżycowego Kryształu.

Zjawiają się Mandrak, Mandrako i Levi. Mandrak informuje Levi, że jest jedna osoba, która może ją ochronić i jest nią właśnie Czarodziejka z Księżyca. Nadchodzi Dracul, a za nim Mag Saint Germain i Mroczny Kain, który rozkazuje zamrozić wszystko i wszystkich. Kain wypowiada zaklęcie i na scenie pojawia się Miecz Samaela, a także, już w ludzkiej postaci, Wulkan Śmierci. Próbuje przekonać Dracula przejść na ich stronę. Zapytany przezeń, do czego dąży, oznajmia, że jego celem jest zniszczenie ludzi ze Srebrnego Millenium tudzież zdobycie Srebrnego Kryształu. Jego plany krzyżują Czarodziejki z Neptuna, Urana, Plutona i Saturna. Gdy Pluton usiłuje zatrzymać czas i poświęcić swoje życie, zostaje powstrzymana przez Usagi. Mag Saint Germain informuje, że na próżno ryzykują własnym życiem, bo on ma już w swoich rękach Srebrny Kryształ. Wulkan ogłasza, że Mars, Merkury, Jowisz i Wenus są na jego planecie i wkrótce reszta zostanie pogrzebana w mauzoleum. Usagi próbuje walczyć, lecz bez kryształu jest bezsilna. Zostają wszyscy przeniesieni na planetę Wulkan.

Scena IV — <Nadplaneta Wulkan Śmierci>

ACT4 〈超惑星デス・バルカン〉

Scenę rozpoczyna piosenka 『暗黒の頌歌ソネット «Ankoku no sonnet».

Wulkan pokazuje Wojowniczkom ich planetę tudzież oznajmia, że wkrótce będzie ona jego i zmieni się w lodową planetę. Dobra strona Wulkana próbuje złej przemówić do rozsądku, jednak ten jest nieugięty. Dowiadujemy się, że oboje byli kiedyś jednością i że zostali z jakiegoś ważnego powodu oddzielenie, a także że Czarodziejka Astarte służyła jego dobrej stronie jako naczynie, dzięki któremu miała go pokonać. Gdy pokazuje kryształ wojowniczki, dziewczyny dowiadują się, że nie była ona w stanie jej uratować. Pojawia się Nowa Królowa Serenity z trzydziestego wieku, która informuje Wulkana, że nie może on użyć mocy kryształu, gdyż on sam wybiera osobę, której będzie służyć. Przenosi też wojowniczki na Ziemię, by te wypełniły swoją misję.

Część I, akt II

第1部 第二幕

Scena I — <Las Transylwański, ruiny kościoła>

ACT1 〈トランシルバニアの森・教会廃墟跡〉

Usagi przeprasza Chibi-Usę za to, że ta ostatnia nie może wrócić do domu. Mandrako tymczasem zastanawia się, co stało się z jego siostrą. Mamoru zaś pyta, czy aby na pewno są spokrewnieni. W tejże chwili na scenę wchodzi Wampirzyca, kładzie się na ziemi i ogłasza, że osoby, które tu się znajdują, są wybrane do większych czynów. Kiedyś Usagi będzie królową Ziemi, Mandrak — królem roślin, a Levi zostanie pomostem między światami ludzi i nieumarłych. Sama Wampirzyca zaś nie może być z jakiegoś powodu zapieczętowana. Wówczas przychodzi Dracul z informacją, że prawdziwym celem Wulkana Śmierci może być właśnie ona. Słyszymy głosy Wojowniczek, które pojawiają się jako spadające gwiazdy. Na scenę przybywa dobry Wulkan i oddaje Usagi Srebrny Kryształ, a gdy dowiaduje się odeń, że wróg ruszył za Wojowniczkami, Usagi przemienia się w Super Czarodziejkę z Księżyca.

[Co ciekawe, przemiana ta ma miejsce na scenie. Jak wiadomo, użyta tu metoda polegała na podłączeniu do ciała specjalnych linek, więc proces ten dość szybko został zakończony.]

Czarodziejka z Księżyca inicjuje teleportację i wszystkie Wojowniczki przenoszą się na planetę Wulkan.

Mandrak nie ma pojęcia, czy warto ocalić siostrę, jednak Levi przekonuje go, że rodzinę zawsze warto ratować. Mroczny Kain próbuje zniszczyć Wampirzycę — bezskutecznie, bowiem Dracul staje mu na drodze. Rozpoczyna się walka pomiędzy dawnymi towarzyszami. Wampirzyca zostaje pojmana przez wroga. Dowiadujemy się między innymi, iż hrabia to nikt inny jak tylko brat Kaina — Abel [アベル Abel], którego to Kain onegdaj zabił z zazdrości, iż Bóg z dwu mieczy przez obu złożonych wybrał właśnie ostrze Abla.

Pojawia się również sam Wulkan, który informuje, że na Ziemi znajduje się Mroczna Tablica [暗黒タブレット Dark Tablet], która podobno powstała 25 tys. lat temu i ten, kto stworzył ludzkość, użył do tego celu właśnie tej tablicy. Sam Kain odnalazł ją po 2000 lat. Wulkan Śmierci planuje użyć jej do swoich niecnych celów. Nadal pragnie, aby Abel przeszedł na jego stronę — wówczas oni wraz z Kainem stworzyliby niezwykły trójkąt i wspólnie rządziliby światem.

Scena II — <Mauzoleum Mrocznego Kaina>

ACT2 〈ダーク・カインの霊廟〉

Mroczny Kain przenosi brata do swojego mauzoleum, w którym pojawiają się także Wojowniczki Czasu i Zniszczenia. Niestety ich ataki okazują się być nieskuteczne. Następnie przybywają Neptun i Uran, próbując pokonać wroga swoimi Talizmanami. Również bezskutecznie. Z pomocą przychodzi Levi, lecz i ja wróg przezwycięża. Ostatkiem sił dostaje się do uwięzionej Wampirzycy i przekazując jej swoją krew, po czym pada nieprzytomna. Wampirzyca uwalnia się z kajdan i napada na wroga. Chwilę pojawiają się pozostałe Wojowniczki, a wraz z nimi dobry Wulkan już w ludzkiej postaci. Usagi próbuje przekonać Wulkana do zaprzestania swoich działań, chcąc, by wszyscy walczyli po wspólnej stronie. Wojowniczki przyłączają się do próśb księżniczki. Niestety ten pozostaje niewzruszony.

Mandrak wraca do siebie. Czarodziejka z Księżyca nakłania Kaina do powrotu wraz z nimi na Ziemię. Wulkan jednakże nie chce na to pozwolić i używa mocy Mrocznej Tabliczki na Tuxedo, by zmusić Czarodziejkę do oddania mu Srebrnego Kryształu. Dobry Wulkan próbuje walczyć ze swą złą połówką. Na próżno. Abel ujawnia prawdziwą stronę Wulkana, po czym pojawiają się jego podwładni i atakują Wojowniczki. Wampirzycę uzdrawia jej matka le Fay, a Dracul odchodzi, rozpoczynając ostateczne oczyszczenie planety z grzechów.

Rozpoczyna się finałowa bitwa.

Bóg zapieczętowuje Mroczną Tablicę razem z diabłem, a Czarodziejka z Księżyca wspólnie z Małą Czarodziejką używają Podwójnego Uzdrawiającego Pocałunku Gwiezdnego Światła Miesiąca Miodowego, którym pokonują Wulkana.

Czarodziejka z Księżyca następnie przemienia się w Księżniczkę Serenity. Informuje Wampirzycę, że ta może być jednocześnie i człowiekiem, i wampirem oraz że posiada moc uzdrawiania planety. Zwraca się też do Mandraka, by ten jako król roślin pamiętał, że dopóki ma w sercu światełko nadziei, będzie w stanie tworzyć nowe życie.

Musical kończy utwór 『銀河の聖域サンクチュアリ «Ginga no sanctuary».

Koniec.

Część I, wyjście przed kurtynę

第1部 カーテンコール

Podczas wyjścia przed kurtynę [ang. curtain call] słychać wersję instrumentalną piosenki 『FIRE』 «FIRE».

Część II

第2部

Po przedstawieniu się wszystkich aktorów i aktorek, następuje część druga, znana pod tytułem „Superwystęp rewii musicalowej”.

Rozpoczyna się on prologiem. Potem kolejno każda z Wojowniczek i Tuxedo wykonują swoje piosenki tematyczne. Dodatkowo Ono Hikari śpiewa utwory z musicali, w których była obsadzana.

Pojawia się tu również z niewiadomych względów Czarodziejka z Junony, którą możemy zobaczyć podczas utworu 『Pretty Soldier Sailormoon Non-stop Medley』 «Pretty Soldier Sailormoon Non-stop Medley». Całe show kończy pożegnalna wersja 『見つめていてよ』 «Mitsumete ite yo».

Uwagi i ciekawostki

備考・豆知識

 • Pierwszy występ: Megumi Yoshida.
 • Ostatni występ: Miyuki Kanbe, Yuriko Hayashi, Mario Tomioka, Kasumi Takabatake, Hidemasa Edo i Yūta Mochidzuki (drugi z kolej najdłużej grający aktor w musicalach oraz najdłużej grający rolę Mamoru Chiby / Maski Tuxedo).
 • Miyuki Kanbe pojawiła się jeszcze podczas występu dziękczynnego dla fanów [jap. ファン感謝イベント fan kansha ibento] poświęconemu musicalowi „~ Narodziny! Królewna Ciemności Czarna Dama ~” na ceremonii przekazania diademu następnej aktorce w roli Czarodziejki z Księżyca — Marinie Kuroki. Wystąpiła także jako gość w „Pamiątkowym programie dyskusyjnym i występie na żywo” — drugiej części musicalu „Festiwal 10-LECIA: Sanktuarium miłości”. Niestety zmarła na niewydolność serca w młodym wieku 24 lat.
 • Jest to też ostatni musical, w którym Hikari Ono gra rolę Krwawej Wampirzycy. Zagrała potem w kilku następnych musicalach rolę Księcia Demanda.
 • Ten musical i dwa go poprzedzające musicale znane są jako saga wampirów. Historia ta została stworzona specjalnie pod musicale i nie występuje w żadnym innym kanonie „Czarodziejki z Księżyca”. Nie zmienia to faktu, że zostały tu wykorzystane również wątki znane z mangi, między innymi Profesor Tomoe i jego dajmony z trzeciej serii czy też Kwartet Samaela: Cere-Cere, Palla-Palla, Jun-Jun, Ves-Ves z serii czwartej.
 • Wampirza saga zawiera liczne odniesienia do Biblii, a także do opowieści o pierwszej żonie Adama — Lilith.
 • Jest to pierwszy musical gdzie pojawiają się dwie wersje Serenity — obecna i z przyszłości.
 • Sama planeta Wulkan przywodzi na myśl kometę Kaguyę bądź meteoryt znany z filmu z drugiej serii.
 • Wersja niniejszego musicalu, którą wydano na VHS, była występem z
 • Jest to jedyny musical zakończony pokazem rewii.
 • Podczas występu rewii musicalowej grał utwór 『Pretty Soldier Sailormoon Non-stop Medley』 «Pretty Soldier Sailormoon Non-stop Medley» składający się z instrumentalnych części następujących piosenek: 『ダブルムーンライトロマンス』 «Double Moonlight Romance», 『ウサギサーカス Show Time』 «Usagi Circus Show Time», 『Chasin’ After You』 «Chasin’ After You», 『闇の柩』 «Yami no hitsugi», 『青春の賞味期限』 «Seishun no shōmi kigen» i 『みんなだれかに愛されて』 «Minna dareka ni ai sarete». Ich tytuły jednak nie były zapowiadane na ekranie w nagraniu wideo. Wymienione były tylko w książce programowej niniejszego musicalu.
 • Niniejszy musical wyróżniał się tym, że podobnie jak „Rozpoczęcie nowej legendy” i „Nowość / Przemiana — Na drodze ku zostaniu Superwojowniczką — Uwertura Ostatniego Dracula” (jak również nienagrane „Wiosenny superfestiwal” i „SuperS: Specjalny występ musicalowy”) nie doczekał się wersji poprawionej. Ponadto wystawiany był wiosną, a nie latem czy zimą, jak to zazwyczaj bywało.
 • Nie wydano również żadnego albumu poświęconego temu musicalowi.

Publikacje i powiązane przedstawienia

出版物と關連公演

VHS
[YYV-0272]
Okładka
Więcej info…
VHS + bonus
[brak nru]
Okładka
Więcej info…
Broszura
 
Okładka
Brak

Obsada

キャスト

月野 うさぎ (セーラームーン/プリンセス・セレニティ)
Tsukino Usagi (Czarodziejka z Księżyca / Księżniczka Serenity)
神戸 みゆき
Kanbe Miyuki
水野 亜美 (セーラーマーキュリー)
Mizuno Ami (Czarodziejka z Merkurego)
河辺 千恵子
Kawabe Chieko
火野 レイ (セーラーマーズ)
Hino Rei (Czarodziejka z Marsa)
吉田 恵
Yoshida Megumi
木野 まこと (セーラージュピター)
Kino Makoto (Czarodziejka z Jowisza)
林 百合子
Hayashi Yuriko
愛野 美奈子 (セーラーヴィーナス)
Aino Minako (Czarodziejka z Wenus)
村田 あゆみ
Murata Ayumi
天王 はるか (セーラーウラヌス)
Ten’ō Haruka (Czarodziejka z Urana)
高木 ナオ
Takagi Nao
海王 みちる (セーラーネプチューン)
Kaiō Michiru (Czarodziejka z Neptuna)
朝見 優香
Asami Yūka
冥王 せつな (セーラープルート)
Meiō Setsuna (Czarodziejka z Plutona)
穂坂 優子
Hosaka Yūko
土萠 ほたる (セーラーサターン)
Tomoe Hotaru (Czarodziejka z Saturna)
冨岡 真理央
Tomioka Mario
ちびうさ (セーラーちびムーン)
Chibi-Usa (Mała Czarodziejka z Księżyca)
高畠 華澄
Takabatake Kasumi
地場 衛 (タキシード仮面)
Chiba Mamoru (Maska Tuxedo)
江戸 英雅
Edo Hidemasa
吸血鬼ヴァンパイアドラクル伯爵
Wampirzy Hrabia Dracul
望月 祐多
Mochidzuki Yūta
ブラッディ・ドラクル・ヴァンピール
Krwawa Wampirzyca Dracul
小野 妃香里
Ono Hikari
デス・バルカン
Wulkan Śmierci
井上 一馬
Inoue Kazuma
バルカン
Wulkan
岡本 ナナマリア
Okamoto Nana Maria
人狼の仔 レビ
Wilkołacze Dziecię Levi
安島 丹希
Ajima Niki
マンドレーク
Mandrak
幸村 吉也
Yukimura Yoshiya
マンドレー子
Mandrako
安田 麻里
Yasuda Mari
ダーク・カイン
Mroczny Kain
富永 研司
Tominaga Kenji
マギ・サンジェルマン
Mag Saint Germain
平尾 良樹
Hirao Yoshiki
オーラム・ティファレント
Olam Tiferet
河崎 美貴
Kawasaki Miki
ロイ・マルクト
Roi Malchut
遠藤 あど
Endō Ado
エルヨーン・イエンド
Elyon Jesod
山川 法子
Yamakawa Noriko

Numery muzyczne

ミュージカル・ナンバー

Część I, akt I

第1部 第一幕

The Last Change
The Last Change
セーラームーン
Czarodziejka z Księżyca
Wake Up Shining
Wake Up Shining
 • 月野 うさぎ
  Tsukino Usagi
 • 水野 亜美
  Mizuno Ami
 • 火野 レイ
  Hino Rei
 • 木野 まこと
  Kino Makoto
 • 愛野 美奈子
  Aino Minako
 • 天王 はるか
  Ten’ō Haruka
 • 海王 みちる
  Kaiō Michiru
 • 冥王 せつな
  Meiō Setsuna
 • 土萠 ほたる
  Tomoe Hotaru
異端の重星
Itan no jūsei
 • バルカン
  Wulkan
 • デス・バルカン
  Wulkan Śmierci
地球!クライシス許すまじ
Chikyū! Crisis yurusumaji
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
暗黒の頌歌ソネット
Ankoku no sonnet
 • デス・バルカン
  Wulkan Śmierci
 • ダーク・カイン
  Mroczny Kain
 • マギ・サンジェルマン
  Mag Saint Germain

Część I, akt II

第1部 第二幕

The Last Change
The Last Change
セーラームーン
Czarodziejka z Księżyca
悪魔のラグナロク
Akuma no Ragnarök
 • オーラム・ティファレント
  Olam Tiphereth
 • ロイ・マルクト
  Roi Malkhut
 • エルヨーン・イエンド
  Elyon Yesod
 • 吸血鬼ヴァンパイアドラクル伯爵
  Wampirzy Hrabia Dracul
 • ブラッディ・ドラクル・ヴァンピール
  Krwawa Wampirzyca Dracul
 • ダーク・カイン
  Mroczny Kain
21st Century・恋の戦士じゃいられない
21st Century — Koi no Senshi ja irarenai
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
FIRE
FIRE
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
銀河の聖域サンクチュアリ
Ginga no sanctuary
全員キャスト
Pełna obsada

Część I, wyjście przed kurtynę

第1部 カーテンコール

FIRE
FIRE

Część II

第2部

Prologue
Prologue

Drive Me The Mercury
Drive Me The Mercury
セーラーマーキュリー
Czarodziejka z Merkurego
Traditional The Grace (~愛の嵐~)
Traditional The Grace (~ Ai no arashi ~)
セーラーヴィーナス
Czarodziejka z Wenus
Zigzag Slash
Zigzag Slash
セーラージュピター
Czarodziejka z Jowisza
炎のMessenger
Honō no Messenger
セーラーマーズ
Czarodziejka z Marsa
女海賊の作戦
Onna kaizoku no sakusen
ルーフ・メロウ [小野 妃香里]
Loof Merrow [Ono Hikari]
Chasin’ After You
Chasin’ After You
大気 光 [小野 妃香里]
Taiki Kō [Ono Hikari]
Miracle Twister
Miracle Twister
タキシード仮面
Maska Tuxedo
心束ねて Makin’ For The Right
Kokoro tabanete Makin’ For The Right
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
Pretty Soldier Sailormoon Non-stop Medley
Pretty Soldier Sailormoon Non-stop Medley
 1. La Soldier
  La Soldier
 2. ソーラーミラクルメイクアップ (inst)
  Solar Miracle Make-up (inst)
 3. ラ・ムール ダ・ムール ムーンライト
  L’amour D’amour Moonlight
 4. ダブルムーンライトロマンス (inst)
  Double moonlight romance (inst)
 5. ウサギサーカス Show Time (inst)
  Usagi Circus Show Time (inst)
 6. ラ・ムーン
  La Moon
 7. Chasin’ After You (inst)
  Chasin’ After You (inst)
 8. それぞれの悲歌エレジー (inst)
  Sore-zore no elegy (inst)
 9. 伝説生誕
  Densetsu seitan
 10. 闇の柩 (inst)
  Yami no hitsugi (inst)
 11. La Fatalité 星戦士
  La Fatalité Sei Senshi
 12. 偽りのForevermore (inst)
  Itsuwari no Forevermore (inst)
 13. 青春の賞味期限 (inst)
  Seishun no shōmi kigen (inst)
 14. Everlasting Moonlight
  Everlasting Moonlight
 15. みんなだれかに愛されて (inst)
  Minna dareka ni ai sarete (inst)
 16. LINK
  LINK
 17. FIRE
  FIRE
 18. La Soldier (inst)
  La Soldier (inst)
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna
 • セーラージュノー [安島 丹希]
  Czarodziejka z Junony [Ajima Niki]
Finale
Finale

見つめていてよ
Mitsumete ite yo
 • セーラームーン
  Czarodziejka z Księżyca
 • セーラーマーキュリー
  Czarodziejka z Merkurego
 • セーラーマーズ
  Czarodziejka z Marsa
 • セーラージュピター
  Czarodziejka z Jowisza
 • セーラーヴィーナス
  Czarodziejka z Wenus
 • セーラーウラヌス
  Czarodziejka z Urana
 • セーラーネプチューン
  Czarodziejka z Neptuna
 • セーラープルート
  Czarodziejka z Plutona
 • セーラーサターン
  Czarodziejka z Saturna

Statystyka występów

公演実績

Statystyka
Okresy występów Liczba występów Frekwencja Miejsce wystawiania Miejscowość
2001 III 18 1 910 戸田市文化会館
Toda-shi Bunka Kaikan
埼玉
Saitama
2001 III 21 — 2001 IV 1 20 13885 サンシャイン劇場
Sunshine Gekijō
東京
Tōkyō
2001 IV 5 2 1366 愛知県勤労会館
Aichi Kōsei Nenkin Kaikan
名古屋
Nagoya
001 IV 7 — 2001 IV 8 3 1994 新神戸オリエンタル劇場
Shin Kōbe Oriental Gekijō
新神
Kōbe

Rozkład występów

公演日程

Rozkład występów
Godz. Dzień
2001
III 18
nd.
2001
III 19
pn.
2001
III 20
wt.
2001
III 21
śr.
2001
III 22
czw.
2001
III 23
pt.
2001
III 24
sb.
2001
III 25
nd.
2001
III 26
pn.
2001
III 27
wt.
2001
III 28
śr.
2001
III 29
czw.
2001
III 30
pt.
2001
III 31
sb.
2001
IV 1
nd.
11:00
13:00
14:00
15:00
18:30
埼玉
Saitama
東京
Tōkyō
Rozkład występów (cd.)
Godz. Dzień
2001
IV 2
pn.
2001
IV 3
wt.
2001
IV 4
śr.
2001
IV 5
czw.
2001
IV 6
pt.
2001
IV 7
sb.
2001
IV 8
nd.
11:00
14:00
15:00
名古屋
Nagoya
新神
Kōbe

Legenda

 • — występ,
 • — występ z sesją uścisków dłoni,
 • — występ zarezerwowany dla członków BMO CLUB.

Źródła

Autorzy

 • Yuhka (streszczenie fabuły)
 • 渾沌の天使 Kaosu no Tenshi (tłumaczenie, opracowanie, korekta)