Opis filmu „Sailor Moon Cosmos”

Autor | Aktualizacje, Nowości | Komentarzy brak

Utworzyliśmy dział na temat nowego filmu kinowego „Sailor Moon Cosmos” („Czarodziejka z Księżyca: Kosmos”), w którym, jak na razie, można znaleźć historię powstawania filmu, schemat relacji między postaciami filmu, odsyłacze do wszystkich dotychczas wydanych zwiastunów i innych filmików promocyjnych.

Ponadto dział na temat poprzedniego filmu kinowego, „Sailor Moon Eternal” („Czarodziejka z Księżyca: Wieczność”), doczekał się charakterystyk najważniejszych postaci w nim występujących.

Data premiery filmu kinowego „Sailor Moon Eternal” przeniesiona

Autor | Aktualizacje, Nowości | Komentarzy brak

na oficjalnej stronie pojawiło się ogłoszenie, iż w związku z szerzeniem się zakażenia koronawirusem w Japonii data premiery została przeniesiona na (piątek). Jednocześnie zapowiedziano, że wkrótce potem, a mianowicie (czwartek), ma nastąpić pokaz drugiej części filmu.

Pierwotnie film miał być pokazywany w Japonii Dwuczęściowy projekt filmowy będzie ciągiem dalszym anime „Sailor Moon Crystal” i ma stanowić ekranizację czwartej serii mangi noszącej nazwę „Sen” (lub inaczej „Martwy Księżyc”).

Nowy zwiastun filmu kinowego „Sailor Moon Eternal”

Autor | Aktualizacje, Nowości | Komentarzy brak

Już znamy oficjalną datę premiery pierwszej części filmu kinowego „Sailor Moon Eternal” [pol. „Czarodziejka z Księżyca: Wieczność”]:

twórcy również nam zdradzili, że w rolę Heliosa / Pegaza wcieli się aktor Yoshitsugu Matsuoka [jap. 松岡 禎丞 Matsuoka Yoshitsugu].

Pokazano również nowy zwiastun, drugi z kolei. Obydwa zwiastuny można obejrzeć poniżej, klikając ten odsyłacz oraz ten odsyłacz.)

Uzupełnienie. Obok daty premiery na afiszu i oficjalnej stronie widnieje słowo „roadshow”. Jest to termin używany w odniesieniu do premiery, która odbędzie się w ograniczonej liczbie kin. Za nią ma nastąpić ogólnokrajowa (może i ogólnoświatowa) premiera. Jak na razie nic nie wiadomo na temat tego, kiedy (i czy w ogóle) film trafi do polskich kin.

Koncert Muzyki Klasycznej 2018

Autor | Aktualizacje, Nowości | Komentarzy brak

W okresie od (wt.) do (śr.) w Tokio oraz (pt.) w Osace. Utwory znajdujące się w albumie pochodzą z koncertu z dn. o godz. 14:00 odbył się drugi Koncert Muzyki Klasycznej poświęcony „Czarodziejce z Księżyca”. Tak jak i w roku 2017, teraz także grano muzykę ze starego anime, nowego anime i musicali w aranżacji klasycznej.

został wydany album CD i DVD zawierający nagrania danych utworów.

Więcej informacji: tutaj.

Ponadto redakcja Tsuki no Kanata pragnie życzyć wszystkim Czytelnikom i Czytelniczkom Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2019!

The 25th Anniversary Memorial Tribute Album

Autor | Aktualizacje, Nowości | Komentarzy brak

Dodano informacje na temat albumu The 25th Anniversary Memorial Tribute Album wydanego z okazji 25-lecia „Czarodziejki z Księżyca”. Na dysku znalazły się utwory ze starego i nowego anime oraz musicalu w wykonaniu różnych japońskich artystów.

Informacje można znaleźć w dziale z dyskografią. Próbek utworów można posłuchać na oficjalnej stronie albumu albo na załączonym do wpisu nagraniu.

Koncert Muzyki Klasycznej (uzupełnienie)

Autor | Nowości | Komentarzy brak

Pojawiło się kilka nowych informacji na temat czarodziejkowego Koncertu Muzyki Klasycznej.

Dla członków oficjalnego fanklubu „Pretty Guardians” na wyłączność przygotowano specjalne pamiątkowe bilety z obrazkami.

W okresie wystawiania koncertu sprzedawane będą gadżety i inna pamiątkowa produkcja. Sprzedaż odbędzie się nie na terenie teatru, lecz w specjalnym stoisku na VII piętrze w domu towarowym Ikebukuro 0101 (czyt. „Ikebukuro Marui”) znajdującym się nieopodal teatru. Stoisko otwarte będzie w okresie od 2 do 5 sierpnia, a to oznacza, że specjalną produkcję mogą nabyć nie tylko posiadacze biletów.

W stoisku będzie też możliwość nabyć tam biletów na koncert, lecz, jak wynika z oficjalnych informacji, większość biletów już wysprzedano. Do nabycia pozostały bilety na wieczorną sesję koncertu 3 sierpnia.

Więcej informacji: tutaj.

Zdjęcia z Wystawy Czarodziejki z Księżyca

Autor | Aktualizacje | Jeden komentarz

Na stronie możecie przeczytać szerzej o specjalnej wystawie poświęconej XX-leciu mangi i anime „Czarodziejki z Księżyca”, którą zorganizowano w Tokio w okresie od kwietnia do czerwca ubiegłego roku. Ponadto mam także zdjęcia z samego przedsięwzięcia do obejrzenia. Przedstawił nam je miłościwie Ćwistak, który latem ubiegłego roku odbył podróż do Tokio i przy okazji obejrzał także daną wystawę. Miłego oglądania i czytania!